Naujagimio odos priežiūros ABC: patarimai, kaip užtikrinti jo sveikatą ir komfortą
Mažyliai į mūsų pasaulį atkeliauja be auginimo instrukcijos, todėl naujai iškeptiems tėveliams kyla begalė klausimų. Vienas jų – kaip tinkamai pasirūpinti jautria naujagimio oda ir užtikrinti kūdikio sveikatą. Laimei, šioje srityje netrūksta specialistų patarimų, padėsiančių pasirūpinti jūsų vaikučio komfortu. Štai keli patarimai, kaip prižiūrėti naujagimio odą, kokias priežiūros priemones rinktis ir vėliau apsaugoti kūdikio odą nuo diskomforto, bėrimų, odos ligų ir kt.
Pirkite išskirtinai kūdikiams skirtus produktus
Mažylio oda yra jautresnė ir švelnesnė nei suaugusiojo, todėl pastariesiems skirti gaminiai gali būti ne patys geriausi jūsų mažyliui. Kūdikio oda taip pat yra plonesnė, gležnesnė ir labiau linkusi išsausėti. Todėl būtina pasirinkti odos priežiūros priemonių asortimentą, kuris sukurtas specialiai kūdikių poreikiams. Šios priemonės yra švelnesnės ir užtikrina, kad jūsų mažylio odos pusiausvyra būtų neutrali ir apsaugota nuo sudirginimo.
Rinkitės priemones ne dažiklių, parabenų ir ftalatų
Rūpinimasis savo mažyliu taip pat reiškia, kad reikia atkreipti dėmesį į smulkmenas ir būti sąmoningam bei gerai informuotam. Tai yra svarbiausias žingsnis, renkantis saugius produktus jūsų kūdikiui.
REKLAMA
Prieš pirkdami vaikučiui skirtą odos priežiūros produktą, visada atidžiai perskaitykite sudedamąsias jo dalis. Ieškokite prekių be dažiklių, kvapiųjų medžiagų, ftalatų ir parabenų – visa tai gali sudirginti jautrią mažylio odą. Jei abejojate dėl pasirinkimo, pasitarkite su savo pediatru.
Taip pat venkite parfumuotų, antibakterinių ir dezodoruojančių muilų, kurie dažnai yra per stipriai veikiantys mažylio odą. Rinkitės būtent kūdikiams skirtą muilą, kuris užtikrins maksimalių jūsų vaikučio odos apsaugą.
Ieškokite antialerginių priemonių
Mažylio odos priežiūroje stenkitės naudoti antialerginius produktus. Jie yra sukurti taip, kad būtų kuo mažesnė alerginės reakcijos rizika. Tačiau nepamirškite atkreipti dėmesio ir į skalbimo priemones, kurias naudojate kūdikio drabužėliams skalbti. Šios irgi turėtų pasižymėti antialerginėmis savybėmis, nes kitaip gali sukelti nepageidaujamas odos problemas.
REKLAMA
Į pagalbą pasitelkite alijošių ir ramunėles
Jei prieš tai kalbėjome, ko reikėtų vengti, yra keli ingredientai, kurių dermatologai pataria ieškoti kūdikių odos priežiūros priemonių sudėtyje. Tai – alijošius ir ramunėlės. Alijošius savyje turi vitaminų A, B, C ir E, todėl turi priešuždegiminių, priešgrybelinių ir odą vėsinančių savybių. Jis veiksmingas gydant egzemą ir rūpinantis išsausėjusia kūdikio oda.
Nuo seno lietuvių naudojamos ramunėlės taip pat padeda nuraminti sudirgusią odą, paraudimą, niežėjimą ir kitas įprastas kūdikio odos ligas. Dėl turtingos flavonoidų koncentracijos jos pasižymi raminančiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl puikiai tinka jautriai kūdikių odai.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-