T. Povilauskas: pasiekus susitarimą dėl šeštojo ES sankcijų paketo Rusijai, kuro kainos gali šoktelti šiek tiek į viršų

T. Povilauskas: pasiekus susitarimą dėl šeštojo ES sankcijų paketo Rusijai, kuro kainos gali šoktelti šiek tiek į viršų


SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas mano, kad įvedus griežtą draudimą importuoti rusišką naftą į Europos Sąjungos (ES) šalis, gali šiek tiek pakilti degalų kainos.


„Kuro kainos turėtų laikytis panašiai ir dar galbūt gali šoktelti šiek tiek į viršų, ypač jeigu bus pasiektas susitarimas dėl sankcijų šeštajame pakete“, – SEB banko rengtoje vaizdo konferencijoje teigė T. Povilauskas.


„Matome tą įtampą naftos rinkoje, kurią švelnina Kinija, JAV sprendimai dėl naftos paleidimo iš atsargų“, – pridūrė jis.


Pasak T. Povilausko, naftos produktų pirkimas iš Rusijos ligi šiol nėra sustojęs ir dėl šios priežasties vis dar nėra didesnio degalų kainų šuolio.


„Reikia būti pasiruošusiems, kad dar gali būti tam tikras šoktelėjimas į viršų, bet žiūrėsime“, – sakė ekonomistas.


Šiuo metu 27 Europos Sąjungos valstybės narės ir Europos Komisija mėgina susitarti dėl šeštojo sankcijų paketo Rusijai, pradėjusiai karą Ukrainoje.


Savaitgalį derybose proveržio pasiekti nepavyko, nes Vengrija, Slovakija ir Čekija toliau siekia sau palankesnių rusiškos naftos draudimo išimčių, agentūrai dpa sakė ES diplomatai.


Budapešte Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjartas parlamente pagrasino vetuoti dabartinės redakcijos sankcijų paketą, baimindamasis ekonominės žalos.

REKLAMA


Pagal dabartinius Komisijos pasiūlymus ES pirmiausia per šešis mėnesius turėtų nutraukti rusiškos žalios naftos importą, o iki metų pabaigos – perdirbtų produktų importą, taip siekiant, kad Kremlius nebeturėtų itin svarbaus pajamų šaltinio.


Pasak ES diplomatų, Vengrija ir Slovakija gavo papildomo laiko iki 2024 metų pabaigos, o Čekija – iki 2024 metų birželio pabaigos.


Visos trys šalys, neturinčios priėjimo prie jūros, yra labai priklausomos nuo Rusijos naftos importo ir prieš įvedant siūlomą draudimą turi užsitikrinti alternatyvų naftos tiekimą.


Ukrainos teritorija į Europą driekiasi keli dujotiekiai, kuriais rusiškos dujos teka į Moldovą, Bulgariją, Turkiją, taip pat Vengriją, Slovakiją, Austriją, Vokietiją.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 14 (2025)

    Savaitė - Nr.: 14 (2025)





Daugiau >>