Pretendentų į valstybės tarnautojus daugėja, bet net 40 proc. konkursų baigiasi nesėkme

Centralizuotą valstybės tarnautojų atranką organizuojantis Valstybės tarnybos departamentas (VTD) pastebi, kad pretendentų skaičius į valstybės tarnautojų konkursus toliau auga. Per tris šių metų ketvirčius konkursuose į nevadovaujamąsias pareigas gauta 41,7 proc. daugiau prašymų nei pernai per tą patį laikotarpį, sakoma VTD pranešime.
Taip pat šiais metais iš valstybės ir savivaldybių įstaigų gauta beveik 30 proc. daugiau prašymų skelbti konkursus nei pernai tokiu pačiu laikotarpiu. Per savaitę įstaigos Valstybės tarnybos departamentui vidutiniškai pateikia 84 prašymus skelbti konkursus bei pakaitinių tarnautojų atrankas.
Šiuo metu vidutinis pretendentų skaičius viename konkurse į nevadovaujamąsias pareigas – 9,1, į padalinio vadovo – 7,7, į įstaigos vadovo – 10,3.
Kaip teigia VTD direktorius Gediminas Miškinis, nors didėjantis pretendentų skaičius reiškia augantį krūvį departamento specialistams, džiugina, kad vis daugiau žmonių mato prasmę rinktis karjerą valstybės tarnyboje.
„Visgi turime tam tikrą paradoksą. Nors pretendentų skaičius auga, konkursų, kurie baigiasi nesėkmingai, t. y. neatrinkus valstybės tarnautojo, dalis išlieka didelė – apie 40 proc.
REKLAMA
Turime konkursų, kurie susilaukia didelio pretendentų susidomėjimo. Pavyzdžiui, iš daugiau nei 2 tūkst. šiemet organizuotų konkursų į 241 buvo pateikta 20 ir daugiau prašymų.
Pernai per visus metus tokių konkursų buvo kur kas mažiau – 108, taigi gausių konkursų padaugėjo daugiau nei dvigubai. Deja, šiais metais 223 konkursuose nebuvo nė vieno reikalavimus atitinkančio pretendento, o į 465 konkursus apskritai negauta nė vieno prašymo.
Taigi norinčiųjų dirbti valstybės tarnyboje kaip ir netrūksta, bet įstaigoms reikia labiau rūpintis pritraukimu bei formuoti patrauklų darbdavio įvaizdį, kad pretendentai ateitų būtent į jų konkursus“, – sako G. Miškinis.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Namie Ir Sode 07 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-