I. Šimonytė apie galimas priemones mažinti skurdą: kai kur – išmokos, kai kur – sprendimai leisti dirbti

I. Šimonytė apie galimas priemones mažinti skurdą: kai kur – išmokos, kai kur – sprendimai leisti dirbti


Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad priemonės skurdo mažinimui kai kur galėtų būti susijusios su išmokomis, kai kur – su žmonių įgalinimu.


„Galima bandyti veikti horizontaliai, per visas skurdo grupes, o vis dėlto galima veikti per tas grupes, kur skurdo rodiklis yra santykinai gerokai blogesnis negu bendras. Tos grupės yra labai gerai žinomos: tai yra vieniši pensininkai, vieniši tėvai su vaikais, paprastai mamos, neįgalieji. Jeigu koncentruoji pastangas per visą spektrą, tada ženklesnį rezultatą pasiekti būna gana sunku, bet jeigu tu koncentruoji pastangas, kur rodikliai yra blogausi, tada bendras rezultatas taip pat taisosi greičiau“, – žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.


Jos teigimu, siekiant skurdo mažinimo, gali būti pasitelktos išmokos, neįgaliųjų įdarbinimo priemonės.


„Pirmos priemonės yra paprastesnės – priemokos vienišiems asmenims, (...) neįgaliųjų įdarbinimo priemonės, apie kurias diskutavome praėjusią kadenciją, bet galbūt pavytų taiklesnių pasiūlyti, kokias priemones taikyti, kad daugiau neįgaliųjų galėtų dirbti ir užsidirbti“, – sakė paskirtoji premjerė.

REKLAMA


I. Šimonytė apie įsipareigojimus pedagogams: švietimo sektorius, didinant atlyginimus, bus pirmojoje eilėje


Ingrida Šimonytė sako, kad, nepaisant rastų skylių biudžete bei išaugusios valstybės skolos, jos vadovaujama Vyriausybė prioritetu laikys atlyginimų didinimą pedagogams.


Pirmadienį paskelbtoje I. Šimonytės Vyriausybės programoje teigiama, kad naujoji valdžia per artimiausius 4 metus sieks pedagogams, mokslo darbuotojams užtikrinti stabiliai augantį atlygį. Mokytojams 2024 metais jis turėtų siekti 130 proc. vidutinio darbo užmokesčio, akademiniams darbuotojams – ne mažiau kaip 150 procentų.


„Tai nereiškia, kad tai įvyks per vienerius metus. Nes per kadenciją, matyt, kad ekonomikos pokyčių dar taip pat bus, bet švietimas bus šios Vyriausybės prioritetas. Tai yra faktas. Ir kai kalbėsime apie tai, kaip paskirstyti pajamų prieaugį, tą, kurį duoda ekonomika, tai manau, kad švietimas eilėje visą laiką bus vienas iš pirmųjų“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

REKLAMA


Kartu ji pripažįsta, kad bet kokie žingsniai, siekiant didinti atlyginimus švietimo sistemos darbuotojams, bent jau artimiausiu metu būtų daromi valstybės skolos sąskaita.


„Dabar, žinoma, padėtis yra tokia kebli, ką mes kitais metais bedarytume, viskas bus daroma tik didesnės skolos sąskaita, kadangi jau dabar pagal tą projektą, kuris yra pateiktas buvusios Vyriausybės, viešųjų finansų deficitas yra 5 proc. nuo BVP“, – teigė ji.


„Ir toje sumoje nėra įskaičiuota daug dalykų, kurie, mūsų vertinimu, privalėtų būti įskaičiuoti tiek dėl COVID-19, tiek dėl kai kurių kitų dalykų. Bet ekonomikos padėtis yra tokia, kad priešingi sprendimai dabar tikrai ekonomikai nepadėtų ir COVID-19 situaciją vis tiek reikės valdyti dar kurį laiką, manau, kad kiti metai nebus paprasti nei verslui, nei žmonėms, kurie ten dirba“, – pažymėjo I. Šimonytė.


I. Šimonytė apie valdžios perdavimą: užtęsti situaciją nėra nė vienai pusei komfortiška


Paskirtoji premjerė tikisi, kad jos Vyriausybės programą Seimas patvirtins dar šią savaitę. Politikės teigimu, esama epidemiologinė situacija ilgiau diskutuoti dėl oponentų kritikuojamos Vyriausybės programos neleidžia, maža to, akcentuoja ji, valdžios perdavimo proceso užtęsimas nekelia komforto nė vienai pusei.


„Aš manau, kad kitomis aplinkybėmis gal ir būtų galima diskutuoti ilgiau, bet turbūt nei nueinančiai Vyriausybei ta situacija yra labai komfortiška, nei tai Vyriausybei, kuri turėtų perimti pareigas. Epidemiologinę situaciją turime nelabai gerą ir kažkoks ilgesnis diskutavimas dėl Vyriausybės programos gali kenkti sklandžiam darbo perėmimui“, – Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė, pridurdama, kad sprendimas šiuo metu priklauso nuo programą vertinančio Seimo valios.



„Pasiūlymas yra dabar iki kažkokio racionalaus termino tą procesą sutrumpinti. Ar Seimas maloningai atsižvelgs, tai yra Seimo valia. Aš negaliu už Seimą kalbėti“, – teigė ji.


Paskirtoji premjerė antradienį Seimui pateiks aštuonioliktosios Vyriausybės programą. Nauja Vyriausybė gauna įgaliojimus veikti, kai Seimas posėdyje dalyvaujančių Seimo narių balsų dauguma pritaria jos programai.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)