J. Bidenas: „pasaulis patrauks Rusiją atsakomybėn“ dėl Ukrainos puolimo
Pareiškime, paskelbtame netrukus po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie karinių operacijų Ukrainoje pradžią, JAV prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad ketvirtadienį kreipsis į JAV visuomenę, kad įvardytų „pasekmes“ Rusijai, pavadindamas išpuolį „neišprovokuotu ir nepateisinamu“.
J. Bidenas sakė, kad „pasaulis patrauks Rusiją atsakomybėn“ dėl karinio puolimo prieš Ukrainą, kuris, pasak jo, sukels „katastrofiškų netekčių“.
JAV prezidentas ketvirtadienį 9.00 val. (14.00 GMT) prisijungs prie virtualaus uždaro Didžiojo septyneto (G7) šalių lyderių – JK, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir JAV – susitikimo. Baltieji rūmai pranešė, kad jo kreipimasis į tautą bus paskelbtas ankstyvą popietę Vašingtone.
Tikėtina, kad G7 susitikime bus paskelbta dar daugiau sankcijų Rusijai, kuri ilgai tvirtino, kad nesiverš į Ukrainą, nors prie šalies sienų laikė sutelkusi didžiules dešimčių tūkstančių karių ir sunkiosios ginkluotės pajėgas, kartu reikalaudama, kad Ukrainos vyriausybė atsisakytų savo provakarietiškų ambicijų.
REKLAMA
D. Trumpas: man vadovaujant, Rusijos invazijos nebūtų
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra įsitikinęs, kad jam prezidentaujant Rusija nebūtų puolusi Ukrainos. Buvo priežasčių, kodėl tai neįvyko per praėjusius ketverius metus, sakė jis interviu telefonu stočiai „Fox News“. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas esą pamatė jo įpėdinio Joe Bideno vyriausybės „silpnumą“ ir tuo pasinaudojo.
D. Trumpas teigė manąs, kad V. Putinas pradžioje visiškai nenorėjo karo. „Taip, kaip jis prasidėjo, aš tikrai nemanau, kad jis iš pradžių to norėjo. Aš manau, kad jis norėjo kažką daryti ir derėtis. Paskui darėsi vis blogiau ir blogiau“, - kalbėjo buvęs prezidentas. Tada jis pamatė „silpnumą“, kuris buvo parodytas JAV chaotiškai pasitraukiant iš Afganistano, ir ėmėsi veiksmų.
D. Trumpas pridūrė, kad, būdamas prezidentas, „fantastiškai“ sutarė su V. Putinu – nepaisant to, kad buvo prieš Vokietijos ir Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 06 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-