E. Zingeris: ar apsivilkę imituojančią mano motinos dėvėtą Štuthofo koncentracijos stovykloje aprangą jie gali tyčiotis iš holokausto?

E. Zingeris: ar apsivilkę imituojančią mano motinos dėvėtą Štuthofo koncentracijos stovykloje aprangą jie gali tyčiotis iš holokausto?


Parlamentaras Emanuelis Zingeris, stebėdamas antradienį prie Seimo susirinkusius protestuotojus klausia, ar tikrai ši demonstracija buvo netyčia sumąstyta tokią dieną, kai daugybės valandų debatai Seime buvo skirti Lietuvos valstybės esminių sienos apsaugos klausimų svarstymui ir dažnam visų partijų atstovų balsavimui kartu.


E. Zingeris stebisi protestuotojų elgesiu ir jų pasirinktais įžeidžiamais protesto simboliais.


„Štai šitų asmenų, kurie prisidengę teatriniu apsirengimu, imituoja holokausto aukas. Tai reikštų esą jaučia simpatiją išgyvenusiems žydų tautos tragediją. Bet kodėl nemačiau šių žmonių iš nuotraukos nė vienuose plačiai žinomuose holokausto Lietuvoje 80-mečio renginiuose arba geros valios žmonių eitynėse? Nemačiau jų nei užvakar Biržuose, kur buvo užmušta pusę̇ miestelio gyventojų - žydų, iš jų net 900 vaikų, nei prieš tris savaites Kalvarijoje minėjime, kur iš visų gyvenusių žydų (80 procentų miestelio gyventojų) gyvena iki šiol tik vienas, nei Kauno garažo pogromo minėjime birželio 23-iąją.


Ar tai reiškia, kad apsivilkę imituojančią mano motinos dėvėtą Štuthofo koncentracijos stovykloje aprangą, jie gali tyčiotis iš Holokausto tikrųjų aukų?

REKLAMA


Ar šios demonstracijos dalyviai tokiais palyginimais nori pasakyti, kad 94 procentai jų bus dabartinės Lietuvos valdžios išžudyti kaip tai buvo mūsų gimtinėje padaryta 1941-1944 metais baisiųjų žudynių metu?


Tad, ponai, jūs bandote pasakyti, kad dabartinė valdžia jums, nenorintiems skiepytis, ruošia tą patį, ką žydams ruošė naciai su jų gausiais vietiniais koloborantais? Ir tai Europos Sąjungos ir NATO valstybėje 2021 metais ? Ar jūs būsite išrikiuoti prie duobių?“, - retoriškai klausia Seimo narys E. Zingeris.


E.Zingeris, vienintelis Seime išrinktas žydas bei holokaustą išgyvenusios šeimos palikuonis, pabrėžia galįs patikinti, kad šis nusikalstamai neskoningas šiandienos demonstracijos akcentas, jo akyse panaikino visą galimai teisėtą bendro judėjimo prieš skiepus orumą.


I. Šimonytė atsiprašo dėl protestuotojų naudotos žydiškos simbolikos: dabartiniai nepatogumai neprilygintini Holokaustui

REKLAMA


Premjerė Ingrida Šimonytė atsiprašė ir nepriimtais vadina prie Seimo antradienį dalies susirinkusių protestuotojų veiksmus, kai jie atsigabeno imitacinę spygliuotą vielą, apkabinėtą Dovydo žvaigždėmis, o kai kurie renginio dalyviai žydų simbolius buvo užsikabinę ir ant savo drabužių.


„Atsiprašau tų, kuriuos įžeidė šiandien protesto akcijoje prie Seimo kai kurių protestuotojų naudoti žydų simboliai bei nuskambėję palyginimai su nacistinės okupacijos laikų getais. Tai nepriimtina siaubingas žmonijos tragedijas įvardijančių sąvokų devalvacija. Holokaustas susijęs su daugybe mirties paženklintų likimų ir viena didžiausių tragedijų Europos istorijoje“, – rašoma paskelbtame I. Šimonytės komentare.


Premjerė apgailestauja, kad šiuo metu dėl COVID-19 ribojimų patiriamus nepatogumus kai kurie protestuotojai prilygina tremtims ar netgi genocidui.


„Dabartiniai tikri ir menami gyvenimo nepatogumai neprilygintini nei tremtims, nei genocidui, Holokaustui ar kitiems baisiems dalykams, kuriuos ištvėrę žmonės bei jų artimieji iki šiol gyvena su žaizdomis širdyje ir sieloje. Karantino apribojimai įvairių šalių vyriausybių nustatomi būtent tam, kad būtų saugomos žmonių gyvybės, privalanti žmonių labui veikti sveikatos sistema. Galiu tik apgailestauti, kad minint 80-ąsias Holokausto ir sovietinių represijų metines, pasitaiko palyginimų, įžeidžiančius atmintį žmonių, stovėjusių prie šaudymo duobių ar mirtinai sušalusių prie Laptevų jūros“, – teigė I. Šimonytė.



Antradienį prie Seimo prasidėjo protestas prieš Vyriausybės ribojimus COVID-19 imuniteto neturintiems gyventojams. Į protestą susirinkę maždaug 4,5 tūkst. asmenų ragina Seimą eiti „lauk“.


Antradienį į neeilinę Seimo sesiją besirenkančius parlamentarus protestuotojai pasitiko stilizuotomis kartuvėmis su užrašu „Vieta Lietuvos išdavikams“, renginio dalyviai atsigabeno ir imitacinę spygliuotą vielą, apkabinėtą Dovydo žvaigždėmis. Kai kurie renginio dalyviai Dovydo žvaigždes buvo užsikabinę ir ant savo drabužių. Protestuotojai į save dėmesį bandė pritraukti sirenomis bei šūksniais „Seimą lauk“, „Gėda“.


„Liberfašistinė Šimonytės Vyriausybė ketins prastumti nusikalstamus žmogiškumui fašistinius įstatymus, segreguojančius ne tik sveikus suaugusius Lietuvos žmones, bet ir mūsų vaikus“, – į susirinkusiuosius kreipėsi renginio iniciatorė, mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė.


Protestuotojai rankose laikė Lietuvos vėliavas bei plakatus su užrašais: „Riboti ne žmonių teises ir laisves, o valdžios antikonstitucinius sprendimus“, „Susigrąžinkime savo valstybę“, „Šimonytės Vyriausybę lauk“, „Neskiepytų getui ne“.


Renginio metu dalyviai taip pat noriai pasirašė rezoliuciją, kurią ketinama įteikti prezidentui Gitanui Nausėdai.


Palaikyti protestuotojų atvyko ir Seimo nariai Mindaugas Puidokas, Dainius Kepenis, Valius Ąžuolas.


Ministrų Kabinetas pastarąjį trečiadienį vykusiame pasitarime iš esmės pritarė nutarimo projekto dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo pakeitimams, kuriais numatyti reikalavimai ir sąrašas veiklų, kurias nuo rugsėjo 13 d. bus galima vykdyti tik pasiskiepijusiems, turintiems neigiamą COVID-19 testą ar koronavirusu persirgusiems asmenims. Šie reikalavimai nebus taikomi vaikams iki 16 metų.

REKLAMA


Neturint Galimybių paso po rugsėjo 13 d. nebebus įmanoma gauti kontaktinių paslaugų ir vykdyti veiklą parduotuvėse, jeigu jos neturi atskiro įėjimo iš lauko ir jų prekybos plotas yra didesnis nei 1500 kv. m bei kurių pagrindinė veikla yra ne maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.


Taip pat bus apribojamas sveikatos paslaugų teikimas, išskyrus būtinąją pagalbą, kuriai šie reikalavimai negalios. Operacijų vadovo sprendimu bus nustatyta, kad įėjimas į sveikatos priežiūros įstaigas planinėms paslaugoms gauti bus galimas tik turint neigiamą 48 val. testą, persirgus ar pasiskiepijus. Nemokamą testavimą sveikatos paslaugų suteikimui užtikrins Vyriausybė.


Be Galimybių paso nebebus galima užsisakyti smulkaus remonto paslaugų, jeigu kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir paslaugos teikėjo trunka ilgiau nei 15 min., grožio paslaugų. Nepasiskiepijusiems, neturintiems neigiamo testo ir nepersirgusiems asmenims ketinama apriboti ir keleivių vežimo miesto ir priemiesčio, tarpmiestiniu ir tarptautiniu transportu, bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklų paslaugas.


Be Galimybių paso nebebus galima dalyvauti uždarose ir atvirose erdvėse organizuojamuose komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ir kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)





Daugiau >>