Atnaujintos SAM rekomendacijos: primenama nepalikti savo gyvenamosios vietos
Rekomendacijas gyventojams atnaujinusi Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad šiuo metu yra ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių. Gyventojai raginami be svarbių priežasčių nepalikti savo gyvenamosios vietos.
Ministerija primena, kad gyventojams leidžiama nuvykti į darbą, maisto parduotuvę, laidotuves, prižiūrėti sergantį. Galima išvykti ir į kitą turimą registruotą nekilnojamojo turto vietą ar išeiti pasivaikščioti atvirose vietose.
Atidėkite šeimos šventes
SAM primena, jog gyventojams rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, kurie gyvena kartu. Pavyzdžiui, brolis ir sesuo, kurie gyvena atskirai, per didžiąsias metų šventes neturėtų susitikti siekiant užkirsti kelią galimam užsikrėtimui koronavirusu
Taip pat draudžiama nuomoti, subnuomoti apgyvendinimo paslaugoms skirtas patalpas, jei jose bus organizuojami privatūs renginiai, šventės ar kiti susibūrimai.
REKLAMA
Ribokite kontaktų skaičių
Draudžiami daugiau nei vienos šeimos kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.
Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas. Taip pat patariama kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius – durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas.
Likite namuose, užsakykite maistą į namus
Žmonėms rekomenduojama kuo rečiau lankytis parduotuvėse, į jas vykti turėtų tik vienas šeimos narys. Esant galimybei rekomenduojama naudotis prekių pristatymo į namus paslauga.
Išlieka reikalavimai laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp kitų asmenų, plauti rankas. Būtina viešose ir uždarose erdvėse (dirbant, einant apsipirkti) dėvėti veido apsaugos priemones. Pajutus koronaviruso simptomus, reiketų konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.
REKLAMA
Su rekomendacijomis galite susipažinti ČIA.
Veiksmingiausios veido apsaugos priemonės
Siekiant užkirsti kelią koronaviruso plitimui, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Gyventojai skatinami laikytis saugaus atstumo, vengti kontaktų bei visur ir visada tinkamai dėvėti apsaugines priemones. Ministerija primena, kokios kaukės yra veiksmingiausios.
Vyresniems nei 6 metų asmenims visose viešose uždarose ir atvirose vietose privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones, kurios priglunda ir visiškai dengia nosį bei burną. Išimtys yra taikomos asmenims, kurie sportuoja, varžybose dalyvaujantiems sportininkams. Taip pat gyventojams, turintiems neįgalumą, kurie dėl savo sveikatos būklės negali dėvėti kaukių. Jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį.
Medicininė veido kaukė
Jei asmuo viešose vietose ar susitikimo metu renkasi dėvėti medicininę veido kaukę, būtina pasižiūrėti, jog tai būtų daroma tinkamai. Kaukė turi būti prigludusi prie veido – privalo dengti nosį ir burną.
Taip pat vienkartinės medicininės kaukės negalima nešioti daugiau nei vieną kartą – po kiekvieno nusiėmimo ji turi būti išmetama ir keičiama nauja. Keisti ją reikėtų ir po 4 valandų dėvėjimo arba jai sudrėkus.
Aukšto filtravimo kaukės (respiratoriai)
Kitaip šios kaukės yra vadinamos respiratoriais. Juos dažniausiai naudoja medicinos darbuotojai, kurie turi itin artimą kontaktą su sergančiuoju koronaviruso liga. Aukšto filtravimo kaukė labai glaudžiai priglunda prie veido ir turi specialų filtrą. Taip medicinos darbuotojai sumažina riziką užsikrėsti nuo sergančiojo.
Gyventojams, kurie renkasi dėvėti aukšto filtravimo kaukę, specialistai rekomenduoja ją dėvėti be vožtuvo.
Nemedicininės veido kaukės
Ši kaukė pati veiksmingiausia, jei sudaryta iš trijų medžiagos sluoksnių. Ji lygiai taip pat kaip ir medicininė kaukė turi būti prigludusi prie asmens veido – dengti burną ir nosį. Atkreipiamas dėmesys, jog šias kaukes galima nešioti daugiau nei vieną kartą, tačiau būtina nepamiršti skalbti ne rečiau kaip kartą per dieną.
Kitos apsaugos priemonės
Taip pat primenama, jog uždaroje patalpoje turi būti nuolat dezinfekuojami arba valomi dažnai liečiami paviršiai ar daiktai. Parduotuvėse naudojami prekių krepšeliai ar panašūs bendro naudojimo daiktai po kiekvieno asmens pasinaudojimo turi būti valomi arba dezinfekuojami.
Gyventojai raginami nepamiršti reguliariai plauti rankas, neliesti veido, visur ir visada dėvėti apsaugines veido kaukes arba skydelius, kai asmuo yra neįgalus.
Ministerija primena, jog sugriežtinus karantiną, nereikėtų palikti savo gyvenamosios vietos be svarbios priežasties, išskyrus vykimą į darbą (jei negalima dirbti nuotoliniu būdu), taip pat nuvykimą iki maisto parduotuvės, išėjimą pasivaikščioti atviroje erdvėje ar kitais išimtiniais atvejais.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-