Dešimtys JAV valstijų padavė bendrovę „Meta“ į teismą dėl vaikams daromos žalos

Dešimtys JAV valstijų padavė bendrovę „Meta“ į teismą dėl vaikams daromos žalos


Dešimtys JAV valstijų antradienį pateikė ieškinį, kuriame „Facebook“ ir „Instagram“ savininkė bendrovė „Meta“ kaltinama pelnymusi „iš vaikų skausmo“, kenkimu jų psichinei sveikatai ir visuomenės klaidinimu dėl savo platformų saugumo.


„Siekdama kuo didesnio finansinio pelno, „Meta“ ne kartą klaidino visuomenę dėl didelių pavojų, kuriuos kelia jos socialinės žiniasklaidos platformos“, – teigiama Kalifornijos federaliniam teismui pateiktame ieškinyje.


Iš viso ieškinius „Meta“ pateikė daugiau nei 40 valstijų, nors kai kurios iš jų nusprendė pateikti ieškinius vietiniuose teismuose, o ne prisijungti prie federalinės bylos.


„Meta“ išnaudoja jaunus vartotojus, sukurdama tokį verslo modelį, kuris skatina juos kuo daugiau laiko praleisti platformoje, nepaisant žalos jų sveikatai, teigiama ieškinyje.


„Vaikai ir paaugliai kenčia nuo rekordiškai prastos psichinės sveikatos, o dėl to kaltos tokios socialinės žiniasklaidos bendrovės kaip „Meta“, – sakoma Niujorko generalinės prokurorės Letitia James pareiškime, kuriame skelbiama apie ieškinį. – „Meta“ pelnosi iš vaikų skausmo, sąmoningai kurdama savo platformas su manipuliatyviomis funkcijomis, dėl kurių vaikai tampa priklausomi, o jų savivertė menksta“.

REKLAMA


Toliau ieškinyje „Meta“ kaltinama visuomenės klaidinimu dėl savo platformų saugumo, įskaitant naujausią virtualios realybės kūrinį „Horizon World“, kuris yra technologijų milžinės metavisatos vizijos dalis.


Pasak L. James, ieškinyje federalinis teismas raginamas įpareigoti „Meta“ nutraukti manipuliavimo taktiką ir sumokėti dideles finansines baudas bei atlyginti padarytą žalą.


„Socialinės žiniasklaidos bendrovės, įskaitant „Meta“, prisidėjo prie nacionalinės jaunimo psichikos sveikatos krizės, todėl jos turi atsakyti“, – sakė L. James.


„Meta“ pareiškė, kad yra „nusivylusi“ dėl ieškinio.


„Pritariame generalinės prokurorės keliamam reikalavimui užtikrinti paaugliams saugią ir pozityvią patirtį internete ir jau įdiegėme daugiau kaip 30 priemonių, skirtų paaugliams ir jų šeimoms palaikyti“, – sakė bendrovės atstovas spaudai. – Esame nusivylę, kad, užuot produktyviai bendradarbiavusi su viso sektoriaus įmonėmis ir sukūrusi aiškius, paauglių amžių atitinkančius standartus daugeliui programėlių, kuriomis jie naudojasi, generalinė prokuratūra pasirinko šį kelią“.


AFP inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)



Daugiau >>