Atsibodo nuolat skolintis? 10 būdų, kaip užsidirbti ir turėti stabilų papildomų pajamų šaltinį

Atsibodo nuolat skolintis? 10 būdų, kaip užsidirbti ir turėti stabilų papildomų pajamų šaltinį


Iki algos liko dar savaitė, o banko sąskaita jau ištuštėjo; netikėtai sugedo automobilis, o papildomų pinigų jo taisymui neturite; o gal tiesiog pamatėte kelionę už perpus mažesnę kainą nei įprasta, tačiau negalite sau to leisti? Šios ir panašios situacijos pažįstamos daugeliui. Jos ne tik kelia daug nepatogumų, bet ir dažną verčia skolintis. Šią savaitę minint darbo sau dieną (engl. Own business day) dalijamės 10 patarimų, kaip papildomai užsidirbti ir susikurti stabilų papildomų pajamų šaltinį, kuris palengvins jūsų buitį.


Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė teigia, jog dažnas skolinasi iki atlyginimo likus savaitei ar kelioms, mat pritrūksta pinigų nenumatytiems atvejams:


„Pastebime, jog žmonės dažnai skolinasi ne itin dideles pinigų sumas, o jas grąžina iškart gavę algą. Tai rodo, jog dažnai besiskolinantiems tiesiog pritrūksta šimto ar kelių šimtų eurų iki algos išmokėjimo dienos. Nors toks skolinimosi būdas itin patogus, tačiau tai neišsprendžia esminės problemos – nuolatinio pinigų stygiaus“, – sako D. Stoškuvienė.

REKLAMA


Nors nuosavo verslo įkūrimas vilioja daugelį, žinomi verslininkai ir kūrėjai pataria pradžioje pabandyti susikurti pajamas iš papildomų darbų, atrasti savo stipriąsias puses ir išmokti ieškoti bei bendrauti su klientais, o tik tada galvoti apie išėjimą iš pastovaus darbo.


Nuo ko pradėti?


„Side hustle“ (papildomas darbas) terminas šiuo metu kaip niekad populiarėja Amerikoje. Ten žinomi lyderiai ir antrepreneriai veda paskaitas, rašo knygas ir kalba konferencijose apie tai, kaip turint nuolatinį darbą susikurti papildomų pajamų ir užsitikrinti stabilesnę finansinę padėtį, o laikui bėgant galbūt net sukurti savo verslą. Tačiau Lietuvoje šis terminas išpopuliarėjo dar visai neseniai.


„Atsižvelgiant į dabartinę ekonominę situaciją ir nenykstančią pandemijos grėsmę, reikia suprasti, jog bet kokios papildomos pajamos – visada į naudą. Turėdamas dar vieną užsiėmimą, kuris neša pajamas, žmogus jaučiasi saugesnis, užtikrintesnis ir gali nesijaudinti dėl vėluojančios algos ar netikėto vizito pas odontologą, kuris kainavo daugiau nei buvo tikėtasi“, – sako D. Stoškuvienė.

REKLAMA


Tačiau prieš pradedant labai svarbu išsigryninti kelis esminius dalykus:


Pažinkite savo stiprybes. Atsakykite į kelis klausimus: 1. Kokioje srityje jums sekasi geriausiai? 2. Kur turite patirties, kuria galėtumėte pasidalinti? 3. Kaip norėtumėte užsidirbti papildomus pinigus?


Užpildykite paraišką, kad gautumėte individualios veiklos pažymėjimą arba verslo liudijimą. To jums reikės norint išrašinėti sąskaitas klientams ir skaidriai mokėti mokesčius. Daugiau informacijos.


Susikurkite naują CV arba save reprezentuojančią platformą. Leiskite būsimiems klientams žinoti, kas jūs, kokios jūsų stipriosios pusės, ir būtinai turėkite bent jau nedidelį savo darbų portfolio. Tai padės klientams geriau pažinti jūsų darbus.


Pradėkite ieškoti potencialių klientų. Nebijokite kontaktuoti! Net jei įmonė neieško darbuotojų ar papildomų rankų projektams – vis tiek galite jiems parašyti. Nusiųsti prisistatymo laišką galite visiems, su kuo norėtumėte dirbti, net jei manote, kad tam darbui neturite pakankamai patirties. Įmonės vertina iniciatyvą.


Nežinote, nuo ko galėtumėte pradėti? Štai 10 būdų, kaip galima užsidirbti papildomų pinigų ir susikurti savo klientų ratą:


1. Išnaudokite savo vairuotojo pažymėjimą


Turite vairuotojo pažymėjimą, nuosavą automobilį ir mėgstate vairuoti? Tuomet tai gali tapti puikiu papildomų pajamų šaltiniu. Pavėžėjo ir pristatymo paslaugos koronaviruso laikotarpiu kaip niekad išpopuliarėjo. Žmonės vengia važinėti autobusais ir troleibusais, tad mieliau renkasi pavežėjų paslaugas.



Tačiau jeigu nenorite vežioti keleivių, savo laisvu laiku galite teikti siuntinių pristatymo paslaugas: maisto pristatymas į namus šiandien itin populiarus pasirinkimas, tad darbo, ypač savaitgaliais, tikrai netrūktų.


2. Nuoma – ne tik būstui


Nuoma – vienas pastoviausių ir paklausiausių papildomų pajamų šaltinių. Tačiau jei neturite buto ar namo, kurį galite nuomoti, tai dar nereiškia, jog negalite užsiimti nuoma.


Nuomoti galite savo daiktus: elektroniką ar automobilį. Tokios internetinės svetainės kaip www.dalinuosi.lt – puiki vieta ne tik išsinuomoti reikalingą daiktą už mažesnę kainą, bet ir išnuomoti savo daiktus, kurių nenaudojate.


3. Mėgstate gyvūnus – leiskite laiką su jais ir užsidirbkite


Norite, jog papildomas darbas neštų ne tik pinigus, bet ir malonumą? Tuomet pagalvokite, kada iš tiesų jautėtės laimingas ir pabandykite iš to sukurti piniginę vertę. Naminių gyvūnų priežiūra – vienas iš tokių dalykų.


Pradėkite nuo nedidelio klientų rato, galbūt tai gali būti tavo kaimynai ar draugai? Pasisiūlykite jiems prižiūrėti jų augintinius, kai jie išvyks į kelionę ar tiesiog užsibus darbe. O toliau belieka susirinkti geras rekomendacijas ir plėsti klientų ratą.


4. Išnaudokite savo rašymo taleną


Tekstų rašymas, jų redagavimas, vertimas ir adaptavimas – puikus papildomų pajamų šaltinis, jei turi patirties, noro ir, žinoma, kompiuterį. Smagu tai, jog tokį darbą gali dirbti iš bet kokios pasaulio vietos – tereikia interneto.


Pradedant darbus šioje srityje, labai svarbu susikurti bent jau minimalų portfolio, kuris parodys jūsų žinias ir ankstesnius darbus – taip klientui bus lengviau pasirinkti iš kelių siūlomų variantų.

REKLAMA


5. Pasinaudokite socialinių medijų žiniomis


Socialinių medijų laikais, daugelis prekės ženklų turi bent jau „Facebook“ ar „Instagram“ profilius, todėl minimalios žinios apie socialinių tinklų reklamas, biudžetus ar kokybišką turinį – tikras privalumas.


Daugybė prekių ženklų ieško socialinių tinklų administratorių, kurie galėtų dirbti laisvu metu. Taip kur kas patogiau ir prekės ženklui, ypač jei jis nėra didelis, ir pačiam laisvai samdomam darbuotojui. Todėl jei norite dinamiško, kūrybiško ir daug laiko nereikalaujančio darbo – užsiimkite socialinių tinklų administravimu.


6. Užsiiminėjate rankdarbiais – pabandykite juos parduoti!


Tokios elektroninės komercijos platformos kaip www.Etsy.com ar www.amazon.com – puikus būdas parduoti savo rankdarbius. Čia viskas sukurta už jus, todėl nereikės sukti galvos dėl savo platformos sukūrimo, reklamos, skirtingų mokėjimo būdų ar klientų pritraukimo. Todėl pradedantiesiems tokios platformos – puikus tramplinas.


7. Parduokite nenaudojamus daiktus ar drabužius


Šiandien kaip niekad augant žmonių sąmoningumui – skatinamas atsakingas vartojimas. Ypač populiarėja daiktų pirkimas iš antrų rankų. Todėl tai gali būti gera terpė užsidirbti papildomų pinigų ir kartu reguliariai susitvarkyti savo spintą.


Tokiose platformose kaip www.vinted.lt ar įvairiose „Facebook“ grupėse, tokiose kaip „Perku parduotu“ galima greitai ir patogiai susikurti savo profilį ir pardavinėti daiktus plačiai auditorijai žmonių: nuo aksesuarų iki drabužių. Jei nenešioji – parduok.


8. Tapkite slaptuoju klientu


Slaptasis klientas – žmogus, kuris laisvu laiku keliauja į restoranus, kavines, parduotuves ir ten apsiperka arba valgo stebėdamas, kaip vyksta aptarnavimas, ir vertindamas pardavėją arba padavėją.


Paprastai tokie žmonės yra apmokomi iš anksto ir gauna užduotis, kurias gali rinktis pagal sau tinkamiausią laiką. O jų uždarbis priklauso nuo to, kaip dažnai lankosi nurodytose vietose ir kaip atsakingai atlieka savo darbą.

REKLAMA


9. Prižiūrėkite vaikus


Susirasti gerą auklę šiandien – ne tik sudėtingas, bet ir labai brangus procesas, todėl daugelis šeimų dažnai renkasi mažiau patyrusius, bet patikimus žmones, kurie bent kelias valandas per dieną galėtų prižiūrėti jų vaikus.


Paprastai tai daug nereikalaujantys darbai, tokie kaip: parvežimas iš mokyklos ar nuvežimas ir pasiėmimas iš būrelių, kadangi užimti tėvai neturi tam laiko. Toks darbas gali patikti tiems, kurie mėgsta bendrauti su vaikais ar turi patirties prižiūrint savo pačių giminaičius.


10. Investuokite


Na ir galiausiai – investavimas. Tema, apie kurią kalba dažnas, tačiau išmano tik saujelė. Tad prieš galvodami investuoti ir iš to užsidirbti papildomus pinigus, pirmiausia gerai išsianalizuokite rinką ir savo patirtį. Nesusigundykite populiariomis reklamomis ir pažadais, jog investavę nedaug, galite sulaukti milžiniškos grąžos.


Todėl prieš investuodami, pasikonsultuokite su specialistais, kurie patars, kaip saugiausiai tai padaryti.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)



Daugiau >>