A. Dulkys ramina dėl pandemijos ir karantino: situacija – pakankamai stabili

A. Dulkys ramina dėl pandemijos ir karantino: situacija – pakankamai stabili


Nors omikron plitimo tempai ir kelia nerimą, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, situacija šalies reanimacijose signalizuos, ar neprireiks grąžinti karantino režimo.  


„Mes stengiamės aiškiai apibrėžti savo pandemijos valdymo logiką. Nepriklausomai nuo atmainų, nuo nerimą keliančių antraščių, labiausiai dėmesį kreipti turėtume ne į atvejų skaičių apskritai (...), svarbiausia tai, kokia situacija yra šalies reanimacijose.


Jos mums dabar yra kaip šviesoforas, kuris geriausiai atspindi sveikatos apsaugos sistemos būklę“, – LRT radijui antradienį sakė A. Dulkys, pridurdamas, kad šiuo metu esamą situaciją galima pavadinti stabilia.


„Šiandien situacija yra pakankamai stabili. Turėjome netgi nedideles mažėjimo tendencijas“, – teigė ministras.


„Galiausiai mes esame apibrėžę, kad 240 pacientų šalies sveikatos apsaugos sistemoje reanimacijose simbolizuoja situaciją, kai mūsų visos gydymo įstaigos, visa sistema praktiškai nebegali normaliai veikti, kada būtų galima teikti tik pačią būtiniausią pagalbą. Tai yra žinutė griežtoms priemonėms, kurios atitiktų karantino statusą.

REKLAMA


215 pacientų reanimacijose reiškia tarpinę situaciją. Tada galima siūlyti taisykles, susijusias su renginiais, prekyba, kultūros renginiais ir pan.“, – aiškino A. Dulkys.


„Kol mes nematome tendencijų, artėjančių link šių skaičių, vadinasi, mes valdome situaciją skiepijimusi ir kitomis nefarmacinėms priemonėmis“, – apibendrino A. Dulkys.


Tam tikrų profesijų atstovams bus privaloma pilna vakcinacija – trys skiepo dozės


Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad šiuo metu rengiamame projekte, numatančiame privalomą skiepijimą tam tikrų profesijų atstovams, diskutuojama apie pilną vakcinaciją – privalomas tris skiepo dozes. Anot ministro, sustiprinančioji vakcina yra pagrindinė priemonė kovoje su naująja omikron atmaina.


„Yra daug pasiskiepijusių dviem dozėmis, o čia kalba eina apie trečią pastiprinančią dozę, nes būtent ji yra lemiama šitoje kovoje su nauja atmaina”, – antradienį „Žinių radijui” sakė A. Dulkys.

REKLAMA


Reikalavimas būtų taikomas sveikatos apsaugos, švietimo, socialinės rūpybos sektorių darbuotojams, diskutuojama ir apie kariuomenės bei karinės valstybės tarnybos atstovų skiepijimą. Anot ministro, nors diskutuojama, kad didžioji dalis šių profesijų atstovų yra vakcinuoti, visgi pasiskiepijusių sustiprinančiąja doze yra nepakankamai.


„Vienas iš aspektų, kuris yra dažnai pabrėžiamas, tai, kad žmonės turi labai aukštą pasiskiepijimo procentą savo veiklose, (...) bet šiandien aktualija yra ta, kad jau turime naują atmainą. Jei žiūrime į pasiskiepijimą trečia doze, sustiprinančiąja doze, tai iš tikrųjų yra kai kur trečdalis, kai kur tik 40 procentų pasiskiepijusių”, – pridūrė ministras.


A. Dulkys pabrėžė, kad apie visuotinį privalomą skiepijimą nėra diskutuojama.


„Labai abejočiau, man atrodo, kad tai yra optimalus sprendimas, apie kurį dabar kalbame. Tuo labiau, kad neišradinėjame dviračio ir žiūrime į tendencijas ir tuos veiksmus, kurie yra daromi kitose šalyse. ES šalyse bent jau aš kol kas nematau nei vienos valstybės, kurioje būtų būtent visuotinis privalomas skiepijimas", – teigė ministras.


Ministro teigimu, į sąrašą įtraukti ir kitų profesijų atstovus taip pat neketinama.


„Šiuo metu diskusijai esame pateikę pakankamai platų sąrašą, platesnio nesu ir matęs kažkur kitur. Norėčiau tik atkreipti dėmesį, kai mes kalbame apie asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tai čia turime omenyje ne tik gydytojus, slaugytojus, bet eina kalba ir apie visas paslaugas, kurios yra toje įstaigoje. Tai ir apie valymo, maisto tiekimo ir įvairius kitų paslaugų atstovus. Turime žiūrėti išplėtotai”, – teigė ministras.



Sveikatos apsaugos ministerijos registruotos pataisos numato, kad šalyje dėl užkrečiamosios ligos paskelbus ekstremaliąją padėtį arba karantiną minėtų sektorių darbuotojams būtų leidžiama dirbti, tik jei jie bus pasiskiepiję ar įgiję imunitetą persirgus.


Išimtis būtų taikoma tik negalintiesiems pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Siūloma, kad toks reguliavimas įsigaliotų nuo vasario 14 dienos.








  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 06 (2025)

    Savaitė - Nr.: 06 (2025)