VDU steigia stipendijų fondą pirmo kurso studentų studijų kainai padengti
Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pranešė, kad, atsižvelgdamas į pandemijos sukeltas pasekmes šalies švietimo sistemai ir ekonomikai, kviesdamas abiturientus pasilikti studijuoti Lietuvoje, steigia stipendijų fondą ir skirs 300 studijų stipendijų geriausiems studentams, įstojusiems į bakalauro ir vientisųjų studijų valstybės nefinansuojamas vietas (vnf).
„Į mokamas studijas bus priimami tik 5,4 balo surinkę abiturientai, o šis stipendijų fondas nukreiptas į geriausius rezultatus turinčius abiturientus, kuriems neužteko valstybės skiriamų vietų“, – teigia VDU rektorius prof. Juozas Augutis ir papildo, kad 30-čiai studentų, įstojusių į vnf vietas ir turinčių geriausius konkursinius balus, studijų kaina bus pilnai padengta visam studijų laikotarpiui, o likusiems (270-čiai) studentų universitetas kompensuos 50 proc. studijų kainos visam studijų laikotarpiui.
„Šie metai kaip niekada sunkūs psichologine ir ekonomine prasme bei kelia daug iššūkių besiruošiantiems laikyti valstybinius egzaminus ir stoti į universitetą. Abiturientų mokymosi rezultatus ir pasiruošimą brandos egzaminams, be abejonės, neigiamai veikia ir daugiau kaip metus trunkanti pandemija bei įvestas karantinas. Reaguodamas į tai ir norėdamas padrąsinti moksleivius bei paskatinti rinktis studijas Lietuvoje, VDU steigia stipendijų fondą“, – pasakoja VDU rektorius.
REKLAMA
Dėmesys humanitariniams ir socialiniams mokslams
J. Augutis taip pat pabrėžia, kad 2021 m. buvo sumažintas valstybės finansuojamų vietų skaičius ir padidintos norminės studijų kainos, kurios labiausiai palietė humanitarinius ir socialinius mokslus. Todėl skiriant VDU fondo stipendijas didžiausias dėmesys bus atkreiptas į visuomenės ir valstybės raidai labai svarbias studijų kryptis humanitarinių ir socialinių mokslų grupėse. Kitose studijų krypčių grupėse valstybės finansuojamų vietų skaičius yra pakankamai didelis.
„Nemenkinant inžinerinių, gamtos ar technologinių mokslų svarbos, turime pripažinti, kad humanitarinis ir socialinis, ypač universitetinis, išsilavinimas šiandienos visuomenei yra pats svarbiausias. Ne veltui visame pasaulyje humanitariniai ir socialiniai mokslai užima vis svaresnę vietą ir jiems skiriamas ypač didelis dėmesys. Taip yra todėl, kad visuomenėse, tarp jų ir Lietuvos, absoliuti dauguma problemų yra socialinės-humanitarinės prigimties ir jų sprendimui reikia šios srities specialistų. Be to, klaidinga manyti, kad technologinę pažangą ir inovacijas kuria tik inžinieriai, programuotojai ar biotechnologai. Anaiptol. Šiuose procesuose kartu dalyvauja ir psichologai, vadybininkai, kalbų specialistai, dizaineriai, sociologai ir daugybė kitų sričių ekspertų. Tarkim, dirbtinis intelektas, kuris svaiginančiu greičiu skverbiasi į mūsų gyvenimą. Jis apjungia savyje ir integruoja informacines technologijas, psichologiją, kalbų ir daiktų atpažinimą, teisę, neuromokslus, pedagogiką ir daug kitų mokslo sričių“, – pasakoja VDU rektorius ir tikina, kad sėkmingos išmaniosios technologijos ateityje dar labiau suvienys skirtingų sričių specialistus, sukurs tarpdisciplinines programas ir naikins prieštarą tarp įvairių mokslo sričių.
REKLAMA
Žmonių su aukštuoju išsilavinimu poreikis Lietuvoje auga
J. Augutis įsitikinęs, kad Lietuvai svarbu užtikrinti kompetentingų ir aukštąjį išsilavinimą turinčių darbuotojų pasiūlą. „Tiek Lietuvos, tiek užsienio kapitalo inovatyvios įmonės, kurios šiuo metu sparčiai kuriasi Lietuvoje, daugiausia ieško darbuotojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą. Lietuva jau nebėra pigios, mažai kvalifikuotos darbo jėgos šalis. Savo strateginiuose tiksluose ji numačiusi tapti inovacijų, aukštos pridėtinės vertės verslo, mokslo ir technologijų proveržio šalimi. Todėl turime padaryti taip, kad kokybišką aukštąjį išsilavinimą, kuris teikia ne tik specifines, praktines žinias, bet apima ir vidinę kultūrą, platesnį ir įvairiapusiškesnį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, Lietuvoje galėtų įgyti kuo didesnė visuomenės dalis“, – teigia VDU rektorius.
Pasak jo, didelė Lietuvos jaunimo dalis siekia įgyti aukštąjį išsilavinimą ir tai yra didžiausias mūsų valstybės turtas, pasididžiavimas ir prielaida tapti gerovės valstybe. „Universitetas, suprasdamas tokių išsilavinusių asmenų poreikį, priima sprendimus, kurie prisidėtų prie to“, – apie VDU stipendijų fondą pasakoja J. Augutis.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-