S. Skvernelis prognozuoja greitą opozicijos susivienijimą: kritikuoja I. Šimonytės Vyriausybę
Ekspremjeras Saulius Skvernelis teigia esąs įsitikinęs, kad jau artimiausiu metu opozicinėms jėgoms pavyks Seime susitelkti ir išsirinkti savo lyderį. Pasak jo, šiuo klausimu, jau dabar yra daromi sprendimai. Ar pretenduotų pats į opozicijos lyderio statusą, S. Skvernelis neatsako. Jo teigimu, tokią galimybę reikėtų jam pačiam gerai pergalvoti.
„Seime opozicinės frakcijos bendraujame, ieškome sprendimų. Tačiau, matyt, reikia pergalvoti ir savo ateitį (...) Net neabejoju, kad artimiausiu metu, galbūt net pavasario sesijoje, turėsime opozicijos lyderį. Susivienys galbūt ne visa, bet didžioji dalis opozicijos“, – „Žinių radijui“ teigė buvęs Vyriausybės vadovas.
„Opozicija turės lyderį, o kas juo bus, tai yra personalijų klausimas ir jis nėra dabar pats svarbiausias“, – pridūrė S. Skvernelis.
Sukritikavo valdančiuosius Seime ir I. Šimonytės Vyriausybę
Su „valstiečiais“ dar kartą į Seimą išrinktas S. Skvernelis nepraleido progos pakritikuoti dešiniųjų valdžios, kuri, jo teigimu, su dabartine opozicija elgiasi negarbingai.
REKLAMA
„Jie pamiršo savo pažadus ir deklaracijas, ir veikimo principus naudoja kitokius nei anksčiau deklaravo. Bet tokia yra realybė“, – sakė jis.
„Mes matėme dabartinio Seimo pačioje pradžioje daugybę požymių ir būdų, kada buvo bandoma pažeminti opoziciją, apriboti jos teises“, – tvirtino S. Skvernelis.
Galiausiai jis sukritikavo ir Ingridos Šimonytės vadovaujamą Ministrų Kabinetą. Pasak jo, kol kas naujoji Vyriausybė nerodo jokių judesių tais klausimais, kurie nėra susiję su COVID-19 valdymu.
„Gaila, kad mes iš Vyriausybės praktiškai nesulaukėme įstatymų projektų, gal jie užsiėmę kitais reikalais, tačiau, be pandemijos valdymo, ji turi atlikti ne mažiau svarbius kasdienius darbus. Seime kol kas trūksta įstatymų projektų arba jų iš Vyriausybės beveik nėra. Bet gal dar žmonės įsibėgės“, – teigė buvęs premjeras.
S. Skvernelis apie NVSC vadovą: tiesiogiai bendrauti neteko
Buvęs premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriumi Robertu Petraičiu savo kadencijoje tiesiogiai nebendravo ir visas naujienas, problemas iš NVSC sužinodavo iš sveikatos apsaugos ministro ar viceministrų. S. Skvernelis neslepia, kad NVSC vadovas nesusitvarko su pavestomis funkcijomis, bet pabrėžė, kad kitų NVSC darbuotojų ši situacija tikrai neliečia.
REKLAMA
„Ko gero tiesiogiai bendrauti ir neteko. Galbūt kartą, kuomet buvo paskirtas pats vadovas. Aišku, tai yra natūralu, nes yra nemažai įstaigų prie ministerijų ir su visais vadovais tikrai neteko pabendrauti. Su NVSC tiesioginį kontaktą nuolatos turėjau per sveikatos apsaugos ministrą ir viceministrus“, – „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.
Nors įstaigos direktorius ir turi problemų, pasak S. Skvernelio, kiti NVSC darbuotojai verti pagarbos kovoje su koronavirusu.
„Nenorėčiau apie įstaigą kalbėti neigiamomis frazėmis, nes įstaiga yra ne vien vadovas. Yra daugybė darbuotojų, kurie sudėtingomis sąlygomis dirba. Įstaiga turėjo daug trūkumų. Pavasarį, mes norėjome kitokio efektyvumo ir finansavimas buvo skirtas. Bet turime atskirti įstaigą ir vadovą. Vadovą turi vertinti tiesioginis vadovas, tai yra sveikatos apsaugos ministras. Bet darbuotojai, kurie tokiais režimais dirba, tikrai verti pagarbos (...) Dėl įstaigos vadovo, tai mes visi matome, kad yra problemos, bet jas turi spręsti naujasis sveikatos ministras“, – sakė jis.
NVSC direktorius R.Petraitis yra sakęs, neketinąs trauktis iš pareigų, kol nebus nustatyti NVSC veiklos trūkumai.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad, vykdant NVCS veiklos skaitmenizavimą, rastos neapskaitytos mirtys. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra teigęs, kad yra nusiteikęs reikalauti NVSC vadovo atsakomybės.
S. Skvernelis: sprendimas ES solidarizuotis perkant vakcinas teisingas, tačiau sprendimai per lėti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narys, buvęs premjeras Saulius Skvernelis sako teigiamai vertinąs tai, kad vakcinos įsigyjamos visos ES mastu, tačiau pažymi, kad pirkimo ir skirstymo procesai kol kas yra per lėti. Jis taip pat priduria, kad skatinti žmones skiepytis nuo COVID-19 būtų galima ne taikant draudimus nepasiskiepijusiems, o lengvinant sąlygas pasiskiepijusiems.
„Jei prisimintume, ką reiškia, kai kiekviena ES valstybė daro pirkimus atskirai, grįžkime į kovo mėnesį, kai reikėjo visoms valstybėms kaukių, testų, reagentų. Tuomet prasidėjo, kaip ne kartą minėjau, toks Laukinių vakarų sindromas, kas stipresnis, kas greitesnis „permušti“ kainą, rekvizuoti krovinį, pasiūlyti už reagentą euru daugiau ir t. t. Tad sprendimas, kad būkime solidarios ES valstybės ir pirkime vakcinas kartu, manau, yra teisingas“, – „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo buvęs premjeras.
Visgi jis pridūrė, kad ES sprendimai dėl vakcinų pirkimo ir platinimo galėtų būti priimami greičiau.
„Norisi, kad ES, Europos Komisijos (EK) agentūros (...) sprendimai būtų labai aiškiai priimami ir būtų greiti sprendimai, kad nebūtų taip, jog buvusios ES valstybės galėtų demonstruoti, kad priėmėm sprendimą greičiau“, – tikino jis, pridurdamas, kad perteklinės ES biurokratinės procedūros vakcinų pirkimo ir skirstymo procesus padaro lėtus, o pandemijos atveju tokia prieiga nėra tinkama.
Anot S. Skvernelio, taip pat vertėtų apsvarstyti galimybę leisti privačioms gydymo įstaigoms įsigyti ES kol kas dar nepatvirtintų, tačiau kitose pasaulio valstybėse naudojamų vakcinų.
REKLAMA
„Iš esmės sveikatos apsaugos ministro galios leidžia įvežti bet kokį neregistruotą vaistą, vakciną į Lietuvą. Ir jei privačios kompanijos tokį leidimą gautų, galbūt joms pavyktų (...) dalį dar neregistruotų vakcinų įsivežti. O tuomet jau paties žmogaus, tiekėjo atsakomybė užtikrinti saugumą, ar pasirinkti tokį vakcinavimo būdą“, – teigė jis kaip pavyzdį pateikdamas Jungtinėje Karalystėje patvirtintą „AstraZeneka“ vakciną.
S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad skatinant visuomenę skiepytis nuo COVID-19, vertėtų mąstyti ne apie draudimus nepasiskiepijusiems, bet apie lengvinančias sąlygas pasiskiepijusiems.
„Pasiskiepijimo atveju palengvinimų keliaujant tikrai logiška ir bus. Nereikia taikyti sankcijų tiems, kas nesiskiepijo, bet palengvinti, duoti tam tikrą „bonusą“ pasiskiepijusiems. Pereiti nuo draudimų ir ribojimų prie skatinimų, taip pat ir testavimo, ir vakcinavimo atvejais tai reikia daryti“, – tikino S. Skvernelis.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 06 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-