G. Landsbergis: tam tikri žmonės, klibindami valstybės pamatus, kraunasi politinį kapitalą

G. Landsbergis: tam tikri žmonės, klibindami valstybės pamatus, kraunasi politinį kapitalą


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis mano, kad antradienį vykusiais neramumais prie Seimo naudojasi tam tikri asmenys, siekiantys krautis politinį kapitalą iš valstybės pamatų klibinimo.


„Neteisėti veiksmai, tokie, kokius matėme vakare, kaip Seimo išėjimų blokada arba protestavimas be leidimų, arba atstumų nuo valstybės įstaigų nesilaikymas, jie negali būti traktuojami kaip teisingi. Vis tiek visiems valstybėje, ir protestuotojams taip pat, reikia laikytis taisyklių“, – žurnalistams Seime teigė G. Landsbergis.


Jis taip pat įsitikinęs, kad tam tikri politikai naudojasi antradienį įvykusiais neramumais prie Seimo.


„Yra tam tikri žmonės, kurie darosi politinį kapitalą iš valstybės pamatų klibinimo“, – sakė jis.


G. Landsbergis teigė nenorįs vertinti ir policijos sprendimų, suvaldant įsisiautėjusius mitinguotojus. Jis taip pat akcentuoja, kad policijos pareigūnai jam antradienį griežtai rekomendavo neišeiti iš Seimo pastato.


„Aš nesiimu vertinti taktinių veiksmų. Vakar, kadangi teko praleisti nemažai laiko drauge su policijos vadais, dėl to, kad buvo labai kategoriška rekomendacija neišeidinėti iš Seimo pastato, tai tiesiog teko matyti tą darbą iš arti. Suprantu, kad jie priėmė sprendimus tokius, kokie manė, kad jie yra tinkami, tuo metu, kai juos priiminėjo“, – sakė jis.

REKLAMA


Politiko teigimu, būtina pasiruošti panašiems galimiems protestams ir neramumams ir ateityje.


„Protestuoti visi Lietuvoje turi teisę. (...) Tai yra pamatinis principas, tačiau taisyklių laikymasis irgi yra pamatinis principas. Dėl to, kad vakar, aš manau, buvo tam tikri principai pažeisti, ypač, kas yra susiję su Seimo narių teise saugiai dirbti savo darbą“, – pabrėžė politikas.


G. Landsbergis taip pat akcentuoja, kad Vyriausybė, jo nuomone, neturėtų keisti sprendimų dėl planuojamų COVID-19 ribojimų.


„Ne vien Lietuva susiduria su tokia situacija, ne viena valstybė tokius sprendimus priima. Dėl to, kad mes darome tam tikrus pokyčius, norėdami apsaugoti visų pirma savo sveikatos apsaugos sistemą“, – teigė G. Landsbergis.


„Valstybės sveikatos apsaugos sistema vėl gali atsidurti ant ribos, kai nebegalės teikti paslaugų tiems žmonėms, kurie yra pasiskiepiję ir kuriems galbūt reikalingos kitokios paslaugos“, – pridūrė jis.

REKLAMA


Antradienį vykusiam protestui prieš COVID-19 ribojimus peraugus į riaušes, policija sulaikė 26 asmenis, nukentėjo mažiausiai 10 pareigūnų.


Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija.


Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai susirinkusius mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.


L. Kasčiūnas: kai kurių politikų vaidmuo buvo provokatyvus ir eskaluojantis


Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad antradienį prie Seimo vykusio protesto metu kai kurių politikų vaidmuo buvo provokatyvus ir eskaluojantis.


„Aš manyčiau, kad tai daugiasluoksnis procesas buvo. Kitaip tariant, atėję žmonės su savo pozicijomis tam tikrais klausimais, nors aš su tomis pozicijomis nesutinku, bet jie turi tokią teisę. Tai yra žodžio laisvė“, – žurnalistams Seime trečiadienį sakė L. Kasčiūnas.


„Bet natūralu, kad reikia įsivertinti tai, kad į tokius mitingus įsilieja įvairios bendruomenės žmonių, įvairūs judėjimai, kurie gali pabandyti tokius procesus pakreipti sau naudinga linkme, kas ir buvo padaryta“, – pridūrė jis.


Politikas sakė, kad procesas pasuko smurto ir chaoso link.


„Tai aš vertinčiau, kad antroje fazėje tai virto tam tikros mažumos reiškiniu, su kuriuo mes vakare ir susidūrėme“ , – sakė jis.



L. Kasčiūnas taip pat atkreipė dėmesį, kad antradienį buvo išėjęs pasikalbėti su susirinkusiais prie Seimo. Seimo narys teigė, kad prie neramumų kurstymo galimai prisidėjo ir kai kurie politiniai veikėjai.


„Kai kurių mūsų politinių veikėjų vaidmuo buvo provokatyvus, eskaluojantis ir šioje vietoje jie turi prisiimti politinę atsakomybę už smurtą, nes nukentėjo pirmiausia pareigūnai. Ir antra, jeigu bus įrodymų, kad jie prisidėjo prie riaušių kurstymo, tai jau bus kito lygmens klausimai. Tai tyrimas parodys“, – sakė jis.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)





Daugiau >>