Susirasti pirmąjį darbą galima ir per kelias valandas: personalo specialistė pataria, ką svarbu žinoti

Susirasti pirmąjį darbą galima ir per kelias valandas: personalo specialistė pataria, ką svarbu žinoti


Vasaros atostogos – puikus metas ieškoti pirmojo laikino darbo ir užsidirbti papildomų pinigų. Vis dėlto, jaunuoliai dažnai nežino nuo ko pradėti bei kaip tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, kad sėkmė būtų garantuota.


Patarimai, kaip sėkmingai pasiruošti darbo pokalbiui


Pirmą kartą ruošiant savo gyvenimo aprašymą gali būti sudėtinga, tačiau, pasak personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, įdarbinimo specialistai puikiai supras situaciją. „Jei neturite jokios darbo patirties, šio skyrelio nereikėtų pildyti, tačiau jei manote, kad yra kažkas, ką esate padaręs ir tai galėtų padėti įsidarbinti, patartina tai paminėti. Pavyzdžiui, jei buvote klasės seniūnas, esate savanoriavęs arba gavęs apdovanojimą mokymosi metu – visa tai turėtų būti įtraukta į jūsų gyvenimo aprašymą. Be to, nepamirškite paminėti darbui reikiamų įgūdžių bei asmeninių savybių – tai ne tik pagyvins jūsų CV, bet ir suteiks pranašumo. Žinoma, prieš siunčiant savo gyvenimo aprašymą peržiūrėkite gramatines klaidas ir susikurkite respektabilų elektroninio pašto adresą“, – pataria specialistė.

REKLAMA


Ruošiantis pirmajam darbo pokalbiui V. Kaikarienė pataria nesijaudinti, atsipalaiduoti ir būti savimi: „Darbo pokalbio metu svarbu dalintis savo istorija, nebandyti atkartoti iš draugų ar „Google“ išmoktų atsakymų į užduodamus klausimus. Pokalbis turėtų vykti natūraliai bei organiškai, o jo metu pašnekovas papasakotų apie save: koks jis yra bei ką sugeba. Pagrindinė jaunuolių daroma klaida – kai bandoma iš anksto išmokti atsakymus į tam tikrus klausimus arba dalinamasi ne savo patirtimi. Tai dažniausiai sudaro klaidingą įspūdį, nes uždavus patikslinantį klausimą, žmogus pasimeta bei išlenda kitos asmeninės savybės, kurios nėra tinkamai vertinamos, tokios kaip melavimas, nesąžiningumas.“


Būti savimi bei jaustis patogiai žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertė ragina ir renkantis darbo pokalbio aprangą: „Einant į darbo pokalbį, reikėtų apsirengti taip, kaip patogiausia pačiam ir nebijoti išreikšti savęs. Gyvename tokiais laikais, kai plaukų ar nagų spalva, tatuiruotės nesudaro neigiamo įspūdžio. Be to, esame tolerantiškas darbdavys, todėl pas mus galima sutikti įvairių stilių asmenybių. Tad būkite savimi – originalūs, nebijantys išsiskirti.“

REKLAMA


Pasak V. Kaikarienės, pokalbio metu taip pat svarbu pasidomėti apie darbdavį, darbo specifiką bei pasidalinti savo užimtumu ir galimybėmis: „Pastebėjome, jog kai kurie pašnekovai yra linkę nutylėti savo papildomas veiklas ar mokslus. Tačiau pokalbio metu reikėtų nebijoti to aptarti su būsimu darbdaviu, kad atsižvelgus į poreikius galėtume tinkamai sudėlioti darbo grafiką ir aptarti vieną ar kitą poziciją. Kiekvienas turime savo asmeninį gyvenimą, tad norėtųsi jį suderinti, kad darbas jam ne trukdytų, bet papildytų.“


Darbas per kelias valandas


Pasak personalo vadovės, norint sėkmingai susirasti pirmąjį darbą, pirmiausia reikėtų pamąstyti apie patogią lokaciją, o vėliau apsilankyti „Rimi“ prekybos tinklo internetinėje svetainėje arba užeiti į konkrečią parduotuvę, kurioje norima dirbti ir ten užpildyti įdarbinimo anketą.


Kaip teigia žmogiškųjų išteklių valdymo ekspertė, įdarbinimas bendrovėje gali trukti vos nuo kelių valandų iki kelių dienų: „Jei darbo pokalbis praėjo sėkmingai, mūsų kaip darbdavio siekis darbo vietą pasiūlyti per parą, kad būsimas darbuotojas galėtų iš karto tvarkytis dokumentus ir pradėti dirbti.“


Pašnekovė patikslina, jog nepaisant greito įdarbinimo, viską lemia noras dirbti bei stipri motyvacija. Kitas svarbus aspektas – atsakingumas. „Norėtųsi, kad net ir į pirmąjį darbą būtų žiūrima rimtai, nes jaunuoliui bus pavestos užduotys, su kuriomis jis turės savarankiškai susitvarkyti. Taigi, svarbu, kad žmogus ne tik gebėtų jas atlikti, bet ir į viską žiūrėtų atsakingai. Tačiau neturint darbo patirties, nereikėtų baimintis, nes visų kitų darbui reikalingų savybių mes išmokysime. Svarbiausios yra asmeninės savybės tam darbui pradėti“, – sako V. Kaikarienė.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 14 (2025)

    Savaitė - Nr.: 14 (2025)





Daugiau >>