Kaip galima arbūzo žievę paversti skanėstu?
Iki vasaros dar liko mėnuo, bet jos skoniu jau galima mėgautis vis godžiau – parduotuvėse pasirodė naujo derliaus arbūzai. Visgi ne visi pagalvoja, kad suvalgius arbūzo minkštimą, išmesti jo žievę nebūtina – iš jos galima pasigaminti skanėstų.
Arbūzo žievė gali virsti nebrangiu skanėstu
Norint pradžiuginti ne tik skonio receptorius, bet ir piniginę, verta pasidairyti į kitas šalis bei jų įpročius. Daržovių ir vaisių ekspertė Jolanta Sabaitienė pastebi, kad svetur taupūs arbūzų gerbėjai neišmeta beveik nieko – turi skanių ir naudingų idėjų net žievei.
Pavyzdžiui, Azijoje jus pavaišintų marinuota arbūzo žievele. Tai sumanus būdas panaudoti visą arbūzą – gardžiam užkandžiui nereikės išlaidauti, o paprastam receptui pakaks vos kelių produktų, kurių rasite dažnoje virtuvėje.
„Dubenyje sumaišykite po 1 arbatinį šaukštelį obuolių acto, sojų padažo ir druskos. Įdėkite pusę šaukštelio cukraus. Gerai išmaišykite, kol cukrus ir druska ištirps. Nesijaudinkite, kad marinato nėra daug – iš arbūzo išsiskirs skysčio. Nuo arbūzo žievės plonai nulupkite žaliąją dalį ir supjaustykite baltąją gabaliukais. Užpilkite juos marinatu – tą patogu daryti stiklainyje arba plastikiniame užsegame maišelyje. Palaikykite šaldytuve bent kelias valandas, o geriausia – pernakt“, – receptu dalijasi J. Sabaitienė.
REKLAMA
Smaližiams ji siūlo pasigaminti cukruotą arbūzo žievę, kuriai tereikia trijų paprastų žingsnių. Pirmiausia puode lygiomis dalimis sumaišykite cukrų ir vandenį, 5 minutes pavirkite. Sudėkite tiek pjaustytų arbūzo žievelių, kiek telpa, ir palikite virti apie valandą. Kai mišinys taps tirštas, nukelkite puodą nuo viryklės ir leiskite atvėsti. Nusunkite cukraus vandenį – ir jūsų saldžios žievės paruoštos!
Tuo tarpu sveikata besirūpinantys amerikiečiai dalijasi kitu būdu žievelių panaudojimui – glotnučių gamybai. Pasmulkintą žievelę dėkite į greitaeigį trintuvą, įpilkite šiek tiek vandens ir sutrinkite iki vientisos masės. Išpilstykite į ledo kubelių formą ir užšaldykite. Gauti žali ledukai puikiai tiks kokteilių atvėsinimui, o kartu juos praturtins ir maistingomis medžiagomis.
Nauda – didesnė, nei manote
J. Sabaitienė priduria, kad arbūzas nors ir mėgstamas, bet kartais nepelnytai nuvertinamas. Pabrėždami, kad beveik visas vaisius – vien vanduo, žmones pamiršta atkreipti dėmesį į arbūzo maistinę vertę.
REKLAMA
„Iš tiesų arbūzo nauda mūsų organizmui yra gerokai didesnė nei tik skonis ir atgaiva karštą dieną. Arbūze tikrai gausu kalio – stiklinėje, pripildytoje šio vaisiaus, rasime apie 170 mg šio elemento. Jame taip pat daug vitamino A, beta karoteno ir liuteino, kurie padeda geram regėjimui. Netrūksta B grupės vitaminų, taip pat cinko, mangano, fluoro, vitamino C, magnio, kalcio ir fosforo“, – vardija maisto žinovė.
Be to, arbūze yra daug likopeno, todėl šis vaisius pasižymi imunitetą stiprinančiu ir antioksidaciniu poveikiu. Jis tinka ir hipertenzija sergantiems žmonėms, mat gali padėti sumažinti kraujo spaudimą. O arbūzuose esantis vitaminas C teigiamai veikia visą organizmą, įskaitant odą, nagus ir plaukus.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-