M. Rutte: Rusija tiekia Šiaurės Korėjai raketų technologijas mainais į karius ir šaudmenis

ELTA / Žygimantas Gedvila


Dėl JAV ir Europos sąjungininkų NATO pastangų Rusijai nepavyko pasiekti savo tikslų Ukrainoje, tačiau parama Ukrainai turi būti didinama.


NATO generalinis sekretorius Markas Rutte tai pareiškė trečiadienį NATO būstinėje Briuselyje po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu.


„Galbūt svarbiausia yra tai, kad Amerikos lyderystės dėka Ukraina nepasidavė, o Rusija nenugalėjo. Ir akivaizdu, kad turime padaryti dar daugiau, kad Ukraina galėtų kovoti toliau ir sugebėtų kiek įmanoma atremti Rusijos puolimą ir neleisti Putinui patirti sėkmę Ukrainoje“, – sakė M. Rutte.


Jis pabrėžė, kad Šiaurės Korėjos karių buvimas kelia papildomą grėsmę Ukrainai ir padidins Vladimiro Putino galimybes daryti žalą.


„Kartu jis [Putinas] turi už tai sumokėti, ir jis už tai moka technologijomis, pavyzdžiui, raketų technologijomis, kurios keliauja į Šiaurės Korėją“, – sakė M. Rutte, pridurdamas, kad tai kelia grėsmę ne tik NATO europinei daliai, bet ir JAV žemyninei daliai, Pietų Korėjai bei Japonijai.

REKLAMA


Pasak M. Rutte, aktyvi yra ne tik Šiaurės Korėja.


„Jau kurį laiką žinome, kad Kinija, apeidama sankcijas, tiekdama į Rusiją dvejopos paskirties prekes, prisideda prie karo veiksmų. Ir, žinoma, Iranas tai daro tiekdamas į Rusiją dronų technologijas ir kitas prekes. Ir čia Rusija moka pinigais, o tai padeda Iranui tęsti pastangas destabilizuoti Artimuosius Rytus ir net už jų ribų“, – sakė jis.


„Euroatlantinis ir Indijos bei Ramiojo vandenyno regionai nėra du atskiri teatrai. Visa tai vis labiau susijungia. Ir tai, kas vyksta Ukrainoje, dabar daro poveikį visam pasauliui. O tai reiškia, kad turime laikytis kurso, kad reikia prisidėti prie gynybos produkcijos JAV didinimo čia, Europoje. Turime daugiau prisidėti prie išlaidų ir daugiau daryti, kad užtikrintume Ukrainai pergalę“, – pridūrė M. Rutte.


Jis padėkojo A. Blinkenui už jo vadovavimą pastaruosius ketverius metus stiprinant NATO ir transatlantinius ryšius.


Ukrinform, ELTA inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 47 (2024)

    Savaitė - Nr.: 47 (2024)