V. Zelenskis: jei Ukrainos nebeliks, Baltijos šalys bus kitos

V. Zelenskis: jei Ukrainos nebeliks, Baltijos šalys bus kitos


Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį paragino Vakarus padidinti karinę pagalbą Ukrainai, sakydamas, kad priešingu atveju Rusija užpuls likusią Europą.


„Jei neturite galios uždaryti dangų, tai duokite man lėktuvų!“, – spaudos konferencijoje sakė V. Zelenskis.


„Jei mūsų nebeliks, tai tada, sergėk Dieve, Latvija, Lietuva, Estija bus kitos“, – sakė jis ir pridūrė: „Patikėkite manimi“.


Mariupolio meras įspėja dėl apsiausties „kaip Leningrade“


Ukrainos uostamiesčio Mariupolio meras įspėjo dėl miesto apsiausties „kaip Leningrade“. „Jie mėgina čia įvykdyti blokadą, visai kaip Leningrade“, - sakė Vadymas Boičenka ketvirtadienį apie Rusijos dalinius. Jie esą mėgina atkirsti Mariupolį nuo elektros, maisto produktų, vandens, šildymo ir infrastruktūros.


„Šitie bjaurybės nerado būdų mus palaužti. Dabar jie mėgina neleisti mums atkurti elektros, vandens tiekimo ir šildymo, - kalbėjo meras. – Jie sunaikino traukinius, kad negalėtume išvežti iš miesto savo moterų, vaikų ir senyvų žmonių“. Nacių per Antrąjį pasaulinį karą vykdyta „Leningrado blokada“ pareikalavo šimtų tūkstančių žmonių gyvybių.

REKLAMA


Mariupolis, svarbus uostamiestis su 400 000 gyventojų Ukrainos pietryčiuose šiuo metu spaudžiant šalčiui neturi vandens ir elektros.


ESBO tirs galimus karo nusikaltimus Ukrainoje


Nepriklausomų ekspertų grupė tirs galimus žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje, į šią šalį įsiveržus Rusijos kariuomenei.


Tokią priemonę ketvirtadienį Vienoje inicijavo daugiau kaip 40 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių narių. Ekspertai ESBO vardu „nustatys faktus ir aplinkybes, susijusias su galimais karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmonijai“, sakoma bendrame valstybių pranešime. Jos inicijavo ESBO vadinamąjį „Maskvos mechanizmą“, skirtą žmogaus teisių klausimams išaiškinti.


Valstybės atkreipė dėmesį į atakas prieš civilius ir civilinę infrastruktūrą. Surinkta informacija galėtų būti perduodama teismams, teigė valstybės.


Iki praėjusios savaitės saugumo situaciją Ukrainoje, ypač separatistų kontroliuojamuose šalies rytuose, stebėjo iki 500 tarptautinių ESBO ekspertų. Tačiau dėl suintensyvėjusių kautynių ESBO nusprendė šiuos neginkluotus stebėtojus evakuoti.


ESBO turi 57 valstybes nares. 45 jų inicijavo naujausią tyrimą dėl žmogaus teisių. Tarp jų nebuvo Rusijos, Baltarusijos ir Vidurio Azijos šalių.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 06 (2025)

    Savaitė - Nr.: 06 (2025)