Kariuomenė: įsigaliojus ketvirtajam sankcijų paketui, fiksavome triskart didesnį propagandos kiekį

Kariuomenė: įsigaliojus ketvirtajam sankcijų paketui, fiksavome triskart didesnį propagandos kiekį


Birželio 17 d. įsigaliojus ES sankcijoms, kuriomis Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą, informacinėje erdvėje fiksuota triskart daugiau propagandinės informacijos, teigia Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas. Departamento atstovų teigimu, Kremliaus propagandos ruporai skleidė, esą Lietuva veikia vienašališkai bei kelia neramumus ES viduje.


„Nors spaudimas Lietuvai iš propagandinių šaltinių informacinėje erdvėje visuomet yra intensyvus, nuo birželio 18 d. fiksavome tris kartus didesnius skaičius. Tai, be abejonės, buvo reakcija į pradėjusį veikti ES sankcijų 4-ąjį paketą“, – nurodė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas.


Pažymima, kad Rusijos propagandistai siekė parodyti, esą Lietuva priešina Vakarus su Kremliumi.


„Labiausiai išryškėję naratyvai buvo, kad Lietuva veikia vienašališkai ir kelia „neramumus“ ES viduje, neva kitos ES valstybės narės nepritaria „Kaliningrado blokadai“. Kaip ir anksčiau, bandoma Lietuvą parodyti kaip nesantaikos kurstytoją tiek ES, tiek NATO, kurios tikslas – rusofobijos skleidimas ir siekis supriešinti Vakarus su Rusija. Matėme pastangas įbauginti ir grasinti, naudojant agresyvią retoriką ir žadant stiprų atsaką“, – pažymi departamentas.

REKLAMA


Departamento atstovų teigimu, šios komunikacinės linijos laikėsi tiek oficialūs Kremliaus atstovai, tiek pavieniai Rusijos „politologai“ ir kiti, anot jų, marginalai propagandistai. Visgi departamentas atkreipia dėmesį, kad propaganda buvo daugiausiai orientuota į Rusijos vidinę auditoriją.


„Rusijoje plintantys naratyvai beveik neatsikartojo Lietuvos informacinėje erdvėje. Ši dezinformacija daugiausiai buvo skirta Rusijos vidinei auditorijai. Daugiausiai dezinformacijos fiksavome rusiškuose kanaluose. Kaip įprasta, buvo taikomasi į rusakalbę auditoriją, kuri turi priėjimą prie rusiškos žiniasklaidos“, – atkreipia dėmesį departamentas.


Birželio 17 d. įsigaliojus ES sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą. Kaip tvirtina atsakingos institucijos, šis Lietuvos valdžios institucijų draudimas sankcionuotas prekes gabenti į Kaliningradą yra grįstas ES sankcijomis, numatytomis dar pavasarį. Tuo metu Rusija tranzito į Kaliningradą sustabdymą laiko neteisėtu ir beprecedenčiu bei pagrasino atsaku, turėsiančiu poveikį visiems Lietuvos gyventojams. Savo ruožtu Europos Komisija užsimojo parengti naujas gaires dėl sankcijų. Kaip kalbėta viešojoje erdvėje – EK gali nurodyti leisti Rusijos prekėms vėl judėti tranzitu iš Rusijos į Kaliningrado sritį.


Ketvirtajame ES sankcijų pakete numatoma, kad nuo liepos 10 d. ES teritorija į Rusijos teritoriją draudžiama gabenti cementą, alkoholį, įvairias prabangos prekes, o nuo rugpjūčio 10 d. – anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą iš Rusijos arba eksportuojamos Rusijos.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)





Daugiau >>