Atostogų būstas – prabanga ar būtinybė: kaip gyventojų požiūrį keičia COVID-19 pandemija
Atostogoms skirtas būstas pajūryje ar prie ežero mūsų šalyje daugeliui kurį laiką asocijavosi su prabanga, tačiau panašu, kad COVID-19 pandemija ir dėl jos atsiradę kelionių ribojimai tokį požiūrį netruko pakeisti. 17 proc. gyventojų, planuojančių artimiausiu metu įsigyti ar keisti būstą, svarsto apie antrą, poilsiui skirtą, būstą šalies kurorte ar sodybą kaime.
„Šią vasarą dėl kelionių suvaržymo daugelis gyventojų atostogų užsienyje planus pakeitė į poilsį namuose, šalies pajūryje, kituose kurortiniuose miestuose, sodybose užmiestyje. Panašu, kad išliekant neapibrėžtumui dėl pandemijos, permąstomos ir atostogų galimybės ateityje, todėl vis daugiau žmonių ima svarstyti apie atostogų būsto, iš prabangos tapusio būtinybe, įsigijimą.
Prie to galėjo prisidėti ir faktas, kad vasarą išsinuomoti norimą būstą poilsiui prie jūros buvo sudėtinga, daugelį išgąsdino ir dėl išaugusios paklausos smarkiai pašokusios nuomos kainos“, – sako vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto bendrovės „Realco“ generalinis direktorius Julius Dovidonis.
REKLAMA
Labiausiai domisi vidutinio amžiaus žmonės
Vilniaus gyventojų, svarstančių apie būsto įsigijimą, apklausa, kurią „Realco“ užsakymu spalio mėnesį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, parodė, kad labiausiai apie atostogų būsto įsigijimą svarsto vidutinio 46-55 metų amžiaus gyventojai – 37 proc.
36-45 metų amžiaus žmonėms būsto poilsiui klausimas taip pat tapo aktualus – apie tai galvoja 18 proc. šios amžiaus grupės respondentų. Įdomu, kad apie atostogų būsto įsigijimą galvoja ir 15 proc. jauniausių, 18-25 metų amžiaus, gyventojų.
J. Dovidonio teigimu, atsigręžti į atostogų būstą žmones galėjo paskatinti ir noras kuo efektyviau suderinti darbą su poilsiu.
„Su pandemija susiję pokyčiai apie būsto keitimą ar įsigijimą paskatino galvoti ketvirtadalį (26 proc.) gyventojų. Iš jų beveik pusė (49 proc.) apie tai susimąstė dėl nuotolinio darbo ir su juo susijusių pokyčių, keturi iš dešimties (42 proc.) – dėl kelionių ribojimo ir poreikio kokybiškai pailsėti Lietuvoje.
REKLAMA
Tokiame kontekste, kai pandemija uždaro žmones šalyje, o nuotolinis darbas – namuose, atostogų būstas gali tapti ne tik poilsio, bet ir darbo vieta. Juk nuotoliniu būdu galima dirbti iš bet kur, jei tik yra interneto ryšys, tad tam puikiai tinka ir butas pajūryje ar sodyba kaime“, – tikina pašnekovas.
Atostogų būstu pandemijos metu labiausiai susidomėjo namų šeimininkės (27 proc.), aukščiausio ir vidutinio lygio vadovai (26 proc.) bei studentai (24 proc.).
Pageidauja ilsėtis kuo arčiau gamtos
Nors pandemija keliones į užsienį ir apribojo, poreikio pailsėti, kad ir savo šalyje, nesumažino, tik paskatino ieškoti alternatyvų.
Pasak J. Dovidonio, pandemija pastiprino pastaraisiais metais ryškėjančią tendenciją poilsiauti mūsų šalies pajūryje. Nuosavas būstas tokiu atveju tampa sprendimu norint tiek ilgų atostogų, tiek trumpo savaitgalio atokvėpio, be to, leidžia kokybiškai ilsėtis ištisus metus.
Analizuodami NT rinką pajūryje matome, kad pirkėjų aktyvumas, kaip įprasta, visą šiltąjį sezoną augo, o rudenį pasiekė piką.
Projektą Šventojoje „Šventosios vartai“ plėtojančios NT bendrovės „Realco“ vadovo J. Dovidonio teigimu, susidomėjimas apartamentais net ir pasibaigus šiltajam sezonui neblėsta. Smarkiai išaugo ir besilankančių projekto internetinėje svetainėje srautas: palyginti su praėjusių metų lapkričiu, šį lapkritį besidomėjusių projektu skaičius padidėjo 10 kartų.
Jis sako pastebintis, kad žmonės atostogų būstui dažniausiai kelia su vieta susijusius reikalavimus: kad būtų kuo arčiau paplūdimio, tylioje ir ramioje vietoje, o pro langus matytųsi kuo daugiau gamtos ir žalumos. Dar vienas ryškėjantis pageidavimas yra pilnai įrengtas ir apstatytas būstas – vis mažiau žmonių nori gaišti laiką įsirenginėdami jį patys.
„Tai išrankūs ir racionaliai mąstantys žmonės, kurių prioritetai atostogų būstui yra ramybė, jaukumas ir kuo mažiau rūpesčių. Savo projektą ir orientuojame į tokius klientus, tad šiuo metu įgyvendiname unikalią idėją – įrenginėjame pavyzdinį butą vien iš lietuviškų gaminių, pasitelkę Lietuvos baldų ir interjero detalių kūrėjus“, – teigia J. Dovidonis.
„Šventosios vartų“ kvartalą, esantį šalia Baltijos jūros ir Šventosios upės, sudaro 16 mažaaukščių namų. Juose pirkėjams siūlomi 2–5 kambarių būstai, kurių plotas svyruoja nuo 32 iki 104 kv. metrų.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-