3 nieko nekainuojančios idėjos vaikų užsiėmimams namuose
Dailė, įvairios kitos meninės veiklos vaikams atneša daug naudos. Jos skatina saviraišką, lavina motorinius įgūdžius, ugdo kantrybę, didina koncentraciją. Užbaigus piešinį ar sukūrus kitą darbą, sustiprės ir vaiko pasitikėjimas savimi. O svarbiausia – vaikams tiesiog bus smagu ir įdomu.
Kai kuriuos vaikus sudominti kūrybine veikla tereikia popieriaus lapo ir spalvotų pieštukų. Tačiau jeigu norite paįvairinti jo popamokinę veiklą, siūloma išbandyti 3 lengvų meninių užsiėmimų idėjas. Prireiks minimalaus kiekio reikmenų, kurių tikriausiai jau yra namuose, mažai pastangų pasiruošimui – tačiau gali atnešti begalę džiugių įspūdžių atžalai.
Tapyba su gamta. Piešti galima ne tik kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais ar teptukais. Išbandykite tapybą augalais – taip vienu šūviu nušausite du zuikius: pasivaikščiosite gryname ore, o vaikas išbandys kai ką naujo ir įdomaus.
Po pamokų pasivaikščiokite su vaiku parke ar tiesiog savo namų darže, sode. Leiskite jam surasti alternatyvų teptukams – tegu renkasi gėlių žiedus, lapus, šakeles, stiebus, kankorėžius, smilgas ir kitus daiktus iš gamtos.
REKLAMA
Grįžus namo išdėliokite jo susirinktus augalus padėkle, kad prieš akis jam būtų visa jų spalvų ir tekstūrų įvairovė. Patieskite piešimo lapą ir atidarykite guašą ar kitus dažus. Vaikas galės bandyti piešti kuo įvairiausiomis technikomis: smilgos galbūt tarnaus kaip teptukai, žiedas gali būti lyg štampas, o šakelės padės sukurti įdomų raštą. Leiskite jam tyrinėti ir kurti.
Rankų darbo plytelės. Tėvams tereikės šiek tiek pabūti statybininkais, o tuomet vaikas galės tapti dekoruotoju. Namų darbo plytelėms prireiks tik miltų, druskos, vandens ir saulės. Sumaišykite ½ puodelio vandens, 1 ½ puodelio miltų, ¾ puodelio druskos ir minkykite apie 2 minutes. Tuomet miltais lengvai pabarstykite stalviršį ir iškočiokite tešlą į maždaug centimetro aukščio kvadrato formą – tai bus plytelė, ant kurios vaikas galės piešti.
Kol tešla minkšta, joje galite padaryti ir įspaudų – pavyzdžiui, sausainių formelėmis, arba tiesiog išbraižykite dantų krapštuku. Palikite plytelę kelioms valandoms tiesioginiuose saulės spinduliuose, tuomet apverskite, kad išdžiūtų ir apačia. Jeigu diena apniukusi, išdžiovinti plytelę galite orkaitėje.
REKLAMA
Išdžiūvusią plytelę duokite vaikui spalvinti akriliniais dažais. Gera mintis iškart pasigaminti daugiau plytelių, kad vaikas turėtų daugiau laisvės parodyti savo kūrybiškumą. Galite, pavyzdžiui, pasiūlyti, kad jis nuspalvintų po plytelę kiekvienam namų kambariui.
Akmeniniai sukulentai. Panašiai kaip su plytelėmis, tačiau dar greičiau – mat tėvams nereikės gaminti produkto, ant ko galima piešti. Tereikės pririnkti akmenų kieme arba panaudoti parsivežtus kaip suvenyrus iš pajūrio.
Visų pirma kartu su vaiku apžiūrėkite nuotraukas, kokia plati yra sukulentų ir kaktusų įvairovė, kad vaikas geriau suprastų šią veiklą. Galite tą padaryti ir nusivedus jį į gėlių skyrių parduotuvėje. Tuomet tereikės akrilinių dažų, kad vaikas ant akmenų atkurtų matytus vaizdus arba sugalvotų dar įdomesnių.
Galite kurti ir didesnius kaktusus – pakaks kelis akmenis suklijuoti kartu. O tuomet paimkite nedidelių vazonėlių (jeigu dugne yra skylučių – užklijuokite jas), pripilkite smėlio ir išdėliokite sukurtus sukulentus.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-