Belaidžių ausinių pokyčiai: funkcijos ir savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį
Vasaros metu įvertiname patogius ir pažangius išmanius įrenginius, be kurių neįsivaizduojame savo laisvalaikio. Vienas iš populiariausių hobių – tai muzikos klausymasis, kuris, naudojant išmaniąsias ausines, pralinksmina ir nuramina. Tačiau pastaruoju metu išmaniųjų ausinių modelių rinka sulaukė galybės įvairiausių modelių, o surasti kokybišką ir visiems tinkantį įrenginį darosi vis sunkiau. Tad kokios išmaniųjų ausinių savybės yra svarbiausios ir į ką atkreipti dėmesį, jei norite neapsigauti?
„Dar visai neseniai džiaugėmės, jog galime klausytis muzikos su ausinėmis be laidų, tačiau šiandienių vartotojų poreikiai smarkiai išaugo. Modernios išmaniosios ausinės tinka tiek jaukiam muzikos klausymui vaikščiojant parke, tiek ir darbui ar virtualiems žaidimams, todėl yra visų mėgstamas įrenginys. Kita vertus, prieš pasirenkant savąsias ausines – verta žinoti kelias naudingas gudrybes“, – teigia technologijų ekspertė Urtė Eidžiūnaitė.
1. Moderni triukšmo slopinimo technologija
Aktyvi triukšmo slopinimo sistema vis dar yra naujovė, pastaraisiais metais džiuginusi išskirtinai moderniausių ausinių pirkėjus. Ši sistema užtikrina švarų ir kokybišką garsą, todėl renkantis ausines verta išanalizuoti įrenginių techninius parametrus ir įsitikinti, jog jūsų trokštamos ausinės palaiko šią funkciją.
REKLAMA
„Aktyvi triukšmo slopinimo technologija automatiškai atpažįsta aplinkos garsus ir atitinkamai parenka ausinių režimą, kuris leidžia mėgautis optimaliai grojančia muzika. Šiuolaikinių belaidžių ausinių garso slopinimas veikia beveiki iki 50 dB ribos, todėl su tokiu įrenginiu išvengsite įvairių triukšmo šaltinių, pavyzdžiui, gatvės šurmulio ar blaškančių kolegų pašnekesių ir mėgausitės mėgstama muzika ar tinklalaide“, – išskiria U. Eidžiūnaitė.
2. Platus žemų ir aukštų dažnių diapazonas
Nepriklausomai nuo mėgstamo muzikos stiliaus ar klausymosi įpročių, perkant bet kokias belaides ausines svarbi garso kokybė. Kad muzika džiugintų ir leistų pasijusti tarsi gyvo garso koncerte, belaidės ausinės turėtų pasižymėti plačiu žemų, vidutinių ir aukštų dažnių diapazonu.
„Dėl plačios dažnių apimties klausytojo ausis pasiekia garsų įvairovė, užtikrinanti turiningą muzikinę patirtį, kurią konkrečiu muzikos kūriniu siekia perteikti muzikos kūrėjai. Todėl išmaniosios ausinės užtikrina itin platų garsų diapazoną, kuris varijuoja nuo 14 Hz iki 48 kHz ir vartotojai gali mėgautis net subtiliausiai perteikiamomis natomis“, – sako U. Eidžiūnaitė.
REKLAMA
3. Personalizuoti sprendimai
Verta atminti, jog tikrai autentiškais garsais džiaugsitės ne tik dėl techninių prietaisų savybių, bet ir sumanių programinių sprendimų, išpildančių svarbiausius vartotojų poreikius.
„Kiekvieną iš mūsų džiugina vis kitoks muzikos stilius, garsumo lygis, todėl itin svarbu, jog turimų ausinių kūrėjai galėtų pasiūlyti individualius sprendimus. Šį reikalavimą išpildo pažangus belaidžių ausinių ekvalaizeris (EQ), dažniausiai siūlantis bent kelis skirtingus klausymosi režimus. Be to, egzistuoja ir rankinio ekvalaizerio funkcija, kuri leidžia pačiam klausytojui susireguliuoti girdimus garsus.
Ne mažiau svarbu ir tai, jog galėtumėte savo ausines prijungti prie kelių skirtingų išmaniųjų įrenginių, pavyzdžiui, išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio. Ši savybė praverčia tada, kai atliekate kelias užduotis vienu metu ir norite atsiliepti į skambutį, kai dar visai neseniai per planšetinį kompiuterį žiūrėjote mėgstamą serialą“, – pataria U. Eidžiūnaitė.
4. Šiuolaikinius standartus atitinkantis dizainas
Šiuolaikinių įrenginių stilius yra svarbi išmaniųjų ausinių savybė, todėl renkantis įrenginį verta išsirinkti tokį modelį, kuris nuo pat pirmųjų akimirkų patrauktų jūsų akį.
„Šiandien vartotojus džiugina tai, jog išmaniąsias ausines galime rinktis iš itin plačios spalvų paletės. Visgi – tai ne vienintelis dizaino parametras, kurį reikia apgalvoti. Svarbu, jog elegantiškas spalvas papildytų ir patogi ausinių forma, o į vidų nukreiptas ausinių mikrofonas glaudžiai priglustų prie ausies kanalo. Tik tokiu atveju ausines bus patogu nešioti“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
5. Patikima baterija
Paskutinis, tačiau tikrai ne pats nereikšmingiausias bruožas – tai baterijos veikimo laikas.
„Belaidės ausinės praeityje susilaukė ne mažai kritikos, dėl per trumpai veikiančios baterijos, todėl savo ausines išsirinkite tik įvertinę ar atitinkamo modelio baterija gebės išpildyti kasdienius jūsų darbo ir laisvalaikio poreikius. Šiandien rinkoje pripažįstama, kad tikrai patvaria baterija vadinama tokia, kuri vienu įkrovimu gali atlaikyti bent 7 valandas. Be to, patartina įsitikinti, jog ausinių įkrovimo dėklas būtų patvarus, lengvas ir patogiai tilptų delne“, – dalinasi U. Eidžiūnaitė.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-