Abiturientams dar liko vietų į vieną perspektyviausių specialybių
Per pastaruosius 5 metus inžinerinės pramonės sektorius Lietuvoje išaugo 35 proc., kartu didėja kvalifikuotų specialistų poreikis. Siekiant atliepti darbo rinkos poreikius, valstybės lėšomis numatyta parengti 15 proc. daugiau elektronikos inžinerijos specialistų universitetuose. Taip pat siekiama reikšmingai padidinti siekiančiųjų įgyti inžinerines specialybes kolegijose skaičių.
MOSTA duomenimis, elektronikos inžinerijos absolventų atlyginimo vidurkis yra antras pagal dydį tarp inžinerinių specialybių (vidutiniškai daugiau uždirba tik aeronautikos inžinieriai). Elektronikos inžinerijos specialistai, praėjus 4 metams po studijų baigimo vidutiniškai uždirba virš 1100 eurų.
Baigusieji šios pakraipos programas kolegijose taip pat uždirba aukštesnį, beveik 1000 eurų siekiantį atlyginimą, kuris lenkia vidutinį darbo užmokestį Lietuvoje. Didelę šių specialistų paklausą liudija ir tai, kad reikšminga dalis studijuojančiųjų nesunkiai darbą susiranda jau po antro kurso, vidutiniškai uždirbant 600 eurų studijų metu.
REKLAMA
„Investuok Lietuvoje“ duomenimis, iki 2021 m. Lietuvoje reikės virš 3 tūkst. elektronikos inžinerijos specialistų. Augančiai paklausai daug įtakos turi nauji vardai darbo rinkoje – rudenį gamyklą atidaranti Vokietijos automobilių komponentų gamintojos „Hella“ ir gamyklos statybas pradėjusi „Continental“.
Kaip teigia „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas, Lietuvos aukštųjų mokyklų rengiamų elektronikos inžinierių lygis yra vienas iš veiksnių, lemiančių pasaulinio garso gamintojų atėjimą į Lietuvą.
„Dėl matomo šalies proveržio IRT ir pramonės srityse, tiksliuosius mokslus pasirinkę abiturientai po kelių metų galės rinktis tarp begalės startuolių ir garsių, milijardus siekiančią apyvartą visame pasaulyje turinčių gamintojų. Ypatingai įdomios perspektyvos atsiveria elektronikos inžinieriams, kuriuos jau dabar vilioja Lietuvą atradę automobilių pramonės milžinai“, – mano M.Katinas.
REKLAMA
Be tokių stambių gamintojų kaip „Littelfuse“ bei „Kitron“ ir greitai veiklą pradėsiančių „Hella“ ir „Continental“ Lietuvoje veikia apie 250 elektronikos ir elektros inžinerijos srities įmonių, todėl jaunieji specialistai turi didelį pasirinkimą kaip toliau projektuoti savo karjerą. Analizuojant elektronikos inžinierių specialistų tolimesnę karjerą, pastebima, kad tęsiantys studijas magistrantūroje specialistai dažnai dirba technologijų ir gamybos inžinieriais, elektronikos inžinieriais ir gamybos vadovais.
Stojantieji galės atnaujinti savo prašymą nuo rugpjūčio 1 iki rugpjūčio 3 d. 16 val. keisdami pirmojo etapo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą, išbraukdami nereikalingus pageidavimus arba įrašydami naujų, bet tik į valstybės nefinansuojamą vietą. Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 7 d. iki 12 valandos. Taip pat nuo rugpjūčio 13 iki rugpjūčio 17 dienos vyksta papildomas priėmimas į aukštąsias mokyklas, kurių metu visi asmenys turės galimybę elektroninėje LAMA BPO svetainėje teikti papildomus prašymus stoti į universitetus ir kolegijas.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-