G. Nausėda: oro gynybos sistemos Lietuvoje turėtų būti dislokuotos artimiausiais metais

G. Nausėda: oro gynybos sistemos Lietuvoje turėtų būti dislokuotos artimiausiais metais


Prezidentas Gintanas Nausėda sako, kad Lietuvoje NATO sąjungininkų šiuo metu dislokuoti oro gynybos pajėgumai yra laikini, tačiau viliasi, kad netrukus Aljanso bus pasiųstos ilgalaikei gynybai ore užtikrinti būtinos karinės pajėgos.


„Periodiškai, tam tikram laikinam suteikimui, jau dabar yra tie pajėgumai, kol kas jie yra tik laikinai. Bet vėliau, tikiuosi, kad sutarsime, pirmiausia NATO lygiu, kad pastiprinimas Lietuvoje būtų vykdomas ilgalaikiu pagrindu“, – Pabradės kariniame poligone viešintis prezidentas penktadienį kalbėjo žurnalistams.


Anot šalies vadovo, kalbėdamas apie būtinybę stiprinti Lietuvos ir kitų rytinių NATO šalių saugumą, oro gynybos sistemų dislokavimą įvardijo ir Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.


 „Visiškai neseniai generalinis sekretorius prabilo apie tai, kad ilguoju laikotarpiu turime stiprinti rytinį flangą. Sakydamas tai jis kalbėjo ir apie oro gynybos sistemas“, – teigė G. Nausėda, kartu pabrėžęs, kad dabartinės sąjungininkių Lietuvoje vykdomų oro policijos misijų užtikrinti šalies oro saugumui nepakanka.

REKLAMA


„Tai yra vienas pagrindinių aspektų, apie kuriuos kalbame – oro policijos funkcija yra labai svarbi, bet tai tik dalinė funkcija, kuri negali atliepti visų mūsų poreikių“, – argumentavo jis.


Pasak G. Nausėdos, oro gynybos sistemos Lietuvoje turėtų būti dislokuotos artimiausiais metais. Dabar, jo teigimu, šalyje yra „tam tikri“ oro gynybos elementai – keturi Didžiosios Britanijos kariniai sraigtasparniai, esantys Zokniuose.


„Oro gynybos sistemų dislokavimas yra nepaprastai svarbus ir tai bus padaryta artimiausiais metais“, – tikino šalies vadovas.


Apie tai, kad Lietuvoje būtina stiprinti oro gynybos pajėgumus, o dabar vykdomų oro policijos misijų nepakanka, yra minėjęs anksčiau.


„Mums reikia pereiti į kitą etapą ir iš oro policijos konkrečiai į oro gynybos sistemą, nes tai yra vienas svarbiausių kolektyvinės gynybos ir kolektyvinio atgrasymo veiksnių. Tikrai ketiname šį darbą tęsti“, – kovo pradžioje kalbėjo G. Nausėda.


Savo ruožtu NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas, atsižvelgdamas į Rusijos karo veiksmus Ukrainoje, pasiūlė ilgalaikį aljanso sustiprinimą Rytų Europoje, taip greičiausiai pažeisdamas saugumo susitarimus su Rusija, trečiadienį naujienų agentūrai dpa sakė keli diplomatai.








  • Paskutiniai numeriai

  • Namie Ir Sode 07 (2025)

    Namie Ir Sode 07 (2025)