Kaip įsimylėti mokyklą?
Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje yra visame pasaulyje veikiančių mokyklų tinklo dalis. Mokyklos tikslas - sudaryti sąlygas į Lietuvą atvykusių diplomatų, verslininkų ir nuolat Lietuvoje gyvenančių šeimų vaikams mokytis anglų kalba pagal formaliojo ugdymo programą, kuri užtikrina mokymo programos tęstinumą vykstant mokytis iš vienos šalies į kitą.
„Mūsų misija yra – suburti, įkvėpti, suteikti galių. Esame sukūrę stiprų ryšį su mokiniais, jų tėvais, mokytojais. Mes žinome kokių tikslų siekiame ir dėl ko dirbame. Tai leidžia mums jaustis laimingiems savo darbo vietoje“, - sako „Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje“ pradinės mokyklos vadovė
Robin MacArthur.
Televizijos laidos „Lietuvos mokyklos“ vedėja Eglė Kernagytė – Dambrauskė, keliaudama mokyklos koridoriais pastebi, kad nauja, šviesi, erdvi mokykla pilna laimingų vaikų, kurie čia jaučiasi kaip namuose. Šiais metais „Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje“ atvėrė dar vieną skyrių, skirtą patiems mažiausiems vaikučiams - nuo 2 iki 4 metukų.
REKLAMA
„Mes svajojome apie mokyklos pastatą, kuriame galėtume įgyvendinti visas mokymo idėjas. Jūs, vaikščiodami po naują mokyklą, pastebėsite kiek daug čia erdvių, kurias gali naudoti mokiniai dirbdami nepriklausomai atskirose grupelėse, tai labai atvira erdvė, kuri, mes tikime, idealiai tinka mokymuisi“, - įžvalgomis dalijosi „Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje“ direktoriaus pavaduotoja Sheryl Salem.
Tai mokykla miške ir tuo pačiu metu – mokykla įsileidžia mišką į mokyklą. Kai kurios klasės kas savaitę keliauja į žygius po šalia esantį mišką. Darželinukai tyrinėja sniegą ir jo įtaką miško gyventojams. Penktokai darbuojasi su EKO sistemos projektais. Antrokai ir trečiokai taip pat lankosi miške ir mėgaujasi šviežiu oru. Gamta - tai ne tik gražus vaizdas, kurį mato mokiniai pro šiuos didelius langus, bet ir jų mokymosi dalis.
„Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje“ yra Tarptautinio bakalaureato pasaulio mokyklų tinklo dalis. Tokių mokyklų bruožas - dideli akademiniai reikalavimai, analitinio mąstymo ugdymas ir tarptautiškumas. Tarptautinio bakalaureato diplomą pripažįsta ir vertina geriausi pasaulio universitetai. Tai tarptautinė mokykla, kurioje didelis dėmesys skiriamas vaikų iš skirtingų šalių adaptacijai, emociniam komfortui bei psichologiniam saugumui. Šioje mokykloje vaikai mokosi iš daugiau nei 30 pasaulio šalių.
REKLAMA
“Manau, kad tai tikrai unikali situacija, kai esi apsuptas mokinių ir mokytojų iš daugelio skirtingų pasaulio šalių. Kai aš pati augau ir ėjau į mokyklą, to nepatyriau. Šiais metais turiu tik 10 mokinių, visai nedidelę klasę. Tačiau šie 10 mokinių yra iš 7 skirtingų šalių, jie kalba septyniomis kalbomis ir dar papildomai mokosi kitų kalbų. Tai labai unikali atmosfera. Čia mokiniai susipažįsta su labai skirtingais įvairių mokinių požiūriais. Ir aš visada būnu labai nustebusi, kaip lengvai mokiniai adaptuojasi. Daugeliui jų tai nėra pirma tarptautinė mokykla. Jiems yra įprasta užmegzti kontaktą ir bendrauti su vaikais iš skirtingų valstybių arba net skirtingų žemynų. Jie randa daugybę bendrų dalykų: knygas, kurias jie mėgsta skaityti, žaidimus, kuriuos jie mėgsta žaisti. Ir jie bendradarbiauja tarpusavyje labai puikiai” – mokytojos darbo patirtimi dalijosi antros klasės mokytoja Samantha Baker.
Šioje mokykloje labai daug dėmesio skiriama vadinamų minkštųjų įgūdžių arba asmeninių įpročių formavimu. Tai socialiniai įgūdžiai, minkštosios vadybos įgūdžiai, kritinio bei kūrybiško mąstymo įgūdžiai, tyrinėjimo įgūdžiai. Tai tie įgūdžiai, kurių vaikams labai prireiks ateityje, sprendžiant pasaulinio lygio problemas. “Mes norime, kad vaikai taptų pozityvių pokyčių pasaulyje kūrėjais.
Net dviejų metų vaikams mes mokome suprasti savo jausmus bei emocijas. Mes galvojame, kad tai yra svarbu mums visiems, nes žinome, kad pasaulis reikalauja pokyčių. Tik pradėję su vaikais dirbti nuo tokių mažų dienų, leisime suprasti jiems, kad jie turi galių ir ateityje galės pakeisti pasaulį”, - sakė pradinės mokyklos vadovė Robin MacArthur.
Ši mokykla unikali ir savo mokymo stiliumi. Mokymas čia grįstas moksliniais tyrimas, tačiau jis yra kitoks – lėtas ir nuoseklus, ugdantis empatiją, atvirumą, smalsumą ir atsakomybę bei leidžiantis vaikams įsimylėti mokyklą. „Mes mokome vaikus skaityti, kad jie suprastų tai, ką skaito. Ne tam, kad išmoktų skaityti greitai ar pasižymėtų varnelę, kad atliko užduotį. Mes norime, kad jie suprastų žodžius. Taigi, mes judame lėtai, mes užduodame klausimus apie knygas, mes pasirenkame nuostabią literatūrą. Mes norime juos išmokyti smalsumo, dėmesingumo ir užduoti klausimus. Kai mūsų mokiniai paauga, jie pradeda gilintis į turinį, klausia „ką tiksliai tai galėtų reikšti“ ir visi dalyvaujame puikiose diskusijose. Mūsų mokymo metodas mažiau skirtas mokytojo žinių perdavimui ir mokinių žinių atkartojimui. Mūsų metodas – tai įdomių diskusijų rengimas. Mokytojai pasiūlo diskusijos temą, o mokiniai papasakoja, ką jie apie tai jau žino. Tuomet jau galime diskutuoti aukštesniu lygiu. Aš mokau vaikus tikrinti kiekvieną dalyką, tapti kritiškai mąstančiais naujo pasaulio lyderiais. Pas mus mokosi mokiniai iš viso pasaulio, net 30% jų yra iš Lietuvos. Aš net neabejoju, kad jų tarpe auga šalies lyderiai, kurie mokės kritiškai mąstyti“, - sako penktos klasės mokytojas Andrew McNeely. Šioje mokykloje neskubama, susitelkiama ties vaiko kūnu, ties jo mintimis, ugdoma savikontrolė bei mokoma nebijoti užduoti klausimų.
„Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje" tai bendruomenė – atskleidžianti kiekvieno vaiko asmeninį potencialą. Ši mokykla priima visus moksleivius, nepriklausomai nuo jų tautybės, rasės ar tikėjimo. Jei tam tikroje klasėje nėra vietų, pirmenybė teikiama tęsiantiems mokslus moksleiviams, užsienio šalių piliečiams ir esamų moksleivių broliukams bei sesutėms.
Kiekvienais metais čia vykta „atvirų durų dienos“, kurių metu būsimi mokiniai ir jų tėveliai gali atvykti ir „pasimatuoti“ mokyklą.
REKLAMA
“Mes norime suteikti galių ne tik savo mokiniams, bet ir visiems mūsų bendruomenės nariams, kad jie suprastų jog gali spręsti ne tik asmenines problemas, konfliktus su savo draugais, bet ir daug platesnio spektro problemas. Mes dirbame net su tvarumo politikos iškeltais tikslais. Tiesiog, žiūrėdami į realų pasaulį, galvojame kokius iššūkius teks priimti ir kokias problemas spręsti. Mūsų mokiniai, kurie ateina į mūsų mokyklą, puikiai įsisavina tiesą – kad ne taip svarbu ką jie žino, svarbu – kaip jie mokosi ir kaip panaudoja šias žinias“, - mokyklos filosofija dalinosi „Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje“ pradinės mokyklos vadovė Robin MacArthur.
Laidos „Lietuvos mokyklos“ kūrybinė komanda dėkoja informaciniam rėmėjui „Savaitei“ ir
visą laidą apie „Tarptautinę Amerikos mokyklą Vilniuje" kviečia žiūrėti šeštadienį 16.30 per “Lietuvos ryto” televiziją.
Partnerių informacija.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-