Išdalinti kvietimai studijuoti: kokios mokslo kryptys ir aukštosios mokyklos populiariausios?

Išdalinti kvietimai studijuoti: kokios mokslo kryptys ir aukštosios mokyklos populiariausios?


Per šių metų pagrindinį priėmimą į universitetus ir kolegijas kvietimus studijuoti gavo 19 420 stojančiųjų, kai pernai šis skaičius buvo 21 246, skelbia Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).


Asociacijos duomenimis, kvietimus studijuoti gali matyti 11 609 jaunuoliai, pretenduojantys į universitetus (pernai – 11 466), ir 7 811 – į kolegijas (pernai – 9 780).


Į valstybės finansuojamas vietas pakviesta 152 stojančiaisiais daugiau negu praėjusiais metais.


„Didelių pasikeitimų ir naujienų nėra. Visgi stojančiųjų, tinkamų užimti valstybės finansuojamas vietas, buvo 4,5 tūkst. daugiau nei pačių valstybės finansuojamų vietų, todėl konkurencija buvo tikrai didelė“, – Eltai trečiadienį teigė LAMA BPO prezidentas Pranas Žiliukas.


Studijuoti valstybės finansuojamose ir su studijų stipendijomis vietose iš viso pakviesti 12 497 asmenys: universitetuose – 8 559 (pernai – 8 606), kolegijose – 3 938 (pernai – 3 739). Į valstybės nefinansuojamas studijų vietas pakviesti 6 923 stojantieji, iš kurių į universitetus – 3 050 (pernai – 2 860), į kolegijas – 3 873 (pernai – 6 041).

REKLAMA


„Visi į aukštąsias mokyklas stojantys šių metų abiturientai, nepriklausomai nuo finansavimo pobūdžio, turėjo būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus. Dėl to ženkliai sumažėjo mokančiųjų už studijas. Ypač kolegijų sektoriuje. Nuo šių metų jos nebegali priimti asmenų, kurie yra išlaikę tik vieną arba du egzaminus,“ – aiškino LAMA BPO prezidentas.


„Dėl to kolegijų finansai susitrauks. Jos turės keisti strategiją, ieškoti alternatyvių finansinių šaltinių. Universitetuose situacija kita, jie to nepajautė ir tikriausiai nepajaus,“ – pridūrė jis.


Tarp populiariausių krypčių – socialiniai, verslo ir viešosios vadybos bei sveikatos mokslai

Kaip ir ankstesniais metais, LAMA BPO duomenimis, pagal pirmąjį prioritetą universitetuose daugiausia stojančiųjų rinkosi socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos, sveikatos, inžinerijos, informatikos mokslų studijų programas. Kolegijose – sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos, inžinerijos, ugdymo, socialinių mokslų studijų programas.

REKLAMA


Kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose daugiausia – 224 – stojančiųjų sulaukė į Teisės studijų programą Vilniaus universitete (VU). Toliau rikiuojasi Ekonomikos ir finansų programa VU – kviečiami 187 stojantieji. Toliau – 183 stojantieji į VU Medicinos studijų programą, 182 į Medicinos programą Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Taip pat 164 stojantieji į Kauno technologijos universiteto (KTU) Programų sistemų programą.


Kvietimus studijuoti ugdymo mokslus gavo 1,4 tūkst. stojančiųjų (pernai – 1 413), iš jų į valstybės finansuojamas vietas pakviesta 740 asmenų.


Priėmimas iš viso vyko į 558 studijų programas, praėjusiais metais – 570.


Populiariausi – Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija

Gausiausio stojančiųjų būrio sulauks Vilniaus universitetas, kuriame sudaryti studijų sutartis kviečiama 4 319 asmenų. Į Vilniaus Gedimino technikos universitetą pakviesti 1 453, į Vytauto Didžiojo universitetą – 1 320, Kauno technologijos universitetą – 1 237, į Lietuvos sveikatos universitetą – 1 055 stojantieji, praneša LAMA BPO.


Kolegijose daugiausia stojančiųjų kviečiama mokytis Vilniaus kolegijoje – 1 739, Kauno kolegijoje – 1 452, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – 743, SMK Aukštojoje mokykloje – 661.


Į antrąją konkursinę eilę kvietimus gavo 395 stojantieji

Šiemet pirmą kartą suformuota antroji konkursinė eilė stojantiesiems į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose. Čia užsiregistravo 530 sąlygas, siejamas su socialine dimensija, atitinkančių stojančiųjų. Iš pretenduojančių į antrąją konkursinę eilę kvietimus studijuoti gavo 395 stojantieji, iš jų 306 – į valstybės finansuojamas ar su studijų stipendijų vietas, 89 – į valstybės nefinansuojamas vietas.



Šiais metais vidurinį išsilavinimą Lietuvoje įgijo ir į LAMA BPO Bendrojo priėmimo informacinę sistemą užsiregistravo 71 Ukrainos pilietis. Iš jų nustatytus reikalavimus tenkino 38 asmenys. Po konkurso į valstybės finansuojamas vietas pakviesti 23 stojantieji, į valstybės nefinansuojamas vietas – 14.


Nuo rugpjūčio 5 iki 8 dienos 15 valandos stojantieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomo priėmimo pirmajame etape. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik pagrindinio priėmimo metu jokios sutarties nesudarę arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugpjūčio 12 dieną.


Nuo rugpjūčio 19 iki 22 dienos 15 valandos vyks papildomo priėmimo antrasis etapas, kurio metu stojantieji galės teikti prašymus į laisvas studijų vietas. Kvietimai studijuoti bus išsiųsti rugpjūčio 26 dieną.


ELTA inf.







  • Paskutiniai numeriai

  • Savaitė - Nr.: 51 (2024)

    Savaitė - Nr.: 51 (2024)



Daugiau >>