Prezidentė Premjeru paskyrė S. Skvernelį

Seimas pritarė S. Skvernelio kandidatūrai į Premjerus
Antradienį Seimo nariai balsavimu pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pasiūlyto Sauliaus Skvernelio kandidatūrai į Ministrus Pirmininkus.
Už S. Skvernelį balsavo 90 Seimo narių, prieš - 4, susilaikė 33 parlamentarai. Dar prieš balsavimą opozicinių konservatorių ir liberalų frakcijos pranešė nepalaikysiančios LVŽS kandidato, tačiau griežtai prieš pasisakė tik konservatoriai Andrius Kubilius ir Žygimantas Pavilionis bei Liberalų sąjūdžio atstovai Virgilijus Alekna ir Aušrinė Armonaitė.
„Tikrai nuoširdžiai dėkoju visų vardu už suteiktą didžiulę atsakomybę ir pareigą (...), darysime viską, kad bendras darbas būtų nukreiptas išskirtinai mūsų valstybės ir jos žmonių labui", - po balsavimo į parlamentarus kreipėsi S. Skvernelis.

Kandidatūrą palaikęs kadenciją baigiantis krašto apsaugos ministras socialdemokratas Juozas Olekas teigiamai įvertino bendrą darbą su S. Skverneliu XVI Vyriausybėje, kur S. Skvernelis yra ėjęs vidaus reikalų ministro pareigas.
„Ypatingai noriu kreiptis į kolegas konservatorius, kurie turi tam tikrų abejonių. Aš tiesiog jums padėsiu dar kartą primindamas, kad viena iš didžiausių bėdų, į kurią atvedė būtent konservatorių Vyriausybė, yra krašto apsaugos sistemos nefinansavimas. Mes sugebėjome iš dalies XVI Vyriausybėje ištaisyti, ir Lietuva tapo pirmo septintuko NATO nare, skirdama lėšas krašto apsaugai, ir iš kandidato į Premjerus girdėjome labai aiškų patikinimą, kad tai - ne pabaiga, kad greičiau, negu buvo pasirašytas partijų susitarimas Seime, tai yra ne iki 2020 m., o 2018 m. bus pasiektas šis ribinis krašto apsaugos finansavimas ir dar daugiau, kad tai ne lubos, o, esant poreikiui, tas finansavimas bus atitinkamai didinamas. Manau, būdami Lietuvos patriotais turėtumėte balsuoti už tokį Premjerą", - sakė J. Olekas.
REKLAMA

Prieš kandidatūrą pasisakęs liberalas Eugenijus Gentvilas daugiausiai abejonių išsakė ne dėl S. Skvernelio asmenybės, o dėl „valstiečių-žaliųjų" politinių nuostatų.
„Rinkimų rezultatai suteikia mandatą "valstiečiams-žaliesiems" daugeliui permainų, tačiau nesuteikia mandato vietoje laisvės Lietuvos kurti draudimų Lietuvą", - sakė E. Gentvilas.
Apie S. Skvernelio asmenybę liberalas iš esmės atsiliepė teigiamai.
„Visas rinkiminis periodas ir S. Skvernelio pateikimas čia, Seime, man viduje kelia visokiausių abejonių dėl paprastos priežąsties - vienas dalykas yra balsuoti už žmogų, bet galų gale tam žmogui įgyvendinti programą, kurioje atsiranda arba atsiras dalykų, kurie kels abejonių. Asmeniškai tikiu, kad S. Skvernelis gali tapti puikiu Premjeru ir naujos kartos Premjeru, ir pavyzdžiu ateinančioms Vyriausybėms su viena sąlyga, jeigu jam nebus surištos rankos per programą ir jeigu jam partinė situacija nelems kitų dalykų", - sakė E. Gentvilas.

Kandidatūros nepalaikęs konservatorius Andrius Kubilius teigė negalįs balsuoti už S. Skvernelį, nes neišgirdęs iš jo, kokius realiai pokyčius jis ketina įgyvendinti, tačiau pasidalino patarimu iš savo patirties.
„Aš noriu pasakyti iš savo patirties būnant Premjeru, tai aš S. Skverneliui duočiau vieną patarimą. Patarimas yra paprastas - visą laiką sau kartokite: apsaugok mane nuo tų, kurie gieda liaupses, o tiems, kurie konstruktyviai kritikuoja, aš pats rasiu, kaip sutarti", - sakė A. Kubilius.
Po balsavimo Seime S. Skvernelį paskirti Premjeru turi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pavesdama jam per 15 dienų suformuoti Ministrų Kabinetą ir parlamentui pateikti Vyriausybės programą. Seimo komitetai ir frakcijos programą turi apsvarstyti per 10 dienų nuo jos pateikimo.

Prezidentė Premjeru paskyrė S. Skvernelį
Netrukus po balsavimo Seime Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidato Sauliaus Skvernelio skyrimo Ministru Pirmininku.
„Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Seimo pritarimą, paskyrė Saulių Skvernelį Ministru Pirmininku", - pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

Paskirtasis Premjeras per 15 dienų turės suformuoti Ministrų Kabinetą, parengti Vyriausybės programą, ją pateikti Prezidentei ir Seimui tvirtinti.

S. Skvernelis mieliau rinktųsi savo namus, o ne rezidenciją Turniškėse
Būsimasis Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis netrykšta optimizmu dėl galimo jo persikraustymo į Turniškes. Antradienį žurnalistams jis sakė, kad pirmenybę teiktų savo namams, o ne Turniškių rezidencijai.
„Manau, kad tai yra natūralu, yra klausimai, susiję su šeima. Manau, kad, jeigu tikrai yra bent teoriškai įmanoma Vadovybės apsaugos departamentui atlikti tas funkcijas man esant namuose, aš tokią viltį dar ir turiu, bet spręsiu aišku ne aš, o tie žmonės, kurie yra atsakingi už asmenų apsaugą", - sakė S. Skvernelis.

Premjero, kaip ir kitų valstybės vadovų, apsigyvenimas Turniškėse siejamas ir su jiems būtinos apsaugos užtikrinimu, kuria rūpinasi Vadovybės apsaugos departamentas. Asmuo, einantis Ministro Pirmininko pareigas, turi laikytis tam tikrų keliamų jam reikalavimų.
Persikraustęs į rezidenciją Turniškėse, Vyriausybės vadovas gyventų Prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Valdo Adamkaus kaimynystėje.
Septynerius metus trukusi Ministro Pirmininko rezidencijos renovacija buvo baigta 2014 metais. Ministro Pirmininko rezidencija įrengta ne taikantis prie konkretaus asmens, bet prie pareigybei keliamų diplomatinių reikalavimų.
Į rezidenciją persikėlė Premjeras Algirdas Butkevičius su žmona, tačiau ne kartą prieš tai tvirtino, kad „noru netrykšta".
2014 m. ELTA rašė, kad rezidencijos renovacija (tuomet dar litais) kainavo 5,4 mln. litų, papildomai už minkštuosius baldus sumokėta 157 tūkst. litų, o už kietuosius - 70 tūkst. litų. Prieš dvejus metus rezidencijos išlaikymas kainavo apie 20 tūkst. litų.
Rezidencija įkurta 1939 metų statybos name. Prieš rekonstrukciją pastatas buvo avarinės būklės, jame buvo įrengti butai.
Pagal ELTA inf.
G. Savickio (ELTA) nuotr.

-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 14 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-