A. Armonaitė: planuojamas antrasis pagalbos verslui paketas

A. Armonaitė: planuojamas antrasis pagalbos verslui paketas


Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad yra planuojamas antrasis pagalbos paketas nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiam verslui.


„Planuojame ir antrą pagalbos paketą. (...) Vertiname galimybes, kaip padėti ypatingai nukentėjusiems verslams, tiems, kurių apyvarta krito 50 ir daugiau procentų, kaip papildomai, be Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos priemonių, padėti savarankiškai dirbantiems, kaip sukurti galimybių kurti naujas darbo vietas, nes šalys ne tik gelbėja verslus, bet ir galvoja apie naujas galimybes. Mes irgi norime tai įvertinti“, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) posėdyje trečiadienį sakė A. Armonaitė.


Jos teigimu, šis paketas dar bus derinamas su socialiniais partneriais.  


„Galime kalbėti apie dar 150 mln. eurų papildomą paketą. Mums prioritetas yra pagalba verslui, nes karantinas trunka ir truks“, – nurodė ministrė.


Pasak jos, lėšos antrajam pagalbos paketui rastos perskirsčius vidinius resursus.


„Inventorizavome vidinius resursus ir randame lėšų naujoms priemonėms“, – teigė A. Armonaitė.


Gruodžio pabaigoje Vyriausybė patvirtino pirmąjį subsidijų nukentėjusiam verslui paketą, jam numatyta 150 mln. eurų.

REKLAMA


VMI apie naująjį nukentėjusių įmonių sąrašą: į jį nepateko pusė įmonių, buvusių ankstesniame sąraše


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) teigia, kad į naująjį nukentėjusių nuo pandemijos įmonių sąrašą nepateko apie pusė įmonių, buvusių ankstesniame sąraše praėjusiais metais.


„Pakomentuojant, kodėl įmonės iškrito iš buvusio pernai sąrašo, tai yra pagrindinės dvi priežastys – viena, kad jų apyvarta išaugo. Mes vertinome kol kas apyvartas už 2020 metų spalio-lapkričio mėnesį. Tokių įmonių iš 29,6 tūkst., kurios iškrito iš 2020 metų sąrašo, buvo beveik 15 tūkst.“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje sakė VMI Audito ir paramos auditui departamento vyresnioji patarėja Rūta Giedrienė.


Jos teigimu, dar beveik 10 tūkst. įmonių neatitinka šiuo metu ribojamų ekonominių veiklų sąrašo.


„Dar buvo nemažas kiekis – per 4 tūkst. įmonių – kurios gruodžio 1 dieną neturi nei vieno darbuotojo, tai tokių įmonių mes į naują sąrašą taip pat netraukėme. Išėjo taip, kad 67 tūkst. įmonių sąraše apie pusė yra jau buvusių, kita pusė yra naujų“, – sakė R. Giedrienė.


Įmonėms, esančioms naujame sąraše, iki balandžio 30 dienos ir dar du mėnesius nebus skaičiuojami delspinigiai, nevykdomi mokesčių išieškojimo veiksmai.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)

Daugiau >>