Daug nuostolių patyrę Šiaurės Korėjos kariai patraukti iš Kursko srities

Daug nuostolių patyrę Šiaurės Korėjos kariai patraukti iš Kursko srities


Šiaurės Korėjos karių, fronto linijoje Kursko regione kovojusių Rusijos armijos pusėje, jau nuo vidurio sausio nematyti mūšio lauke, antradienį naujienų agentūrai AFP pranešė Pietų Korėjos žvalgybos agentūra – apie tai, kad po patirtų didelių nuostolių jie buvo patraukti iš karo veiksmų zonos, pirmiau pranešė ir Ukraina.


„Atrodo, kad Šiaurės Korėjos kariai, dislokuoti Rusijos Kursko regione, mūšiuose nedalyvauja nuo vidurio sausio“, – teigiama Pietų Korėjos nacionalinės žvalgybos tarnybos pranešime.


„Viena iš to priežasčių gali būti dideli nuostoliai, tačiau konkrečios aplinkybės vis dar stebimos“, – pranešime pridūrė žvalgybos tarnyba.


Ukrainos kariuomenė penktadienį pranešė mananti, kad Kursko fronte dislokuoti Šiaurės Korėjos buvo „patraukti“, nes patyrė didelių nuostolių.


Vakarų, Pietų Korėjos ir Ukrainos žvalgybos agentūrų teigimu, Pchenjanas yra pasiuntęs daugiau nei 10 000 karių padėti rusų pajėgoms atremti Kursko regione Rusijos vakaruose rugpjūtį netikėtai prasidėjusį ukrainiečių puolimą.

REKLAMA


Nei Pchenjanas, nei Maskva šio karių kontingento dislokavimo fakto oficialiai nepatvirtino, tačiau, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pernai apsilankius branduoliniais ginklais ginkluotoje Šiaurės Korėjoje, abi šalys pasirašė sutartį, kurioje, be kita ko, įtvirtinta sąlyga dėl tarpusavio gynybos.


Puolimo metu Kyjivas užėmė dešimtis pasienio gyvenviečių. Ši Kremliui gėdos padariusi ukrainiečių operacija buvo pirmas kartas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, kai užsienio šalies kariuomenė įžengė į Rusijos teritoriją.


Šiaurės Korėjos kariai turėjo sustiprinti rusų armijos gretas ir padėti jai atremti Ukrainos karių antpuolį, tačiau nuo operacijos pradžios praėjus beveik pusei metų Ukraina vis dar kontroliuoja Rusijos teritorijos plotus.


Be to, Ukraina yra pranešusi, kad Kurske buvo nukauti arba į nelaisvę paimti keli Šiaurės Korėjos kariai.


Prezidentas Volodymyras Zelenskis internete paskelbė vaizdo įrašą, kuriame, jo paties žodžiais tariant, matyti Kursko fronte jo kariuomenės į nelaisvę paimtų Šiaurės Korėjos karių kvota.

REKLAMA


Oficialių Ukrainos asmenų teigimu, sužeisti Šiaurės Korėjos kareiviai verčiau sprogdinasi granatomis, kad gyvi nepatektų į nelaisvę.


Kyjivas ir Vakarai šio kontingento dislokavimą pasmerkė, vadindami jį esminiu trejus metus trunkančio konflikto eskalavimu.


Seulas yra paskelbęs, kad, jos pajėgoms patiriant nuostolių, Šiaurės Korėja rengiasi į Ukrainą pasiųsti daugiau karių.


Gruodį jungtinis Pietų Korėjos vadų štabas pranešė, kad Pchenjanas „rengiasi rotacijos būdu pasiųsti daugiau karių“ padėti Rusijai šios pradėtame kare.


2022 m. vasarį prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje, Pchenjanas ir Maskva ėmė stiprinti savo politinius, karinius ir kultūrinius ryšius.


Naujametiniame laiške Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pasveikino V. Putiną, galimai užsimindamas apie karą Ukrainoje.


Jo teigimu, 2025-ieji bus tie metai, „kai Rusijos armija ir liaudis nugalės neonacizmą ir pasieks didžią pergalę“.


AFP inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 06 (2025)

    Savaitė - Nr.: 06 (2025)