I. Šimonytė nemano, kad koalicijoje išsiskyrė nuomonės dėl karantino švelninimo: tai buvo nekantrumo klausimas
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad pastarąją savaitę viešoje erdvėje pasirodžiusios skirtingos valdančiosios koalicijos partnerių bei kai kurių ministrų pozicijos dėl karantino švelninimo yra nulemtos politikų nekantrumo, o ne išsiskiriančių nuomonių.
„Čia, matyt, yra šiokio tokio nekantrumo klausimas. Sutarimas buvo labai aiškus, kad pirmiausiai mes patvirtinime patį planą. Bet jo rengimas prajusią savaitę tiesiog nebuvo baigtas, ir jis nebuvo baigtas turbūt labiausiai dėl to, kad ekspertai nagrinėjo tą planą iki išvakarių. Tai ne mano būdui yra gavus pastabas kitą dieną svarstyti klausimą neturėjus laiko tas pastabas išnagrinėti“, – LRT radijui teigė I. Šimonytė.
„Tos pastabos buvo įvertintos, visą praėjusią savaitę vyko diskusijos, planas buvo patikslintas, VESK iš esmės aprobuotas šį pirmadienį ir bus galutinai patvirtintas trečiadienį“, – pridūrė premjerė, akcentuodama, kad trečiadienį taip pat bus priimti nutarimai dėl kai kurių veiklų atlaisvinimo nuo ateinančio pirmadienio.
Todėl ministrė pirmininkė tikina, kad nemano, jog valdančiojoje koalicijoje yra nuomonių išsiskyrimas.
REKLAMA
„Tai aš čia tikrai to nevertinčiau kaip kažkokio koalicijos klausimo, tiesiog galbūt tas įsipareigojimas, kad kažkokie sprendimai konkretūs bus priimti jau praėjusią savaitę, buvo per stiprus iš kai kurių Vyriausybės narių, nes tokio susitarimo nebuvo“, – teigė premjerė.
Visgi I. Šimonytė nesiryžo vertinti, ar pastarąją savaitę kai kurių ministrų visuomenei išsakytos netikslios žinutės yra susijusios su komunikacijos problemomis.
„Ar viskas gerai, ar negerai, tai turbūt ne man vertinti. Tikrai ministrai yra asmenybės, ir atskiri politikai, ir žmonės taip pat, matyt, visiems pasitaiko visko. Geriau būtų buvę, kad nebūtų buvę tų nesusipratimų praėjusią savaitę, bet kad jau jie atsitiko, tai aš galiu už juos tik atsiprašyti kaip Vyriausybės vadovė ir toliau judėti į priekį bei siekti tų sprendimų, kurie yra išdiskutuoti, aptarti ir sutarti“, – sakė ministrė pirmininkė.
Nors Vyriausybė trečiadienį nepritarė siūlymui kiek sušvelninti karantiną, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigė nepakeitusi nuomonės ir mananti, kad kai kurių ne maisto prekių parduotuvių ir grožio salonų veikla galėtų būti atnaujinta.
REKLAMA
Visgi šios savaitės pirmadienį Vyriausybė pasitarime pritarė dėl prekybos veiklos, grožio paslaugų bei treniruočių lauke atlaisvinimo, tačiau tam dar turės būti pritarta Vyriausybės posėdyje.
I. Šimonytė: kol kas neplanuojama teikti paramos darbuotojų testavimui dėl COVID-19 stambiesiems verslams
COVID-19 pandemija sukėlė ypač daug sunkumų smulkiajam ir vidutiniam verslui, todėl būtent jiems numatoma didžiausia parama testuojant darbuotojus, teigia premjerė Ingrida Šimonytė.
„Visos paramos formos COVID-19 testavimui, kurios yra numatytos dabar, yra orientuotos pirmiausia į smulkų ir vidutinį verslą, kuriam ši pandeminė situacija turbūt yra pakankamai sudėtinga, ypač turint minty, kiek to verslo atstovų yra sektoriuose, kurie yra tiesiogiai karantino apriboti, ar net ir uždaryti. Akivaizdu, kad ta orientacija yra logiška“, – „LRT Radijui“ sakė ji.
Anot ministrės pirmininkės, stambiajam verslui parama suteikiama kitomis formomis.
„Kalbant apie didesnes įmones, mes dar turime ir Vyriausybės pagalbos, ir kitų aspektų (...) bendros paramos. Yra kitų paramos formų, kurios didesnėms įmonėms yra labiau prieinamos nei smulkiajam verslui.
Suprantu, kad visi norėtų gauti subsidijų, bet tos subsidijos yra mokamos iš mokesčių mokėtojų sumokėtų mokesčių, kitaip šnekant, ir skolos šiuo atveju. Ir tą skolą didinti mes tikrai turime tam tikras ribas“, – sakė ji.
I. Šimonytė pažymėjo, kad didžiosioms įmonėms ruošiami specialūs testavimo metodai.
„Kita vertus, kaip tik šiomis savaitėmis diskutuojame apie kitus testavimo metodus, kurie leistų dideliuose kolektyvuose taikyti gana platų testavimą kaupinių metodu. Galvodami apie dideles įmones ir kolektyvus galbūt galėtume pasiūlyti ir kitų sprendimų, kaip darbuotojai galėtų būtų reguliariai testuojami“, – sakė ji.
Kaip aiškino premjerė, kaupinių metodas yra tai, kai „kelių žmonių mėginiai yra sudedami kartu, ir jei virusas nenustatomas – viskas yra gerai. O jei nustatomas, žmonės, dalyvaujantys kaupinyje, dar yra testuojami, kad būtų išsiaiškinta, kas konkrečiai serga“.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį pristatė pagalbos dėl tyrimų kompensavimo smulkiajam ir vidutiniam verslui priemones.
„Mes siekiame, kad verslo sugrąžinimas į veiklą būtų sklandus ir kad žmonės, kurie sugrįš į darbą, būtų saugūs ir darbdaviai galėtų nenutraukti savo veiklos, o saugiai ją vystyti. Dėl to suplanavome kompensuoti tyrimų išlaidas. Priemonei mes skiriame 30 mln. eurų, remiame smulkius ir vidutinius verslus, kurių vykdoma pagrindinė ūkinė veikla yra įtraukta į karantino metu ribojamų ūkinių veiklų sąrašą“, – Vyriausybės pasitarime sakė A. Armonaitė.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-