„SpaceX“ pakėlė į orbitą slaptą JAV karinį erdvėlaivį mokslinių tyrimų misijai vykdyti
Ketvirtadienio naktį į dangų vėl kilo bendrovės „SpaceX“ raketa „Falcon Heavy“, su kuria į orbitą išskrido ir slaptas JAV karinis dronas „X-37B“, kosmose vykdysiantis mokslinių tyrimų misiją.
Keletą savaičių atidėliotas skrydis galų gale įvyko 8:07 val. ryto (penktadienį 1:07 val. Grinvičo laiku), o raketos kilimas iš NASA Kenedžio kosminio centro buvo tiesiogiai transliuojamas bendrovės „SpaceX“ svetainėje.
Nėra aišku, koks yra į savo septintąją misiją išskridusio bepiločio autonominio orlaivio kelionės tikslas.
Pentagonas apie kosminį droną ir jo misiją, kurią pirma buvo planuojama pradėti gruodžio 7 d., paskelbė labai nedaug informacijos, o „SpaceX“ savo pranešime apie raketos paleidimą tenurodė Pentagono misijos kodinį pavadinimą „USSF-52“.
„Raketa „Falcon Heavy“ iš paleidimo komplekso 39A į orbitą pakėlė misiją „USSF-52“, – pranešė „SpaceX“.
Pirmiau Pentagonas yra nurodęs, kad septintosios orlaivio „X-37B“ misijos metu bus atliekama „aibė pažangių eksperimentų“.
„Tarp šių bandymų – daugkartinio kosminio lėktuvo valdymas naujais orbitiniais režimais, eksperimentai su technologijomis informacijai apie būsimas kosmines valdas rinkti ir spinduliuotės poveikio NASA pateiktoms medžiagoms tyrimai“, – praėjusį mėnesį išplatintame pranešime nurodė JAV karinių oro pajėgų greitųjų pajėgumų biuro departamentas.
REKLAMA
Pranešime taip pat buvo teigiama, kad „X-37B“ pirmą kartą kils su viena iš galingiausių raketų „Falcon Heavy“, sugebančia toli į erdvę pakelti iki 26 700 kg krovinį.
Nedidelio autobuso dydžio JAV kosminis dronas „X-37B“ atrodo lyg pilotuojamų daugkartinio naudojimo erdvėlaivių, kurių buvo atsisakyta 2011 m., miniatiūrinė versija. Pirmesnių NASA misijų metu „X-37B“ atliko spinduliuotės poveikio sėkloms ir kitokioms medžiagoms tyrimus.
„Falcon Heavy“ į orbitą pakilo po to, kai prieš dvi savaites Kinija į erdvę išsiuntė nuosavą autonominį kosminį lėktuvą „Shenlong“, kuris, valstybinės naujienų agentūros „Xinhua“ teigimu, ten praleis „šiek-tiek laiko“.
„Per tą laiką bus atliekami planiniai daugkartinių technologijų tyrimai ir kosminiai mokslo eksperimentai, siekiant gauti techninių duomenų, padėsiančių erdvę naudoti taikiems tikslams“, – po gruodžio 14 d. įvykusio erdvėlaivio paleidimo pranešė „Xinhua“.
REKLAMA
Orbitinis tyrimų aparatas „X-37B“ naudojamas nuo 2010 m., jį karinių oro pajėgų užsakymu sukūrė bendra firmų „Boeing“ ir „Lockheed Martin“ įmonė „United Launch Alliance“.
Aparatas, kurio ilgis – devyni metrai, o sparnų plotis – apie keturi su puse metro, yra varomas saulės baterijomis.
AFP inf.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-