ES migracijos sutarimo nesureikšmina: Lietuvoje nebūtų didelės dramos dėl pusantro šimto žmonių

Premjerės Ingridos Šimonytės nuomone, dar yra laiko apsispręsti, ar Lietuvai per metus priimti 158 atvykėlius į Europos Sąjungą (ES), ar kasmet mokėti apie 3 mln. eurų.
Kaip buvo skelbta anksčiau, Europos Sąjunga (ES) trečiadienį susitarė persvarstyti bloko įstatymus dėl prieglobsčio prašytojų ir migrantų. Vienas iš pakeitimų – privalomo solidarumo mechanizmo atsiradimas, reiškiantis tam tikros migrantų dalies perkėlimą į kitas ES šalis. Jei kuri nors bloko narė atsisakytų priimti šiuos žmones, ji turėtų skirti finansinį ar materialinį indėlį priimančioms šalims.
„Man atrodo, kad kažkokios labai didelės dramos dėl pusantro šimto žmonių tikrai Lietuvoje nebūtų“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ komentavo I. Šimonytė.
Premjerė tokį teiginį argumentuoja sakydama, jog Lietuvoje jau ir dabar yra daug kitataučių, kurie integruojasi šalyje.
„Lietuvoje gyvena nemažai atvykusių žmonių, kai kas sako, kad tai yra problema, kai kas sako, kad problemos nėra“, – sakė ji.
„Manau, kad viskas priklauso nuo žmonių, jeigu tie žmonės nori Lietuvoje gyventi, jeigu jie pasirenka čia gyventi, veikiausiai jie randa integracijos būdų“ , – tikino I. Šimonytė.
REKLAMA
Reforma apima greitesnį nelegalių atvykėlių patikrinimą, sulaikymo centrų kūrimą pasienyje, paspartintą prieglobsčio prašytojų, kurių prašymai buvo atmesti, deportavimą ir solidarumo mechanizmą, skirtą sumažinti spaudimą didžiulių migrantų srautų sulaukiančioms pietinėms šalims.
Trečiadienį paskelbtas kompromisas numato daugybę esamų taisyklių papildymų ir sugriežtinimų, kad būtų sumažinta nelegali migracija į ES.
Reformos buvo intensyviai derinamos nuo 2015 m., kai į ES atvyko rekordinis migrantų skaičius. Nors šalys, kuriose valdo dešiniųjų vyriausybės, pavyzdžiui, Vengrija, tvirtai pasisakė už taisyklių sugriežtinimą, pagalbos organizacijos ir Europos kairieji reiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių pablogėjimo.
Susitarimą dar turi patvirtinti Europos Parlamentas per plenarinę sesiją ir ES valstybės narės. Vidaus reikalų viceministro Arnoldo Abramavičiaus teigimu, skubos apsispręsti nėra.
ELTA inf.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Namie Ir Sode 07 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-