Dieną su asteroidu praleidęs robotas gali padėti suprasti saulės sistemos atsiradimą
Pranešama, kad robotas Mascot buvo sėkmingai nusileidęs ant Ryugu asteroido ir jame praleido kiek daugiau nei 17 valandų. Iš pradžių prognozuota, kad roboto baterija leis jam veikti tik 16 valandų.
Skelbiama, kad Mascot sėkmingai persiuntė visus surinktus duomenis į „Hayabusa-2“, japonų kosminį erdvėlaivį, kuris nuskraidino robotą maždaug 290 mln. kilometrų nuo Žemės.
Apie atliktą darbą buvo paskelbta oficialioje Mascot roboto „Twitter“ paskyroje. „Darbas baigtas. Bet ar tai gali būti tiesa? Tyrinėjau Ryugu daugiau nei 17 valandų. Tai yra daugiau nei mano komanda tikėjosi. Ar man bus sumokėta už viršvalandžius?“, - šmaikštaujama oficialiame pranešime.
All done with work! Oh my... can that be right? I explored Ryugu for more than 17 hours. That is more than my team expected. Do I get paid overtime for this? #asteroidlanding
— MASCOT Lander (@MASCOT2018) October 4, 2018
And during this extra time, I also made another hop and explored part of a third asteroid day! But the best thing is: I sent ALL the data I collected to @haya2kun! Now team, it's up to YOU to understand Ryugu. #AsteroidLanding
— MASCOT Lander (@MASCOT2018) October 4, 2018
Taip pat patvirtinta, kad visi duomenys buvo sėkmingai perduoti Japonijos mokslininkams, kurie toliau tyrinės asteroidą. Duomenims rinkti robotas naudojo vaizdo kamerą, spektrometrą, magnetometrą ir radiometrą. Mokslininkų komanda jau pasidalino ir pirmosiomis nuotraukomis iš šios misijos.
Check this out! I took this picture when I was almost on #Ryugu's surface. Look at how sunlight is reflected off me. What a dark surface!
— MASCOT Lander (@MASCOT2018) October 5, 2018
Credit: MASCOT/@DLR_en /@JAXA_en #AsteroidLanding pic.twitter.com/fqM8Jr0WCm
Mascot yra vos vienas iš trijų robotų, nutupdytų ant asteroido tyrinėjimams. Šiuo metu tyrimus vis dar atlieka Minerva-II 1A bei Minerva-II 1B robotai, o erdvėlaivyje yra paruoštas ir papildomas robotas.
Visi ant Ryugu asteroido nutupdyti robotai informaciją renka šokinėdami jo paviršiumi. Pranešama, kad asteroido gravitacija yra labai silpna, todėl važiavimas paviršiumi pasibaigtų kelione į atvirą kosmosą. Tad vietoje to robotai šokčioja pasitelkdami specialias rankas, prijungtas prie jų korpusų.
Planuojama, kad kitais metais pats „Hayabusa-2“ erdvėlaivis nusileis ant asteroido paviršiaus tam, kad galėtų surinkti pavyzdžių. Tikimasi, kad jam pavyks pakilti nuo asteroido ir sugrįžti į Žemę 2020 metais.
Mokslininkai tikisi, kad šie tyrinėjimai padės suprasti saulės sistemos atsiradimą ir tai, kokią įtaką tam turėjo tokie anglimi prisotinti asteroidai kaip Ryugu.
-
-
Paskutiniai numeriai
-
-
Savaitė - Nr.: 51 (2024)
-
Anekdotas
– Nusipirkau butą naujame name, nebrangiai, bet garso izoliacija tokia, kad girdžiu, kaip kaimynas telefonu kalba!
– Tai tau dar pasisekė: pas mus girdisi, ką kaimynui pašnekovas telefonu atsako. -
-