4 patarimai kaip išlaikyti energijos lygį keičiantis sezonui ir apsisaugoti nuo virusų

4 patarimai kaip išlaikyti energijos lygį keičiantis sezonui ir apsisaugoti nuo virusų


Pereinamasis laikotarpis, pasibaigus vasarai, gali būti iššūkis tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Kadangi dienos trumpėja, o natūralios šviesos mažėja – tai gali neigiamai paveikti žmonių nuotaiką ir energiją.


Kaip išlaikyti vasaros metu sukauptą aukštesnį energijos lygį ir nesusirgti rudens sezonui būdingomis ligomis pasakoja vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė.


Streso valdymas, aktyvus poilsis ir kokybiškas miegas


Miego trūkumas silpnina žmogaus organizmo gebėjimą kovoti su virusais ir bakterijomis, todėl labai svarbu turėti bent 6–8 valandas per parą nepertraukiamo, kokybiško miego bei reguliarų miego režimą.


Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas iš efektyviausių būdų išlaikyti energijos lygį, nesvarbu, ar tai bėgimas, joga, ar pasivaikščiojimai gamtoje – judėjimas suaktyvina endorfinus ir pagerina nuotaiką.


„Pasivaikščiojimai gryname ore ne tik stiprina imunitetą, tačiau taip pat padeda suvaldyti stresą. Praktikuokite streso mažinimo technikas, tokias kaip meditacija, gilus kvėpavimas, joga ar pasivaikščiojimai. Tai padeda sumažinti streso hormono kortizolio kiekį, kuris neigiamai veikia imunitetą”, – apie streso poveikį imunitetui pasakoja J. Aganauskaitė-Žukaitė.

REKLAMA


Visavertė mityba, maisto papildai ir vitaminai


Atvėsus orams ypač svarbi subalansuota ir sveika mityba, kurioje būtų visų organizmui būtinų maistinių medžiagų. Maistas turėtų būti gausus antioksidantų ir vitaminų, ypač vitamino C – tai galingas antioksidantas, kurio galima rasti citrusiniuose vaisiuose, pavyzdžiui, apelsinuose ar citrinose, taip pat kiviuose, paprikose, brokoliuose, kopūstuose.


„Valgykite daug česnako ir imbiero – česnakas turi natūralių antimikrobinių savybių, o imbieras padeda kovoti su uždegimais. Jeigu nesinori vartoti natūralių šių produktų dėl kvapo ar skonio, vaistinėje galima rasti česnako ir imbiero preparatų“, – pataria vaistininkė.


Ji paaiškina, kad imbieras, česnakas, ciberžolė ir ežiuolė turi natūralių priešuždegiminių ir antivirusinių savybių, kurios gali sustiprinti organizmo apsaugą. Imbieras veikia kaip natūralus priešuždegiminis vaistas, o citrina ir medus turi antiseptinių savybių.

REKLAMA


„Šaltuoju metų laiku gauname mažiau saulės šviesos, todėl organizmas nepagamina pakankamai vitamino D, kuris yra ypač svarbus žmogaus imuninei sistemai. Pastarasis svarbus tiek imuninei sistemai, tiek tinkamoms kaulų bei raumenų funkcijoms. Taip pat imunitetą stiprina ir su įvairiomis infekcijomis bei peršalimu padeda kovoti cinkas. Jo yra mėsoje, ankštiniuose augaluose, riešutuose ir įvairiose sėklose. Šių vitaminų ir maisto papildų taip pat galite įsigyti bet kurioje vaistinėje. Su uždegiminiais procesais kovoti padeda ir omega-3 riebalų rūgštys, kurių gausu tokios riebios žuvies kaip lašišos ar silkės patiekaluose“, – priduria J. Aganauskaitė-Žukaitė.


Vandens nauda saugantis nuo virusų


„Kiekvieno sveiko organizmo taisyklė – gerti daug skysčių. Ne kavos, gazuotųjų gėrimų ar sulčių, o vandens. Vanduo taip pat padeda palaikyti sveiką medžiagų apykaitą ir valo toksinus iš organizmo“, – primena vaistininkė.


Netruks prasidės ir šildymo sezonas, kas reiškia, kad oras namuose taps sausesnis. Pakankamas kvėpavimo takų drėkinimas padeda išlaikyti sveiką gleivinę ir stiprina kvėpavimo takų apsaugą nuo virusų ir bakterijų. Todėl labai svarbu ne tik gerti daug skysčių, tačiau ir drėkinti orą patalpose – naudokite oro drėkintuvą ar kitas drėgmę namuose palaikančias priemones.


Apsauga nuo nepageidaujamų komplikacijų


J. Aganauskaitė-Žukaitė įvardija, kad pajutus peršalimo simptomus ir pakilus kūno temperatūrai, kai kurie žmonės yra linkę vartoti namuose užsilikusius antibiotikus, tačiau tai gali padaryti nemažai žalos organizmui, kadangi peršalimą ir gripą sukelia virusai, o antibiotikai kovoja tik su bakterijomis. Neteisingai vartojami antibiotikai gali susilpninti imuninę sistemą ir sukelti atsparumą vaistams.



„Gripo vakcina yra viena efektyviausių priemonių, padedančių apsisaugoti nuo šios ligos sukeliamų komplikacijų ir sunkios ligos formos. Pasiskiepyti nuo sezoninio gripo galite savo gydymo įstaigoje arba „Camelia“ vaistinėse, iš anksto užsiregistravę internetu“, – pataria vaistininkė.


BNS inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2024)

    Savaitė - Nr.: 47 (2024)



Daugiau >>