D. Trumpas: JAV uždraus programėlę „TikTok“
Prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose uždraus sparčiai augančią socialinių tinklų programėlę „TikTok“, šalies valdžios institucijoms nerimaujant, kad programėlę Kinija galimai naudoja šnipinėjimui.
JAV pareigūnai ir įstatymų leidėjai pastarosiomis savaitėmis reiškė susirūpinimą, kad itin populiarią programėlę Pekinas galimai naudoja nedorais tikslais, tačiau pati bendrovė neigia turinti sąsajų su Kinijos vyriausybe.
Penktadienį žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kuriuose teigta, kad D. Trumpas pareikalaus, jog programėlę valdanti Kinijos bendrovė „ByteDance“ atsisakytų veiklos JAV, tačiau prezidentas pranešė apie draudimą.
D. Trumpas reporteriams teigė: „Kalbant apie (programėlę) „TikTok“, mes ją drausime JAV.“ Prezidentas pridūrė, kad veiksmų galimai bus imtasi jau šeštadienį, pasinaudojant ekonominėmis galiomis nepaprastosios padėties atveju ar pateikiant vykdomąjį įsakymą.
REKLAMA
D. Trumpas apie tokio žingsnio ėmimąsi pranešė po to, kai Užsienio investicijų Jungtinėse Valstijose komitetas (CFIUS), užsiimantis galimo sandorių poveikio JAV nacionaliniam saugumui tyrimais, atliko programėlės vertinimą.
„TikTok“ programėlė, itin populiari tarp jaunų žmonių, kuriančių ir žiūrinčių trumpus vaizdo įrašus, visame pasaulyje turi apie 1 mlrd. vartotojų.
Naujienų agentūrai AFP susisiekus su „TikTok“, programėlės atstovai atsisakė pakomentuoti žiniasklaidos pranešimus, pasakydami tik: „Esame užtikrinti ilgalaike „TikTok“ sėkme.“
„Šimtai milijonų žmonių ateina į „TikTok“ pramogauti ir susisiekti, įskaitant mūsų bendruomenę turinio kūrėjų ir menininkų, kurie platformoje uždarbiauja“, – pridūrė bendrovė.
Bendrovė šią savaitę pažadėjo aukštą skaidrumo lygį, įskaitant leidimą peržiūrėti jos algoritmus, kad užtikrintų vartotojus ir reguliuotojus.
„Nesame politiški, nepriimame politinės reklamos ir neturime darbotvarkės – mūsų vienintelis tikslas yra išlikti gyvybinga ir dinamiška platforma, kuria visi galėtų mėgautis“, – šią savaitę teigė „TikTok“ generalinis direktorius Kevinas Mayeris.
REKLAMA
„TikTok“ patapo naujausiu taikiniu, tačiau mes nesame priešai“, – pridūrė jis.
Platformos populiarumas išaugo tuomet, kai ją valdanti bendrovė „ByteDance“ 2017 metais įsigijo panašaus tipo JAV platformą „Musical.ly“ ir ją sujungė su savo pačios programėle.
Technologijų politikos programos vadovas Strateginių ir tarptautinių studijų centre Jamesas Lewisas teigė manantis, kad „TikTok“ saugumui keliama rizika yra „artima nuliui“, tačiau sakė, jog „ByteDance“ gali patirti Kinijos spaudimą vykdyti cenzūrą.
„Regis, „ByteDance“ gali būti spaudžiama Pekino, tad priversti juos pasitraukti yra prasminga, – teigė J. Lewisas. – Jie gali pradėti kai kuriuos dalykus cenzūruoti.“
J. Lewisas teigė, kad JAV valdžios institucijos pagal CFIUS turi galią panaikinti anksčiau įvykdytą programėlės įsigijimą. Panašus veiksmas jau buvo įvykdytas 2019 metais, kai pažinčių programėlę „Grindr“ įsigijo viena Kinijos bendrovė.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-