Išdalinti prestižiniai „Oskarų" apdovanojimai

Geriausio filmo kategorijoje statulėlę iškovojo filmas „Sensacija" (Spotlight), šį prizą taip pat pretendavo gauti filmai „Šnipų tiltas" (Bridge of Spies), „Bruklinas" (Brookyn), „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias" (Mad Max: Fury Road), „Kambarys" (Room), „Didžioji skola" (The Big Short), „Marsietis" (The Martian) ir „Hju Glaso legenda". „Sensacija" buvo apdovanota ir geriausio originalaus scenarijaus kategorijoje.
Geriausiu aktoriumi buvo pripažintas Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio), atlikęs vaidmenį „Hju Glaso legenda" (The Revenant). Dėl statulėlės L. Dikaprijas varžėsi su kitais aktoriais: Brajenu Kranstonu (Bryan Cranston) už „Ponas Trumbo" (Trumbo), Edžiu Redmeinu (Eddie Redmayne) „Danų mergina" (The Danish girl), Metu Deimonu (Matt Damon) „Marsietis" (The Martian) ir Michaeliu Fasbenderiu (Michael Fassbender) „Steve Jobs" (Steve Jobs).

Leonardas Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) (kairėje) ir A. Gonsalesas (Alejandro Gonzalez) (dešinėje)
Geriausios aktorės vardą pelnė Bri Larson (Brie Larson) už vaidmenį „Kambarys" (The Room), šioje kategorijoje taip pat buvo nominuotos: Keitė Blanšet (Cate Blanchett) „Kerol" (Cerol), Dženifer Lorens (Jennifer Lawrence) „Džoja" (Joy), Šarlotė Rempling (Charlotte Rampling) „45 metai" (45 years) ir Surša Ronan (Saoirse Ronan) „Bruklinas" (Brookyn).

Geriausia metų aktorė B. Larson (Brie Larson)
Antraplanių aktorių kategorijose geriausiai pasirodžiusiais pripažinti Alisija Vilakander (Alicia Vikander) už vaidmenį filme „Danų mergina" (The Danish girl) ir Markas Railansas (Mark Rylance) už pasirodymą juostoje „Šnipų tiltas" (Bridge of Spies).
Apdovanojimuose triumfavo ir filmas „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias". Jis buvo įvertintas geriausio grimo, produkcijos dizaino, montažo, kostiumų dizaino, garso montažo bei specialiųjų garso efektų kategorijose. Geriausiu animaciniu pilnametražiu filmu pripažintas „Išvirkščias pasaulis" (Inside Out), o apdovanojimą už geriausią užsienio filmą gavo vengrų kūrinys „Saliaus sūnus" (Son of Soul).

Geriausias metų režisierius A. Gonsalesas (Alejandro Gonzalez)

M. Siksel (Margaret Sixel)

K. Gibsonas (Colin Gibson) (kairėje) ir L. Tomson (Lisa Thompson) (dešinėje)

R. Makadams (Rachel McAdams) (kairėje) ir E. Lubezkis (Emmanuel Lubezki) (dešinėje)

Prodiuseris Dž. Neipas (Jimmy Napes) (kairėje) ir atlikėjas S. Smitas (Sam Smith) (dešinėje)

A. Makajus (Adam McKay) (kairėje) ir Č. Randolfas (Charles Randolph) (dešinėje)

(iš kairės į dešinę) M. Manginis (Mark Mangini), K. Evansas (Chris Evans) ir D. Vaitas (David White)

Aktorė A. Vilakander (Alicia Vikander)

Aktorius M. Railansas (Mark Rylance)

(iš kairės į dešinę) M. Ardingtonas (Mark Ardington), P. Norisas (Paul Norris), S. Benet (Sara Bennett) ir A. Vaithurstas (Andrew Whitehurst)

(iš kairės į dešinę) M. Railansas (Mark Rylance), B. Larson (Brie Larson), L. Dikaprijas (Leonardo DiCaprio) ir A. Vilakander (Alicia Vikander)

Dž. Lorens (Jennifer Lawrence)

Dž. Mai (Jeannie Mai)

K. Vinslet (Kate Winslet)

A. Fišer (Isla Fisher)

K. Vašington (Kerry Washington)

Nensė ir Styvas Karelai (Nancy and Steve Carell)

R. Viterspun (Reese Witherspoon)

S. Stalonė (Sylvester Stallone) (kairėje) ir Dž. Fleivin (Jennifer Flavin) (dešinėje)

Š. Raili (Charlotte Riley) (kairėje) ir T. Hardis (Tom Hardy) (dešinėje)

V. Poulteris (Will Poulter)

S. Ronan (Saoirse Ronan)

K. Beilas (Christian Bale) (kairėje) ir S. Bleizik (Sibi Blazic) (dešinėje)

S. Spilbergas (Steven Spielberg) (dešinėje) ir K. Keipšo (Kate Capshaw) (kairėje)

Atlikėjas Dž. Leto (Jared Leto)

Leidi Gaga (Lady Gaga)

T. Fei (Tina Fey)
„Oskarų" žiūrovų auditorija mažėja aštuntus metus iš eilės
Remiantis JAV reitingų duomenimis, 2016 m. „Oskarų" ceremonija stebėjo mažiausiai žmonių per pastaruosius aštuonerius metus, skelbia BBC.
Ceremoniją, dėl kilusio rasinio konflikto, stebėjo tik 34, 3 mln. amerikiečių. Vienas iš pavyzdžių, dėl kurių smuko žiūrimumo reitingai, pilietinių teisių aktyvisto Elo Šerptono (Al Sharpton) raginimas protestuoti prieš rasinės įvairovės stygių tarp pretendentų gauti statulėles ir todėl nežiūrėti ceremonijos transliacijos.
Tai buvo antri metai ši eilės, kai visi nominuotieji gauti apdovanojimą buvo baltaodžiai, o renginį vedė juodaodis, komikas Krisas Rokas (Chris Rock). Sakydamas savo monologą ceremonijos pradžioje K. Rokas minėjo šią, daugelio pasipiktinimą, sukėlusią problemą.
Naujausia statistika rodo, kad pastaruoju metu mažėja visų tiesiogiai transliuojamų apdovanojimų ceremonijų žiūrimumo reitingai.
EPA-ELTA nuotr.
Pagal ELTA inf.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 14 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-