Po sočių švenčių – pasivaikščioti gamtoje: judrumo patarimai su V. Musvydaite-Vilčiauske
Šventes praleidus prie gausiai gardumynais nukrautų stalų – metas aktyviau praleisti laiką ir pajudėti. Būdami fiziškai aktyvūs šventiniu laikotarpiu ne tik sumažinsite tikimybę priaugti svorio, bet ir tapsite energingesni, sumažinsite stresą ir pailsėsite. Be to, tarpušvenčiu gardžiuojantis kalėdinių patiekalų likučiais į racioną nepamirškite įtraukti ir daržovių bei vaisių, grūdinės kilmės produktų.
Tarpušvenčio nepraleiskite ant sofos
Sveikos gyvensenos entuziastė ir programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, sako, kad nors tarpšventinis laikas dažniausiai skirtas atsipalaidavimui ir ramybei, tačiau vien tik ant sofos, žiūrint televizorių, jo praleisti nederėtų. Pasak jos, judėjimas žmogui – gyvybiškai svarbus, tačiau, kad tinkamai prajudintumėte kūną, nebūtinas daug pastangų ir jėgų kainuojantis sportas.
„Norint aktyviai leisti laiką nebūtina prakaituoti sporto salėje. Tam puikiai tinka ir paprasčiausias pasivaikščiojimas. Dažnai vaikštant ne tik yra mažinamos ilgo sėdėjimo pasekmės. Be to, šis sportas teigiamai veikia ne tik jūsų fizinę sveikatą, bet ir psichologinę būseną, o lengvas fizinis aktyvumas netgi skatina kūrybiškumą ir gerina nuotaiką“, – sako V. Musvydaitė-Vilčiauskė.
REKLAMA
Pasak jos, dar vienas pasivaikščiojimo privalumas – laiko leidimas gryname ore. „Kadangi šiemet žiema lepina sniegu – galima susigalvoti ir įvairiausių žiemos pramogų, kurios itin turėtų patikti ir vaikams: nuo paprasčiausio pasivažinėjimo rogutėmis, paslidinėjimo slidėmis, pačiūžomis iki sniego senio lipdymo – nesvarbu, ką darysite, svarbu – judėti ir smagiai praleisti laiką su šeima“, – pasakoja sveikos gyvensenos entuziastė.
Judėjimo įpročius galima susikurti ir namuose
Jeigu lauke leisti laiką per šalta, V. Musvydaitė-Vilčiauskė sako, kad įvairiausių pramogų galima susigalvoti ir namuose. Pasak jos, leidžiant laiką ant sofos žiūrint filmus, serialus ar mėgstamas laidas – per reklamas ar pertraukėles vertėtų bent 10 minučių pajudėti: padaryti kelis pritūpimus, atsilenkimus ar nesudėtingus tempimo pratimus.
„Ši taisyklė galioja ne tik šventiniu laikotarpiu, bet yra naudinga ir kasdieniame gyvenime. Pavyzdžiui, jeigu dirbate iš namų, kas kelias valandas pravartu padaryti bent kelias minutes trunkančią mankštą. Jeigu darbo metu dažnai reikalus tvarkote telefonu – taip pat nereikėtų sėdėti, o kalbant išeiti pasivaikščioti, bent jau apeiti nedidelį ratą aplink namus“, – sako ekspertė.
Šiuo metu ir norint dažniau pasportuoti – vykti iki salės nereikia. Dabar pačių įvairiausių nesudėtingų treniruočių galima rasti internete. O norint sveikai gyventi, be mankštos du kartus per savaitę, V. Musvydaitė-Vilčiauskė rekomenduoja palaipsniui didinant kasdien nueitų žingsnių skaičių, jų nueiti apie10 tūkstančių.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 47 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-