S. Krėpšta dėl ribojimų barams: reikia daugiau sprendimų, paremtų ekspertų išvadomis
Komentuodamas viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų asociacijų atstovų kritikuojamą Vyriausybės neapsisprendimą dėl veiklos apribojimų, prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad šiuo atveju trūksta ekspertų rekomendacijomis grįstų sprendimų ir jų pagrindimo visuomenei.
„Prezidentas yra ne kartą akcentavęs, kad visi sprendimai, susiję su naujais ribojimais ar senų ribojimų modifikavimu, visų pirma turi būti pagrįsti įrodymais ir ekspertų rekomendacijomis. Tikrai norisi daugiau analizės, nes mes jau turime beveik 5 tūkst. užsikrėtusių asmenų Lietuvoje. Jau galime analizuoti duomenis, kurgi yra mūsų silpnosios vietos, ir teikti rekomendaciją pasiremdami tikrais įrodymais bei taikyti tokias priemones, kurios, matome, yra veiksmingos“, – LRT Radijui kalbėjo prezidento patarėjas.
S. Krėpšta taip pat pridūrė, kad būtina sklandesnė Vyriausybės komunikacija su visuomene ir verslo atstovais.
„Reikia daugiau ekspertinės analizės ir daugiau sprendimų, paremtų konkrečiomis išvadomis. Ir, be abejo, labai reikia paaiškinti visuomenei ir verslininkams, kodėl vienokie sprendimai priimami, taip pat nubrėžti gaires į ateitį, kokie, tikėtina, būtų sprendimai, jeigu susiklostytų tam tikros aplinkybės. Nes verslas negali per vieną naktį prisitaikyti prie naujų ribojimų, arba gyventi nežinioje. Tai tikrai niekam nėra naudinga“, – sakė jis.
REKLAMA
„Tad norėtųsi daugiau ekspertiniais įrodymais grįstų sprendimų ir tikslesnio jų aiškinimo visuomenei“, – pridūrė S. Krėpšta.
S. Krėpšta: VRK turėjo pakankamai laiko pasiruošti ir aprūpinti rinkimų komisijas apsaugos priemonėmis
Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad Vyriausioji rinkimų komisija turėjo pakankamai laiko pasiruošti pandemijos sąlygomis vykstantiems Seimo rinkimams ir aprūpinti rinkimų komisijų narius apsaugos priemonėmis. Šalies vadovo patarėjas teigia, kad VRK, kaip rinkimų organizatorė, yra atsakinga tiek už rinkimų apygardose dirbančių žmonių, tiek už rinkėjų saugumą. Visgi S. Krėpšta pabrėžia, kad įvertinti, ar tinkamai buvo pasiruošta gyventojų balsavimui, bus galima tik po Seimo rinkimų.
„Prezidento nuomone, šie rinkimai yra labai svarbūs ir jie vyksta tikrai neįprastomis sąlygomis. Bet tai turbūt nėra naujiena – apie antrąją viruso bangą buvo kalbėta jau vasarą ir buvo pakankamai laiko pasiruošti. Tai jeigu kyla tam tikrų sunkumų, VRK yra rinkimų organizatorė, ji, be abejo, atsako už saugumą tiek apygardose dirbančių žmonių, tiek rinkėjų, kurie tikrai turi turėti galimybę saugiai sudalyvauti šiuose rinkimuose ir išreikšti savo valią“, – LRT Radijui teigė S. Krėpšta.
REKLAMA
„Jeigu dar yra tam tikrų trukdžių, tai dar yra laiko pasitaisyti ir aprūpinti rinkimų komisijas, kad viskas vyktų saugiai, sklandžiai ir rinkėjai galėtų pareikšti savo balsą“, – pridūrė jis.
Prezidento patarėjas akcentuoja, kad konstatuoti, ar VRK tinkamai organizavo gyventojų balsavimą, bus galima tik po rinkimų.
„Sunku dabar spręsti, matome, kad tikrai aktyvumas dabar yra gana didelis balsuojant iš anksto, na ir tikrai silpna vieta yra asmenys, kurie yra saviizoliacijoje. Mes turime bene 30 tūkst. žmonių, tačiau tik tūkstantis žmonių yra registravęsi“, – sakė jis.
Antradienį LRT radijui Raseinių-Kėdainių apygardos rinkimų komisijos pirmininkė N. Juknienė sakė, kad komisija gavo labai mažai apsaugos priemonių komplektų. Kita prisistatyti nepanorusi portalo LRT.lt kalbinta vienos apylinkės rinkimų komisijos narė taip pat antrino, kad gavo itin mažai apsaugos priemonių. Ji taip pat sakė, kad komisijų nariai baiminasi tapti viruso nešiotojais.
Savo ruožtu VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė tvirtino, kad visi rinkimų komisijų nariai bus aprūpinti tokiu skaičiumi asmens apsaugos priemonių, kiek tik jų reikės. Kalbėdama, kodėl kai kurie komisijų nariai skundėsi per mažu skaičiumi gautų priemonių, L. Matjošaitytė sakė, kad buvo nesusikalbėta.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-