Emocinės paramos linijos laukia žmonių skambučių: kur kreiptis pagalbos per karantiną?
Nerimas, nemiga, stresas, baimė, neužtikrintumas ir kiti anksčiau rečiau pasitaikantys jausmai šiuo metu užklupo daugybę žmonių. Suprastėjusią emocinę būklę lemia kasdienės blogos žinios apie koronavirusą, sumenkusios galimybės pasimatyti, pasikalbėti su artimais žmonėmis, ekonominiai sunkumai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia ne viena pagalbos linija, kurioje savanoriai ir savo sričių profesionalai pasirengę suteikti pagalbą, išklausyti, patarti, pasikalbėti.
Per pandemiją gyventojai gali skambinti į nemokamą vieningą emocinės paramos liniją – 1809. Paskambinę šiuo numeriu, žmonės gali pasirinkti, su kurios emocinės pagalbos linijos – „Vilties linijos“ suaugusiesiems, „Pagalbos moterims linijos“, „Jaunimo linijos“, „Vaikų linijos“ ar „Sidabrinės linijos“ senjorams – savanoriais norėtų pasikonsultuoti, ir bus sujungti su jais.
LINIJA SENJORAMS
Draugystės ir pokalbių linija „Sidabrinė linija“ siūlo vyresnio amžiaus žmonėms galimybę turėti „telefoninį“ draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti.
REKLAMA
LINIJOS VAIKAMS IR JAUNIMUI
Karantino laikotarpis sudėtingas ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Nuotolinis mokymasis, į elektroninę erdvę persikėlusios patyčios ir dėl to patiriama nuolatinė įtampa ir nerimas. „Vaikų linija“, „Pagalbos vaikams linija“ ar „Jaunimo linija“ – vietos, kur tėvai gali rasti naudingos informacijos apie vaikams kylančius sunkumus, o vaikai ir paaugliai gali kreiptis emocinės paramos.
Jei paaugliams ir jaunimui savo išgyvenimais dalytis paprasčiau rusų kalba, galima pasikalbėti su „Linija doverija“ savanoriais.
LINIJA SUAUGUSIESIEMS
„Vilties linija“ – nemokama, anonimiška emocinė parama suaugusiesiems ne tik telefonu, elektroniniais laiškais, bet ir tiesiogiai susirašinėjant su konsultantu.
LINIJA MOTERIMS
Kiekviena sudėtingoje situacijoje atsidūrusi moteris gali kreiptis paramos į „Pagalbos moterims liniją“, jei reikia supratimo ir palaikymo, jaučiama beprasmybė ar tiesiog trūksta gyvenimo džiaugsmo. Jei kalbėtis telefonu neturite galimybių, būsite išgirsta ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu.
REKLAMA
LINIJOS VYRAMS
Vyrai taip pat patiria įvairių emocinių sunkumų, tačiau kur kas rečiau kreipiasi pagalbos. Įvertinus šį poreikį, nuo pernai Lietuvoje veikia ir dvi emocinės paramos linijos vyrams – „Nelik vienas“ ir „Vyrų linija“, – kur kompleksinę pagalbą teikia savanoriai, psichologai, psichoterapeutai, teisininkai.
Aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą ir psichologinę pagalbą rasite www. pagalbasau.lt.
Pagalba nuo smurto
Karantino metu išaugo smurto artimoje aplinkoje skaičiai. Patiriate smurtą? Netylėkite – nedelsdami kreipkitės į policiją, specializuotos pagalbos centrą ar kitas pagalbą teikiančias tarnybas.
Skubi pagalba
Kai ištinka sudėtinga situacija, nebelieka laiko galvoti, kur kreiptis. Tokiu atveju skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Šiuo trumpuoju numeriu pagalbą galima išsikviesti ir SMS žinute. Policija gavusi smurtą artimoje aplinkoje patyrusio žmogaus kontaktus, juos perduos Specializuotos pagalbos centrui. Šie centrai teikia pagalbą visoje šalyje – su jais susisiekti galima bendru numeriu 8 700 55 516. Centro specialistai ne vėliau kaip kitą darbo dieną po informacijos gavimo susisiekia su smurtą artimoje aplinkoje patyrusiu asmeniu ir pasiūlo jam specializuotą kompleksinę pagalbą.
Partnerių informacija.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-