Po šešių metų pertraukos „Real“ nugalėjęs „Žalgiris“ iškovojo kelialapį į Eurolygos ketvirtfinalį

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai padarė tai, kas dar prieš mėnesį atrodė sunkiai tikėtina. Paskutinėse Eurolygos reguliariojo sezono rungtynėse žalgiriečiai ketvirtadienį išvykoje 93:86 (25:27, 21:10, 20:23, 25:26) nugalėjo čempionės titulą ginančią Madrido „Real“ (Ispanija) komandą ir antrus metus iš eilės iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Reguliarųjį sezoną „Žalgiris“ baigė šešiomis pergalėmis iš eilės ir užėmė aštuntąją vietą.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai, o po pirmųjų 10 min. Madrido ekipa pirmavo 27:25. Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ vienai rezultatyviausių Eurolygos komandų leido įmesti tik 10 taškų ir įpusėjus mačui, svečiai pirmavo 46:37.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ laikė iniciatyvą savo rankoje ir 27-ąją min. įgijo 16 taškų pranašumą (61:45). Tuomet šeimininkai įsižaidė ir ėmė mažinti atsilikimą. Vos per tris minutes „Real“ priartėjo iki 6 taškų (60:66). Ketvirtojo kėlinio viduryje rezultatas tapo lygus 74:74. Nesulaikomai žaidęs Madrido komandos aukštaūgis Walteris Tavaresas išvedė šeimininkus į priekį 77:76, bet į tai žalgirietis Brandonas Daviesas atsakė 4 taškais iš eilės (80:77).