Latvijos parlamentas nepripažins Baltarusijos prezidento rinkimų

Latvijos Saeima pareiškė, kad nepripažins teisėtais sausio 26 d. paskirtų Baltarusijos prezidento rinkimų, nes jie neturi nieko bendra su laisvu ir sąžiningu rinkimų procesu.
Tai naujienų agentūrai LETA pranešė Latvijos parlamentarai.
Savo pareiškime Saeima palaiko Baltarusijos demokratinių jėgų ir pilietinės visuomenės siekius sukurti laisvą, nepriklausomą ir demokratinę valstybę bei ragina tarptautinę bendruomenę sugriežtinti sankcijas Aliaksandro Lukašenkos režimui ir priešintis bet kokiems mėginimams legalizuoti jį tarptautinėje arenoje.
„Vadinamieji prezidento rinkimai Baltarusijoje neturi nieko bendra su laisvu ir demokratišku rinkimų procesu“, – sakė už pareiškimą atsakingos parlamento Užsienio reikalų komisijos vadovė, pabrėždama, kad A. Lukašenkos režimo plataus masto represijos, prasidėjusios po 2020 metų Baltarusijos prezidento rinkimų, tęsiasi.
Daugiau kaip 1200 politinių kalinių vis dar yra kalinami, o šimtai tūkstančių baltarusių priversti gyventi tremtyje, kad išsigelbėtų nuo represijų, pažymėjo komisijos pirmininkė.
REKLAMA
Deputatai smerkia nuolatinius Baltarusijos režimo vykdomus žmogaus teisių pažeidimus, įskaitant nepriklausomos žiniasklaidos naikinimą, represijas prieš opoziciją ir politinių kalinių laikymą nežmoniškomis sąlygomis.
Jie taip pat reikalauja, kad Baltarusijos valdžia nedelsdama paleistų visus politinius kalinius, nutrauktų represijas ir laikytųsi tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių srityje bei demokratinių principų.
Deputatai savo pareiškime taip pat pažymi, kad baltarusių tauta per vadinamuosius rinkimus neturės galimybės pareikšti savo politinės valios. Vienintelis jų tikslas – išlaikyti A. Lukašenkos režimą valdžioje.
LETA, ELTA inf.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Namie Ir Sode 07 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-