Kaip užauginti kūrybingą vaiką?
„Kai rašau pasakas, pirmiausia stengiuosi, kad tėvai, skaitydami vaikams, krizentų, jiems būtų linksma ir įdomu. Jei tėvai skaito, ir vaikai į knygas žiūri visai kitaip. O jei knygos vaikus migdo, tai kokios ten knygos – gal lopšinės, bet ne knygos. Pasakų nereikėtų skaityti prieš miegą. Geros knygos yra tos, kurias vaikai skaito vakare pasislėpę nuo tėvų ir neina miegoti“, – įsitikinęs rašytojas.
Jo teigimu, skaitymo malonumą vaikams ugdyti nėra taip sudėtinga, o ir knygos, jo manymu, yra daug vertingesnės vaikų kūrybingumo lavinimui nei kinas.
„Filmuose viskas „sukramtyta“ – matai jau sukurtą produktą, girdi dialogus. O kai vaikai skaito knygas, jie viską piešia savo vaizduotėje. Tai neabejotinai lavina vaiko pasaulėžiūrą ir suvokimą“, – kalba D.Šukys ir priduria, kad, jo manymu, šiuolaikiniai vaikai skaito nė kiek ne mažiau nei ankstesnės kartos, o įprotį skaityti jie visų pirma perima iš savo tėvų.
REKLAMA
Pats mokys vaikus kūrybingumo
Anot rašytojo, norint ugdyti vaikų kūrybingumą, reikėtų ne tik sekti jiems pasakas, bet ir įtraukti į jų kūrimo procesą. Pats pasakų ir kūrybingumo pamokėles vaikams rengiantis D.Šukys sako, kad vaikai per žaidimą mokosi improvizuoti, netikėtai keisti istoriją, o tai leidžia jiems pasijusti kūrėjais, valdyti siužetą.
„Istorija visada žavi netikėtumu. Jei imi skaityti knygą, ir iškart žinai, kuo ji baigsis – koks įdomumas ją skaityti?“ – svarsto D.Šukys, pats iliustruojantis savo knygeles.
Rašytojas pasakų ir kūrybingumo pamoką vaikams ves ir gegužės 18 d. vyksiančiame šeimų festivalyje „Kryptis: namai“, kuris vyks autentiškoje Pagulbio sodyboje Molėtų rajone.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-