D. Grybauskaitė ragina socialdemokratus atsikvošėti dėl „Nemuno aušros“: kremlinio dvoko koalicija

Paulius Peleckis/BNS


Dvi kadencijas Lietuvai vadovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ragina Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP) atsikvošėti ir neformuoti valdančiosios koalicijos su antisemitizmu kaltinamo Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“.


„Kviečiu socialdemokratus atsikvošėti. Visada vertinau socialdemokratų partiją kaip iš esmės atsakingų politikų partiją. Deja, šiuo metu formuojamą koaliciją negaliu vertinti kitaip tik kaip kremlinio dvoko koalicija su fašistuojančių rudmarškinių prieskoniu“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo D. Grybauskaitė.


Ji atkreipia dėmesį, kad ši formuojama koaliciją jau daro žalą Lietuvai tarptautinėje erdvėje.


„Ar tikrai socialdemokratai sutinka būti įtraukti į tokias valdžios formavimo pinkles? Tokia koalicija jau daro nepataisomą reputacinę žalą mūsų partnerių ES ir NATO akyse. Valstybės interesai ir Lietuvos saugumas dabartinėje geopolitinėje aplinkoje turi būti pagrindiniai argumentai formuojant valdančiąją koaliciją. Ir tų pasirinkimų yra net keli“, – akcentuoja D. Grybauskaitė.

REKLAMA


„Dar nepradėjus dirbti neverskite savo įspūdingos pergalės rinkimuose pelenais“, – priduria ji.


Socialdemokratų taryba šeštadienį pritarė koalicinei sutarčiai su S. Skvernelio lyderiaujama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“, kurios pirmininkas R. Žemaitaitis yra kaltinamas antisemitizmu. Minėtų trijų politinių jėgų koalicija naujajame Seime turės užtikrintą daugumą – 86 iš 141 mandato.


Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse – Seimo komisijos, svarsčiusios apkaltos klausimą, manymu, tokiais veiksmais politikas galimai sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją. Tai balandžio mėnesį konstatavo ir Konstitucinis Teismas.


Po teismo verdikto, parlamentas turėtų priimti sprendimus dėl R. Žemaitaičio Seimo nario mandato naikinimo – pašalinus jį iš Seimo apkaltos būdu, politikas negalėtų kandidatuoti į renkamas pareigas 10 metų. Visgi, R. Žemaitaitis teigė pats pasitrauksiąs iš Seimo.

REKLAMA


Dėl šio antisemitizmo skandalo ilgą laiką buvo diskutuojama dėl į naująjį Seimą patekusios „Nemuno aušros“ galimybės po rinkimų būti valdančiojoje daugumoje.


Vis dėlto, toks Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas dėl valdančiosios koalicijos sulaukė ir tarptautinės kritikos. Kritiką ir savo poziciją dėl priimto sprendimo išreiškė Vokietijos, Lenkijos ir JAV politikai.


ELTA inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 46 (2024)

    Savaitė - Nr.: 46 (2024)