G. Nausėda: matysime vis aiškesnes sankcijų pasekmes Rusijos ekonomikai

G. Nausėda: matysime vis aiškesnes sankcijų pasekmes Rusijos ekonomikai


Ekonominių sankcijų poveikis Rusijai jau yra, o ateityje tik didės, sako prezidentas Gitanas Nausėda. Jis tikisi, kad 10-asis Europos Sąjungos sankcijų paketas netrukus bus priimtas.


„Visada aš norėjau griežtesnių sankcijų ir ko gero dalis Europos Sąjungos valstybių norėjo, kad sankcijos būtų griežtesnės, padarytų greitesnį poveikį Rusijos ekonomikai. Tas poveikis jau yra, manau, jis tik akceleruosis, t. y. matysime vis aiškesnes sankcijų pasekmes Rusijos ekonomikai“, – penktadienį žurnalistams Kaune sakė jis.


G. Nausėda dar pastebėjo, kad dėl skirtingos ES šalys ne visada greitai sutaria dėl sankcijų.


„Tačiau kita vertus, matant tą pakankamai įvairų ES šalių žemėlapį, kartais tenka kelti klausimą, ar tokios sankcijos, ar apskritai jokių sankcijų.


Žinoma, geriausia būtų, kad visi sutartų ir sankcijos būtų priimtos. Labai tikiuosi, kad ir smarkiai vėluojant, 10-asis sankcijų paketas vis dėlto bus priimtas“, – sakė jis.


O. Scholzas: V. Putinas nepasieks savo imperialistinių tikslų


Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį pareiškė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepasieks savo tikslų Ukrainoje, praėjus metams po Maskvos kariuomenės įsiveržimo į šią šalį.

REKLAMA


„Kuo anksčiau Rusijos prezidentas supras, kad nepasieks savo imperialistinio tikslo, tuo didesnė tikimybė, kad karas greitai baigsis. Viskas Putino rankose. Jis gali užbaigti šį karą“, – sakė O. Scholzas.


O Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį dar kartą patvirtino savo šalies paramą Ukrainai. „Ukrainos žmonės, Prancūzija stovi su jumis. Už solidarumą. Už pergalę. Už taiką“, – tviteryje parašė E. Macronas.







  • Paskutiniai numeriai

  • Namie Ir Sode 07 (2025)

    Namie Ir Sode 07 (2025)