„Sekimo kapitalizmo amžius“ – išsami ateities iššūkių analizė

Shoshanos Zuboff knygoje „Sekimo kapitalizmo amžius“ pateikiama pirmoji išsami naujosios ekonominės santvarkos – sekimo kapitalizmo – ir žmonijos ateities iššūkių analizė.
Kas įvyko, kad esame stebimi kiaurą parą, net nežinodami, nei kas renka duomenis apie mus, nei kam juos naudoja? Shoshana Zuboff pateikia išsamų tyrimą, kaip verslo įmonės, tokios kaip „Google“, „Facebook“ ir kt., pakeitė ekonominę sistemą iš kapitalizmo į sekimo kapitalizmą (surveillance capitalism), ir pirmą kartą istorijoje visuomenė prarado apsisprendimo dėl savo ateities teisę. Anot autorės, sekimo kapitalistų tikslas – ne tik nuspėti mūsų, vartotojų, būsimus sprendimus, bet ir daryti jiems įtaką.
Zuboff nuomone, situaciją galima pakeisti, ir tik stipri demokratija gali užtikrinti, kad netaptume skaitmenybės įkaitais, o skaitmeninis šio amžiaus potencialas vestų į žmonijos pažangą.
Shoshana Zuboff (gim. 1951) – amerikietė socialinės psichologijos tyrinėtoja, filosofė, Harvardo verslo mokyklos profesorė emeritė. Žymiausia jos knyga „Sekimo kapitalizmo amžius“ (The Age of Surveillance Capitalism, 2019) turi didelę įtaką viešoms diskusijoms apie skaitmeninį privatumą, korporacijų galią ir demokratiją skaitmeniniame amžiuje.
„Nuo pirmo puslapio mane apėmė didžiulis noras, kad kiekvienas perskaitytų šią knygą kaip skaitmeninės savigynos vadovą“, – sako Naomi Klein, knygų „Šoko doktrina“, „Tai viską keičia“ autorė.
Vert. Rūta Montvilienė
Pranešimas spaudai.
Panašios naujienos:
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 14 (2025)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-