JAV įstatymų leidėjai žengė pirmąjį žingsnį, kad būtų išvengta vyriausybės uždarymo
Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjai trečiadienį žengė pirmąjį žingsnį, kad būtų išvengta vadinamojo vyriausybės uždarymo – Atstovų Rūmai patvirtino laikino finansavimo susitarimą, kuris leis užtikrinti, kad federalinės agentūros dirbtų, kol vyks JAV rinkimai.
Šis susitarimas, kurį dar turi patvirtinti Senatas, buvo priimtas likus kelioms dienoms iki rugsėjo 30 d. termino, iki kurio reikia arba patvirtinti naują vyriausybės biudžetą, arba pradėti uždarinėti federalines agentūras likus vos penkioms savaitėms iki rinkimų dienos. Įtvirtinus naująją priemonę, kurią respublikonų kontroliuojami Atstovų Rūmai priėmė tik po to, kai mažumą sudarantys demokratai atsvėrė dešimčių konservatyvių maištininkų išreikštą pasipriešinimą, vyriausybė galėtų dirbti iki gruodžio 20 d. esant dabartiniam išlaidų lygiui.
„Amerikiečiai gali lengviau atsikvėpti, nes abi pusės pasirinko dvipartiškumą, Kongresas atlieka savo darbą“, – pranešime cituojamas demokratų kontroliuojamo Senato lyderis Chuckas Schumeris.
Nors buvo mažiau dramos, kuri paprastai lydi rietenas dėl finansavimo, uždarymas vienu metu atrodė kaip galima baigtis, o tai sukėlė nerimą respublikonams, kurie kontroliuoja Atstovų Rūmus ir lapkričio 5-ąją siekia perrinkimo.
REKLAMA
Laikina „tęstinė rezoliucija“ buvo reikalinga, nes nė vieniems rūmams nepavyko susitarti dėl įvairių departamentų biudžetų 2025 fiskaliniams metams, prasidėsiantiems spalio 1-ąją. Praėjusią savaitę griežtosios linijos šalininkai stūmė įstatymo projektą, pagal kurį finansavimas būtų pratęstas iki kitų metų kovo mėnesio, tačiau jis būtų susietas su vadinamuoju SAVE aktu, numatančiu į rinkėjų registravimo procesą įtraukti reikalavimus įrodyti pilietybę.
Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaltas Trumpas, kuris dominuoja šioje Atstovų Rūmų grupėje ir toliau melagingai tvirtina, kad 2020 m. rinkimuose buvo sukčiaujama, siekė, kad Atstovų Rūmų pirmininkas Mike‘as Johnsonas įtrauktų minėtą su rinkimais susijusią priemonę. Tačiau šio plano buvo atsisakyta, nes tapo aišku, kad jis neturi užtektinai paramos respublikonų gretose, kur daugelis politikų iš principo prieštarauja laikino finansavimo teisės aktams, ir taip pat nebuvo galima tikėtis demokratų balsų.
REKLAMA
Prezidento Joe Bideno administracija, kuri nerimauja, kad balso teisę turintys rinkėjai bus neįtraukiami į rinkėjų sąrašus ar kitaip atgrasomi, priešinosi SAVE aktui, pažymėdamas, jog pilietybės neturinčių asmenų balsavimas jau yra neteisėtas ir praktiškai nėra sutinkamas.
D. Trumpas savo ruožtu ragino Atstovų Rūmų respublikonus uždaryti vyriausybę dėl šio klausimo. Tačiau jie pasirinko kitą kursą ir palaikė naują, nepartinę įstatymo versiją, kurioje buvo apsieita be SAVE akto.
Tai buvo paskutiniai teisėkūros veiksmai Kongrese prieš rinkimus. Dauguma abiejų rūmų įstatymų leidėjų grįžta į savo gimtąsias valstijas dalyvauti rinkiminėje kampanijoje ir į Vašingtoną turėtų grįžti tik po rinkimų.
AFP inf.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 47 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-