G. Nausėda įvertino E. Macrono siūlymą: susidaro įspūdis, kad mėginama pridengti akivaizdų politinės valios trūkumą

G. Nausėda įvertino E. Macrono siūlymą: susidaro įspūdis, kad mėginama pridengti akivaizdų politinės valios trūkumą


Prezidentas Gitanas Nausėda kritiškai įvertino Prancūzijos lyderio Emmanuelio Macrono siūlymą šalia ES sukurti platesnę demokratinių valstybių politinę bendriją ir taip sustiprinti bendradarbiavimą su narystės ES siekiančia Ukraina. Pasak G. Nausėdos, tokie siūlymai rodo politinės valios stoką apsisprendžiant dėl kandidatės statuso Ukrainai suteikimo.


„Siūlymai kurti paralelines politines bendruomenes... Kaip idėjų generavimo pavyzdį aš galiu sveikinti, bet man susiklosto įspūdis, kad tuo mėginama pridengti akivaizdų politinės valios trūkumą priimti ryžtingus sprendimus dėl kandidatės statuso suteikimo. Tai tikrai nėra gerai. Ir, manau, kad prieš teikiant panašius siūlymus reikėtų paklausti ir pačios Ukrainos – kaip ji vertina juos, ar tai atitinka lūkesčius, kuriuos ji šiuo metu turi“, – antradienį Rukloje žurnalistams sakė G. Nausėda.


E. Macronas, pasiūlęs šį formatą, teigė, kad Ukrainai įstoti į Europos Sąjungą prireiktų „dešimtmečių“.


G. Nausėda pripažino, kad iš tikrųjų  prireiktų nemažai laiko, jog Ukraina taptų visaverte ES nare. Visgi, pažymėjo jis, šiuo metu nuvilia būtent tai, kad Ukrainai nėra suteikiamas kandidatės į ES statusas.

REKLAMA


„Pats laikotarpis, kuris buvo paminėtas, manęs nenuvilia. Mes nesame naivūs ir suprantame, kad tarp to momento, kada Ukrainai bus suteiktas šalies kandidatės į ES nares statusas ir visiškos narystės, tikrai praeis ne vieneri, ne dveji ir, ko gero, net ne aštuoneri metai. Mane labiau nuviltų tai, kad mes kol kas nesame pasiruošę suteikti šiai šaliai kandidatės statuso“, – sakė G. Nausėda.


Prancūzijos prezidentas E. Macronas pirmadienį pareiškė, kad tokiai kandidatei kaip Ukraina įstoti į Europos Sąjungą prireiktų „dešimtmečių“, ir pasiūlė šalia bloko sukurti platesnę demokratinių valstybių politinę bendriją.


Tačiau pažymėjęs, kad Ukrainai ir kitoms šalims, besitikinčioms įstoti į ES, pavyzdžiui, Moldovai ir Sakartvelui, reikia skubiai suteikti vietą Europos šalių šeimoje, jis paragino sukurti „Europos politinę bendriją“.


Vasario mėnesį Rusija įsiveržė į Ukrainą, iš dalies siekdama sutrukdyti Kyjivui integruotis į ES ir NATO, o Sakartvelo ir Moldovos teritorijas taip pat iš dalies yra okupavusi Rusijos kariuomenė.


Prieš pat E. Macrono kalbą Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen tviteryje parašė, kad ES vykdomoji institucija birželio mėnesį pateiks savo „nuomonę“ dėl Ukrainos narystės paraiškos.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 14 (2025)

    Savaitė - Nr.: 14 (2025)





Daugiau >>