Galvosūkis: kaip atsikratyti nereikalingais plaukeliais?

Galvosūkis: kaip atsikratyti nereikalingais plaukeliais?


Būdų pašalinti plaukelius nuo įvairių kūno vietų ne taip ir mažai, tačiau surasti sau tinkamiausią gali būti nelengva.


Ramutė ŠULČIENĖ


„Plaukelių šalinimo būdai pirmiausia skiriasi rezultato trukme, – primena grožio ir sveikatos centro „High Care“ kosmetologė Urtė Šveiterienė. – Trumpalaikio poveikio būdai yra skutimas skutimosi peiliuku, depiliaciniai kremai ir putos. Ilgalaikį poveikį užtikrina depiliavimas vašku, cukraus pasta, siūlu, elektriniai epiliatoriai, fotoepiliacija, plaukelių šalinimas lazeriu. Ką pasirinkti, atsakyti sudėtinga: tai nulemia ir finansinės galimybės, ir kūno vieta, ir net skausmo slenkstis.“


Išbandyti ir derinti kelis būdus


U. Šveiterienės manymu, siekiant geriausio efekto vertėtų ne įsikabinti vieno būdo, o derinti kelis. Jei, tarkime, bikinio zonai netinka nei vaškas, nei skutimas ir moteris jaučia, kad tai jai tapo nuolatinė problema, šios jautrios vietos plaukeliams šalinti galima išbandyti cukraus pastą ar lazerį. „Tam tikroms zonoms, kur plaukeliai tamsesni, tankesni, storesni, pavyzdžiui, bikinio zona, pažastys, ypač esant didesniam plaukuotumui, rekomenduočiau lazerio ar intensyvios šviesos impulso (IPL) procedūrų kursą. Tai gerokai palengvins kasdienę priežiūrą. Plaukelių ataugimas smarkiai sumažės ir sulėtės, o išaugantys plaukeliai bus plonesni ir silpnesni“, – sako kosmetologė.

REKLAMA


Saulė ir depiliacija nedraugauja


Kai kurie plaukelių šalinimo būdai gali pažeisti odą ir dėl to gali susidaryti ilgai ar visai neišnykstančios tamsios dėmelės. Kodėl taip nutinka ir kaip jų išvengti? Pasak pašnekovės, trumpalaikė ar ilgalaikė hiperpigmentacija gali atsirasti po depiliacijos vašku, cukraus pasta ir pan., jeigu iš karto po procedūros, nepraėjus bent 12 valandų, lepinamasi saulės spinduliais be apsauginio kremo. „Po depiliacijos procedūros oda būna sudirgusi, paraudusi, todėl svarbu apie pusę paros po procedūros vengti saulės spindulių. Jeigu atliekama plaukelių šalinimo procedūra impulsine šviesa arba lazeriu, tuomet saulės reikėtų vengti apie 3–4 savaites po procedūros arba naudoti SPF 50 kremą nuo saulės. Priešingu atveju galimi ilgalaikiai pigmentacijos pakitimai“, – įspėja kosmetologė.


Kaip pasiekti geresnį rezultatą


Odos bėrimai, niežulys, po depiliacijos vašku nudeginta oda (dažniau tai pasitaiko bikinio zonoje), įauginėjantys plaukeliai – moterys vardija virtinę plaukelių šalinimo vargų. Ar įmanoma jų išvengti? Gal tiesiog nemokame teisingai prižiūrėti odos prieš arba po plaukelių šalinimo? Kosmetologė U. Šveiterienė dalijasi patarimais.

REKLAMA


„Jeigu plaukeliai skutami peiliuku, rekomenduočiau skusti tik visiems plaukeliams visiškai prasikalus pro odos paviršių ir kiek paaugus. Jeigu skusime odą, kurioje yra bėrimų, įaugusių plaukelių ir pan., traumuosime odos paviršių, oda dar labiau sudirgs, ją išbers ir pan., – aiškina pašnekovė. – Jeigu oda itin jautri kosmetikos priemonėms, reikėtų atsargiai rinktis depiliacijos kremus, nes jie dažnai sudirgina jautrią odą. Dieną prieš depiliacijos procedūrą rekomenduoju atlikti odos šveitimą, kad visi plaukeliai išlįstų į odos paviršių. Po šveitimo reikėtų gausiai įmasažuoti odą intensyvaus poveikio drėkinamuoju kremu, kad būtų atkurta odos apsauga bei drėgmės pusiausvyra.“


Švelniai ir atsargiai


Kosmetologės teigimu, jeigu oda linkusi sudirgti, atsiranda bėrimų, po depiliacijos procedūros reikėtų naudoti tik specialius jautriai odai skirtus kremus, losjonus, kurie nuramintų sudirgusią odą, suteiktų odai pakankamai drėgmės. Tokiai odai pašnekovė nerekomenduoja naudoti natūralių aliejų, kremų ir pan. Taip pat reikėtų vengti kremų, kuriuose gausu kvapų bei veikliųjų medžiagų.


„Praėjus maždaug pusantros savaitės po depiliacijos galima vėl atlikti odos šveitimą. Jeigu oda sausa, tai palengvins naujų augančių plaukelių prasikalimą pro raginį odos sluoksnį ir sumažės plaukelių įaugimo tikimybė. Jei oda itin sausa, pleiskanoja, rekomenduočiau naudoti odos kremą, kurio sudėtyje būtų nedidelės koncentracijos šlapalo“, – pataria specialistė.



Be to, svarbu žinoti, jog turint problemų dėl išsiplėtusių kojų venų kai kurie plaukelių šalinimo būdai netinka. „Esant sunkesnės venų varikozės būklei, uždegimui, reikėtų rinktis kuo švelnesnį depiliacijos būdą: skutimą peiliuku arba depiliacijos putas ar kremą. Esant venų varikozei, plaukelių šalinimas impulsine šviesa ar lazeriu neatliekamas dėl galimo uždegimo suintensyvėjimo“, – paaiškina U. Šveiterienė.


Efektyviausių beieškant


Jei vis dėlto reikėtų rekomenduoti efektyviausius ir mažiau pažeidžiančius odą plaukelių šalinimo būdus, kuriuos pasirinktų pašnekovė? „Asmeniškai labiausiai rekomenduočiau depiliaciją cukraus pasta, nes šios procedūros metu plaukeliai išraunami su šaknimi, pagal jų augimo kryptį, todėl kur kas mažesnė plaukelių nutraukimo be šaknies ir plaukelių įauginėjimo tikimybė, palyginti su depiliacija vašku ar elektriniu epiliatoriumi, kurie plaukelį rauna prieš plauko augimo kryptį. Plaukelių šalinimą impulsine šviesa arba lazeriu rekomenduočiau toms, kurias vargina dažnai įaugantys plaukeliai, taip pat kurių padidėjęs plaukuotumas ar plaukeliai itin tvirti ir tamsūs. Tuomet rezultatas bus efektyviausias“, – nuomone dalijasi kosmetologė.


Daugiau įdomių ir aktualių straipsnių rasite žurnale „Savaitė“. Jį galite gauti tiesiai į savo namus – užsiprenumeravę.








  • Paskutiniai numeriai

  • Namie Ir Sode 07 (2025)

    Namie Ir Sode 07 (2025)